Споделена история от Здраве

Секцио
Здравейте. Въпросът ми е доста глупав, но съм адски уплашена. Някой може ли да ми каже със сигурност дали след секцио жената може да няма повече деца? Гледала съм клипчета на които ясно се вижда как лепят матката. Моля ви кажете ми нещо по този въпрос. :))))

Коментари

1.   Спокойно, ще можеш да раждаш пак, но единствения неприятен проблем е, че след раждане стомаха остава подут все едно си бременна

2.   Жена ми е има секцио и сега се оптиваме от много време на имаме друго дете, но не става.

3.   Разбира се че ще можеш пак да раждаш. При № 2 сигурно е друга причината. Ето тук има коментари на доста бременни след секцио:
http://mama.ladyzone.bg/topic/11408-втора-бременност-след-секцио/

4.   Ако всичко мине както трябва не би следвало да имаш никакви проблеми да имаш друго дете. Виж, ако по време на операцията нещата се объркат, тогава-не знам, вече си зависи какво точно се е объркало.

5.   Не е вярно, че не можеш да имаш други деца, освен ако няма някакви сериозни усложнения. Обаче при втората бременност пак трябва да е секцио.

6.   Не мисля, че е вярно това. Освен ако нямаш някакви проблеми.

7.   Матката не се лепи! Някои АГ лепят самият разрез, вместо да го шият, но лепена матка няма. Познавам доста жени с по още едно дете след първо секцио, така, че предполагам мога да те успокоя донякъде. Иначе, ако настъпят усложнения при самата операция или поради друга причина може да е трудно или невъзможно да забременееш отново, но не и заради рутинни манипулации като тези. Разбира се е нужен възстановителен период (оптималния е 2 години) за който матката да заздравее, така да се каже, и да е готова за следваща бременност.