Споделена история от Други

Искам да пея
Мечтата ми е да мога да пея, но просто не мога. Когато съм сама и започна да пея го правя според мен добре, но когато пея пред някой друг и става някак си фалшиво. Това ми е мечта, може ли да ми дадете някои съвети.. Ако тук има момичета и момчета, които пеят как сте се научили? 15г.

Коментари

1.   Здравей. Аз съм момиче на 13. Мога да пея страхотно и правя успешни солота. Не пея от кой знае колко време а парви клас де ходех де не ходен на хор но все пак преди да замина в Кипър участвах на един празник в хора. После слушах и пеех за удоволствие а сега с една моя приятелка пеем и то страхотно сякаш цял живот съм била в хор. Искам да кажа че ако имаш талант тренирай ако нямаш опитай да поне една година в хор или сама вкъщи след една година пробвай пред госпожата ти по музика и я помоли за откровенно мнение и съвети. Послушай я. Ще ти е от полза. Искам само да знаеш да не се отказваш и ако има още пречки пиши тук за да те намеря и да мога да ти помогна радвам се че има хора по света които оценяват това изкуство! Успех

2.   Аз съм същия (на 17 съм - момче) Ходих на уроци по пеене ии станаа :))) Пей СМЕЛО и здраво забивай тоновете, без да се плашиш!! НО ХОДИ НА УРОЦИ :)

3.   Щом не можеш малко от малко да пееш - въобще не се надявай, че с уроци и практики ще стане.

4.   Здравей! :) И аз не мога да пея. Пея само когато съм сама, когато съм под душа. Пея, когато съм много щастлива(или тъжна). Пея, но го правя фалшиво. Знам, че няма да се науча. Човек се ражда с това. Не можеш да пееш и това е – приеми го. И аз искам да летя, но не се получава! Пробвай с нещо друго – да рисуваш, да пишеш, да спортуваш... Щом пеенето не ти се отдава, тогава не се мъчи. Може и да имаш скрит талант, но...
Хайде, не се терзай за глупости! Ако толкова държиш да се научиш(или поне пробваш), отиди при някакъв вокален педагог и ще разбереш дали имаш музикален слух и хубав тембър. Ако не - много здраве, в друго ще се изявиш!

Д., 13 г.

5.   Раждаш се с талант и после го доразвиваш. Мен лично, още в детската градина ме чуха, че пея добре и от тогава се занимавам с музика. Тя е моя живот. Но нещата така се стекоха, че в момента ми се налага да обръщам повече внимание на училището ( защото съм в елитна гимназия и се надявам да остана в нея до 12 клас ). Според мен, можеш да потърсиш учителка по солфеж или да гледаш клипчета в интернет как се диша и неща от сорта ( защото дишането е много важно при пеене, както се подразбира ). Ако пък не стане, избери си някой инструмент, който ти харесва и се научи да свириш на него. Няма да е същото като с пеенето, но нали пак ще правиш музика... Успех!
момиче на 15г. :)