Споделена история от Здраве

Прескачане сърце
Здравейте!
На 24г съм. Скоро бях на преглед при кардиолог и ми правиха ЕКГ само и мерене на кръвно. Всичко беше нормално. Отидох, защото получавах в продължение на няколко дена от време на време прескачане на сърцето. И много се уплаших честно казано. В периода, в който ги получих беше малко неприятен за мен. По-емоционална съм, нервна съм. Сега пак получих нещо такова, но не беше силно. Обаче човек си мисли, че сега вече е края. И страха не ми помага особено. Кажете ми, че това просто е от емоциите и че е нормално изобщо да има нещо подобно. Човек да чувства сърцето си. :) Благодаря ви.

Коментари

1.   На мене лятото ми ставаше така на моменти. Много неприятно чувство, наистина. Не съм ходила на лекар, но мисля, че при мен се дължеше на жегите. При теб, както казваш може да е от нерви и стрес. Иначе никаква идея нямам от какво друго може да се получи.

2.   Спокойно, няма нищо страшно. Сестра ми която е на 16 получава прескачания и сърцебиене и пие разни хапчета на билкова основа за успокоение :)

3.   Изключително неприятно усещане. И аз имам такива проблеми. Вземи си нещо за нервите. Нямам предвид хапчета. Жълтият кантарион и маточината вършат чудесна работа. Вариш си чай и пиеш по 2-3 пъти на ден. Имай предвид, че маточината може да ти свали кръвното, така че жълтият кантарион е по-добрият вариант. Освен това има хомеопатични лекарства - Седатив. Продава се без рецепта в аптеките и за дълготрен ефект трябва да го взимаш около месец.
Задействай се с нещо такова, защото по-продължителните проблеми може да доведат до заболяване. Успех! :)

4.   Авторка: Аз сега пия хомеопатично направено с интервю. От такъв лекар. Беше отдавна и не си спомням дали сме споменавали това за сърцето. Може би отново трябва да се видя с него и да коментираме. :) Благодаря ви!

5.   Лекарите гледат малко на парче. Ако в момента не ти прескача сърцето - нищо ти няма. Отиди на ендокринолог - при проблеми с щитовидната жлеза се получава се сърцебиене, аритмия. Може да е от това. А относно спокойствието - №2 - как можеш да казваш спокойно, когато 16 - годишно момиче пие успокоителни. Не че е свършил вета, ама това не е нормално.

6.   това просто е от емоциите и е нормално изобщо да има нещо подобно

7.   До номер 5: А като са необходими да не ги пие така ли?!!!

8.   Дългогодишен опит имам в това. Чет няма колко кардиолози съм обиколила. Смятай, че пиеш от извора! Виж сега, има хора, които просто по рождение са по-предразположени към екстрасИстоли (така се казват на докторски език прескачанията). Бързам да те успокоя, че АКО СЪРЦЕТО Е ЗДРАВО, те не са опасни, колкото и ужасно да е усещането. Ако обаче има сърдечен проблем, нещата са различни. Горещо ти препоръчвам едни безобидни индийски билкови хапченца - Абана. Потърси в аптеките. Вземай поне 2-3 месеца. Те не могат да навредят. Имай винаги в себе си Валидол. И най-важното, опитай се да не се плашиш. Знам, че е невъзможно, но няма голям избор. Ако лекарите казват, че сърцето ти е здраво, няма страшно! Някои си живеят така!

9.   До №7. Понякога се стига до там, че не може да не се пият. Въпроса е ако може да не се стига до там. А 16 - годишно момиче на успокоителни ми звучи ужасно. Добре, че са билкови.
Много от лекарствата, които предлага официалната медицина повече вредят, отколкото помагат. Наскоро четох блокерите какво причиняват при по - продължителен прием. Звучеше ми като бавно самоубийство.
№5

10.   Авторката: Разбрах, че има разлика между аритмия и прескачането на сърце. Сърцето ми е здраво и ходих на ендокринолог и ме мина с ехограф. Ок съм. Другото, което си мисля е, че може да е нещо от гастрит. Били свързани нещата. Иначе мента глог и валериана пия и минава сякаш. Просто съм доста емоционална и се взривявам направо. Трябва ни секс бе! :D

11.   Авторка: Разгледах лекарството Абана. Само да попитам има ли успокоителен ефект?
В смисъл като валериана. Не да ме пренася в друг свят. Идеята е да стигнеш до успокоение някакво.

12.   От 8. Миличка, изобщо не се тревожи, никъде няма да те пренесат тези безобидни билкови таблетки. Нищо няма да усетиш, просто ще укрепне сърдечния мускул, ще стане по-устойчив, включително и на аритмия. Да, разлика има между аритмия и прескачане, аритмиите са много видове, но екстрасистолната е един от тях. Пълната аритмия (т. н. излизане от ритъм) е съвсем друго нещо и там единствено и само лекар може да преценява. Аз дори от няколко дни пак съм в период на прескачания и отново си пия Абана 3 пъти по 2 таблетки. Виж, когато прескачанията зачестят, може да ги пиеш 3 пъти по 2, а по-нататък, да разредиш, напр. 2 пъти по 2. Съчетават се и с Валидол и всяко друго лекарство. Научих за тях от д-р Атанас Михайлов, известен софийски природолечител. От години ги използвам. При по-сериозни пристъпи, той препоръчва да се съчетаят с още едни, пак за укрепване на сърцето - Арджуна. Те са от същата, хималайска серия. Но дано не ти се налага. Никак не се страхувай от тях, те са съвсем безвредни. Ако имах и най-малкото съмнение, щях да ти кажа, бъди сигурна.

13.   Абана помага ли при предсърдно мъждене?

14.   Зададох последния въпрос, но не получавам отговор. Вече мога да си отговоря и сама. Абана и арджуна заменят успешно кордарон. Стават и при екстрасистули и при аритмия. Вземам ги от месец. Дори редуцирах лекарството за кръвно налягане. Искам да попитам безопасно ли е да се вземат повече от два, три месеца т. е. без прекъсване или намаляне на дозата: 2 или 3 пъти по 2т. абана и 2 пъти по 1т. арджуна?

15.   Съжалявам, че не съм обърнала внимание, че има въпрос към мен (аз съм 12). Да, тези таблетки могат да се вземат продължително време, и даже е желателно. Но, все пак, не безкрайно. Добре е да се правят почивки. По време на почивките, мога да препоръчам билкова смес, която успешно ги заменя. Смесете корени валериана, листа мента, маточина, глог, шишарки хмел, стръкове дяволска уста и иглика. Всички тези билки ги има в аптеките, просто потърсете, днес си ги купих. Смесете ги както са от пакетчетата и слагайте по 2 супени лъжици в 500 мл вряща вода. Нека поври няколко минути и после да кисне до изстиване. Изпивайте по 1 такава доза за денонощие. Ако редувате тази билкова комбинация с Абана и Арджуна, сърцето ще ви е благодарно и ще бие в ритъм. На въпроса за предсърдното мъждене не се наемам да отговоря. Това е сериозна диагноза и там само лекар може да каже. Проблемът е, че повечето лекари изобщо не са чували за тези таблетки и нямат мнение за тях. Или пък, по принцип отричат всичко, което е различно от лекарствата. Така че, моето мнение е да пробвате. Лично аз не мисля, че те с нещо могат да навредят.