Споделена история от Здраве

Постоянно чуство уриниране!
Здравейте на всички. Момче на 16 години съм и от скоро имам един много гаден и неприятен проблем. Постоянно ми се ходи до тоалетната по малка нужда. Имам чуството, че ми се пикае адски много, но когато отида да тоалетната пикая съвсемм малко да не кажа, че някакви си капчици. Излизам от тоалетната отивам да седна до лаптопа и хайде отново това чувство за пикаене. Много е неприятно и се чудя на какво се дължи. Мислех, че съм изстинал, но вече 3-то прахче против настинка изпих и все същото чувство... От какво може да е? Мерси предварително!

Коментари

1.   Очевидно е, че на 16 нямаш проблем с простатата. Имаш цистит- отиди на лекар, защото инфекцията сега е в пикочния мехур, но може да стигне и до бъбреците след някои друг месец, а това не ти го пожелавам...

2.   И на мен ми е било така.. Много е гадно. На мен ми мина за 1-2 часа. Вероятно се настинал.

3.   Казва се цистит и се лекува антибиотично. Няма шега с тези неща, тичай на лекар!

4.   И на мен ми се получи веднъж така. Ще следя коментарите, за да разбера защо. Сякаш нещо дразни клетките, които сигнализират на мозъка, че пикочният мехур е пълен. Неприятно преживяване беше. При на другият ден обаче нищо ми нямаше.

5.   Опитай уринал акут или някое друго за възпаление на пикочни пътища от червена боровинка и прочее. Брои се хранителна добавка и се дава без рецепта. Получих подобно след самолекуван грип и спирането на лекарствата за температура и това ме спаси. При мене можеше да е простата ( масовата реклама препарати за моето ЕГН залива всички) или запушен канал (имам песъчинки в бъбреците), но се оказа банално.

6.   Звучи ми като стриктура на уретрата. Отиди на уролог

8.   И аз съм така.

9.   Имах абсолютно ама абсолютно същия проблем преди година, с разликата, че съм момиче. Ходих по лекари дълго, правеха ми изследвания, нямаше ми нищо съществено, гледаха ме там на някъв апарат, за бъбреците ме проверяваха. Сумати хапчета изпих, без ефект. Най-накрая един лекар ми беше изписал някакви и като че ли имаше ефект. Това, което аз разбрах от докторите и сама за себе си- може да е причинено от стрес, не пий газирано, пий колкото се може повече вода, поне когато си вкъщи и тоалетната ти е наблизо. Когато пиеш малко вода, урината тие по-концентрирана и така може да ти дразни силно пикучния мехур, от където се появяват и фалшивите позиви. Аз за половин час по 20 пъти съм ходила до тоалетна понякога и то само, за да разбера, че имам по 1-2 капки и толкова. Също, ако имаш възможност смени обстановката. Мен така ми се беше наложило точно в този период трябваше да ходя на екскурзия в чужбина и бях много притеснена за това с честата ми нужда по малка нужда:D Но като заминах и ми мина. Върнах се и пак почна. После отидох на село за няколко дни и всичко ми мина. В момента, в който се прибрах в града пак се почна. Така че го отдавам и на психическа основа. При мен поне бяха няколко фактора. Пробвай. Но за всеки случай иди и на лекар.

10.   Цистит. Възпаление на пикочния мехур, най-често се появява при жените, но и мъжете не са застраховани. Доста е неприятно, при мен имаше и гадно парене. Първо пробвай с "уринал" или с друго лекарство на базата на червена боровинка и ако не почувстваш подобрение до 2-3 дни иди на лекар. При мен инфекцията беше сериозна и пих антибиотици, ама бях изстинала жестоко.

11.   И при мен се получи 2-3 пъти този дискомфорт. Чела съм в интернет много неща и реших да пробвам чай - бял равнец. Купува се от аптека струва около 2 лв. За половин час ми мина. Пиеш малка чашка без захар, стискаш се колкото можеш. Ще ти мине виднага. Успех.

13.   Цистит е нищо страшно :) При мен е редовно на година по няколко пъти впрочем момиче съм :) не се шашкай наистина е много не приятно но...

14.   Не измивай интимните части с сапун,при мен от това се получи,момче съм.Сапунът попада в пикочният канал,оттам в пикочният мехур и се получава това раздразване и честите позиви за уриниране.

15.   Мен ми се случва понякога. Ходих на лекар и ми казаха че нищо ми няма. Просто постискай 1-2 часа и минава :)

17.   Днес и аз цял ден съм така, но не ми вярват и когато излезна от тоалетната опитвам се да стискам но не успявам

18.   Не измивай интимните части с сапун,при мен от това се получи,момче съм.Сапунът попада в пикочният канал,оттам в пикочният мехур и се получава това раздразване и честите позиви за уриниране.

19.   До 18: А с какво може да се измият?

20.   Здравей какво стана мина ли ти защото и аз съм така постоянно вече става 1 година имам постоянно чувство за уриниране