Споделена история от Здраве

Ужасно хъркане- помощ!!
Здравейте!
Рових се из интернет, но така и не намерих точен отговор. От заглавието ми се разбира- интересува ме има ли метод- оперативен или какъвто и да е бил, който може да спре хъркането. Оказа се, че това е сериозен проблем за съвместното съжителство. Моля, всеки който има мнението по въпроса да пише!
Също така моля без коментари от сорта- ми спете в отделни стаи, разделете се, не се обичате истински щом хъркането ви е проблем или други подобни. Благодаря! :)

Коментари

1.   Има. Решението се казва д-р Огнян Попов - ВМА, УНГ. Има и частен кабинет с/у ВМА. Дъщеря ми хъркаше ужасно, все едно някой пиян пръч на 60 години. При това от много-много време. Искаха да я оперират, ходихме при какви ли не лекари, но на операция не се навихме. След медикаментозни лечения спираше за по седмица, но после - с нова сила. Докторът използва някакви алтернативни методи, комбинирани с традиционна медицина. След 2 седмици процедури, които в интерес на истината, в частния кабинет правихме и не са никак скъпи, всичко мина. Тотално. Горещо го препоръчвам, човекът си знае работата. В кабинета е върволица. Идват хора от цялата страна. Надявам се, че ще Ви е от полза.

2.   Хъркането е сериозен здравословен проблем. Предлагам ти да се обърнеш към УНГ специалист първо.

3.   Mъжа като пие алкохол хърка ужасно много. То това цяла вечер да не спиш и да се чудиш къде да се навреш ако не е проблем, здраве му кажи. И не само хърка, ами и ръкомаха, обръща се насам натам без да се усеща че с това ръкомахане му удря или с това въртене ляга наполовина върху мен. Ужас, разбирам те.

4.   Лоша работа :D до колкото знам е неизлечимо, ма колко и аз разбирам... виж и аз имам същия проблем, и аз си похърквам, някой път не, някой път да, някой път по силно (особено като съм много изморен), но за щастие имам приятелка, която много ме обича и ме е приела такъв, отделно пък и тя спи дълбоко и не се буди никак лесно :) За възглавниците не мога да ти кажа колко помагат, нито лепенки и т. н, но мога да ти кажа, че 2 лъжици мед(истински не от тия дето ги продават в магазините) помага доста за това и намалява силата на хъркането.

5.   Здравей,разбира се,че нормален човек не би те карал да се разделяш с мъж,който хърка.Понякога и жените хъркат.дали този проблем не може да се преодолее с някакъв вид спорт,например туризъм,питали ли сте лекар или засега искаш сама да се справиш с проблема.Също е много важно и двамата да обърнете внимание дали това се случва след пиене на алкохол,натоварване,прекомерна умора,неудобна възглавница.Проблема си е много серозен,както казвате Вие,защото нощите стават безсънни,наляга ви умора през деня,ставате раздразнителни и най-лошото не може дълго да делите едно легло,ако проблема не се реши.

6.   Пробвахме с анатомична възглавница- нулев ефект. Действително, когато е пил алкохол хъркането е по-силно. При по-голяма умора също. Но понякога силното хъркане си го има и без капчица алкохол и през почивните дни.
Благодаря на всички, които писаха, номер 1- ще се поинтересувам по този доктор.
Иначе четох за спрей против хъркане. Тъй като цената му не е много ниска ако някой има впечатления дали действа нека да пише.

7.   Чувала съм за лечение с лазер в София. Виж в нета.

8.   Здравей, това си е сериозен проблем. Страшно е изнервящо. Моя мъж също хърка и винаги гледам да заспя преди него, защото иначе е ужас. Незнам за УНГ дали помага, обаче лепенките със сигурност не помагат, не си давай парите за глупости. Това което бих ти препоръчала и ако можеш да го понесеш е да си купиш тапи за уши, от начало е доста неудобно ама се свиква и спиш спокойно после. Пробвай :)