Споделена история от Здраве

Сифилис лечение?
Здравейте, братовчед ми се изследва за сифилис и му даде положителен резултат!!!!
Въпреки, че е лечима болест се оказа, че в БГ никъде не може да се намери пеницилин!!!!
Много моля, някой запознат с лечението не болестта да пише.
Благодаря Ви првдварително!

Коментари

1.   Не съм зaпознaтa с болесттa/ лечението, не знaм зaщо в Бг нямa пеницили, но в Гермaния имa. проблемът е, че сaмо с рецептa, освен aко някой имa други " пътечки" дa ви изпрaти от тaм.

4.   Едно време сифилитиците ги диспансеризираха в инфекциозна болница на Сточна гара. Сега не знам какво е там, но истината е че трябва скоростно да се обърне за помощ, ако ще и платена при някой доказан доктор който да му помогне. Да с пеницилин се лекуваше тогава, сега не знам, но не е безопасно и за околните. Нека да не употребява едни и същи прибори и вещи с другите хора с които живее, но не го изоставяйте, а търсете начин да му помогнете.

7.   Не може да няма! Нека пита в аптеките, да потърси в Интернет, да попита в лечебвото заведение, където се е изследвал. Не е първият или последният човек разболял се от тази болест, а и има лечение за нея. :)

8.   Така, името Пеницилин не е само име на един антибиотик, а на цяла група антибиотици, или с други думи- полусинтетични пеницилини, или подобрени пеницилини, защото повечето бактерии са вече резистентни към оригиналния пеницилин. Ето защо, оригиналния пеницилин малко трудно се намира на пазара. Всички останали полусинтетични пеницилини обаче се използват за лечение и действат- сифилисът не е толкова коварна болест като цяло. И то действат при всички фази- първичен, вторичен и т. н. Та ето някои имена на антибиотици- пеницилини: Penicillin G, ampicillin, pivampicillin, carbenicillin, amoxicillin, carindacillin, bacampicillin, epicillin, pivmecillinam, azlocillin, mezlocillin, mecillinam, piperacillin, ticarcillin, metampicillin, talampicillin, sulbenicillin, temocillin, hetacillin, oxacillin...

И ни казваш, че нито едно от тия (има и още между другото) ги няма в България? Навеждаш ме на мисълта, че се лекува сам и ходи из аптеките да търси Пеницилин като в ерата на Флеминг...

9.   Сифилис се лекува само с инжекционни пеницилини (или други лекарства отново инжекционни), които не се продават в аптеките, а се прилагат на място от лекар (пациентът не се самолекува). Лечението трае с месеци. И не ти е виновна България, в цял свят тези лекарства не се продават в аптеките. Не трябва да се бъркат обикновените пеницилини амоксицилин и други, които се продават, с тези които се използват за сифилис (бензилпеницилин и др. ) - те не се продават.

10.   Актавис имат пеницилин по аптеките... но имаше и други марки.

11.   Поставянето на диагнозата е след намирането на спирохетата,която е причинителя на заболяването и извършване на серологични изследвания. Лечението е етапно. Задължително назначено от лекар! Ако нямаме Penicillin тогава макролиди.