Споделена история от Здраве

Мисля,че имам артрит
Преди около месец, забелязах, че средния ми пръст на ръката видимо се е подул. Днеска гледам, че се е подул още, и безименния пръст също и се виждат малко червени петна по пръстите като кръвоносни съдове.. Преди малко забелязах, че кокалчето на кутрето ми е изпъкнало от едната страна :S. Сега като се замисля, винаги когато дойде зимата ми се подува някой пръст, но този път е сериозно. Някои пръсти са ми наклонени към други и до сега никога не съм си задавала въпроса - защо. Сравнително млада съм, на 20 години, как е възможно да имам артрит??? Ами ако пръстите ми останат завинаги криви и грозни:(((((((?? !? !?? !! Моля Ви, кажете, ако има някой излекувал се от артрит, пръстите ви оправиха ли се? Кокалчетата ще се изправят ли? Как се лекува артрит? Късно ли съм го открила? Преди няколко месеца както си спах, завъртях си коляното и усетих страшна болка. Помислих, че нещо съм прискрипала или навехнала, защото седмици след това ме болеше адски като си свивам коляното, а сега избягвам да правя резки движения с него заради болката. Адски неприятна е и боли, и самото коляно се пълни с някаква течност. Сигурно е артрит.
Не, не мога да си представя една млада и красива дама с хубав маникюр, а с грозни пръсти :S. Моля ви, кажете - лекува ли се? Кокалчетата ще се изправят/приберат ли? :S

Коментари

1.   Ами най-добре върви на лекар. Може да е артрит, може и да не е. Ние няма как да разберем и да ти дадем съвети какво да правиш. Това само лекар може да го направи и то след преглед.

2.   Отиди на лекар, той ще ти каже най-добре
и при мен е така
ако тези подувания се получават през зимния период - водят го нещо като студова алергия - не е болка за умиране, но е малко дискомфортно
при мен е така - подуват се ставите на пръстите, сърбят и болят много, е поносимо е, кожата се зачервява - особено ако зимно време използваш студена вода при работа
Спасението е профилактиката - ръцете на топло, ръкавици, вечерно време, ако може и по-често топла вода морска сол си киснеш ръцете - облекчава болката и сърбежа и намалява подуването, има най-различни мехлеми. най- ефективен е според мен - мас невен - заздравя всичко - кожата се възстановява бързо
Като се затопли времето ще отмине всичко, подуванията ще изчезнат
Но все пак отиди на лекар, малко вероятно е да те е фраснал някой вирус, и да си го изкарва на ставите ти, но знае ли човек
А колкото до коляното - отиди на лекар да ти направят един рентген, не е задължително да падне човек докато кара ски, за да му пострада някоя връзка
успех

3.   Забелязвам, че кокалчетата ми са станали по-широки от преди:(. Като се предприеме необходимото лечение, има ли шанс - кокалчетата да си станат както преди, т. е да се стеснят...? ! На кутрето ми имам издаден кокал от едната страна, ще се прибере ли?