Споделена история от Здраве

Безплодие и овулация
Здравейте, искам да ви попитам възможно ли е да имам някакъв проблем с зачеването въпреки, че имам овулация? Всеки месец на точната дата за овулация си я имам.. имам и "леко подмокряне" така да го нарека.. Искам някой, който е по светнат по въпроса да ми отговори, много ви моля. С приятеля ми мислим да си направим изследвания за да разберем в кого в проблема, но все пак искам да съм подготвена ако се окаже, че проблемът в при мен.. Благодаря ви много.

Коментари

1.   Има много по-светнати по въпроса - наричат се гинеколози

2.   Може и да нямате проблеми. Тези неща не винаги стават от "първия път". Забременяването не е точна наука. Може стресът да ти идва в повече и затова да не става. Изследванията са най-точния вариант да определите дали имате някакви проблеми. Дори и да е така не е страшно - има лечения, може да направите инвитро. Не е страшно. Спокойно :)

3.   Дори да имаш овулация (отделяне на яйцеклетка) и да има нормално протичане на цикъла, пак може да се окаже, че или 1) Сперматозоидът не успява да проникне в клетката и да я оплоди (причината може да е както в сперматозоида- бавна подвижност например, така и в яйцеклетката- проблем в клетъчната мембрана), или 2) вече оплодена яйцеклетката не успява да се внедри в маточната стена и да продължи да се развива. 2 е малко вероятно, тъй като цикъл (кървене) означава именно, че уплътнението на стената, стимулирано от хормони, се разпада във формата на кръв- следователно такова уплътнение все пак има. Малка е вероятността да го има, но някак оплодената яйцеклетка да не успее да се прикачи.
Ако е 1- може съвсем спокойно да се направи ин-витро. При 2рия случай е малко по-сложно.
Направете изследвания, но все пак за успокоение ще кажа, че понякога се изискват много търпение и опити за да стане работата, дори да няма здравословен проблем.

4.   Да, за съжаление е възможно. И аз съм така, имам си овулация, но и хормонални проблеми и не стана. Не, че вече ми пука, де, защото с годините разбрах някои истини за мъжа си и вече ни мисля, че заслужава да му родя дете, но преди няколко години страдах доста. Сега се радвам, че тогава не родих, защото щях да съм още по-нещастна. Така, че най-добре идете и двамата на лекар и така ще разберете какъв е проблемът, ако има проблем, а не са просто нерви. Защото и стресът влияе много зле и понякога и двамата са си физически ок, обаче стресът и нервите възпрепятстват зачеването. Успех!

6.   Разбира се, че е възможно да имаш проблем, както ти, така и приятеля ти. Бих ти препоръчала преди да отидете на лекар да пробвате и двамата нещо съвсем безопасно - пречистване на организма и здравословен, природосъобразен начин на живот.
Аз съм на 44 г. и имам доста приятелки, които имаха проблеми със зачеването, особено в по - късна възраст. Една приятелка имаше 3 спонтанни аборта до 40 годишна възраст, докато не направи промяна в начина си на живот. Започна да се храни здравословно, отслабна доста и след няколко месеца забременя и роди здраво дете. При друга позната се случи аналогично нещо, тя беше на 30 г. и не можеше години да забременее. Имаше и доста други здравословни проблеми. И при нея се решиха комплексно проблемите - с промяна в начина на живот. Имаше и такива, при които нямаше добър финал, а ходенето, парите и мъките по доктори бяха много. Преди 2 години видях една бивша съученичка - тъжна гледка след трети инвитро опит. Изнервена, тежаща повече от 120 кг. в поредната процедура - правят им някаква подготовка за процедурата с много, много хормони. Една процедура и излизала около 5 000 лв.