Споделена история от Здраве

Как се справяте със стреса ?
Здравейте приятели!
Как се справяте с ежедневния стрес и тревожноста??
Споделете!

Коментари

1.   Една психоложка каза, че няма смисъл да подтискаме стреса и да се стремим да го премахнем, защото това е невъзможно и става още по-зле. Вместо това тр да пренасочим енергията му в конструктивна посока. В този смисъл той е ценен, защото носи енергия,просто трябва да използваме тази енергия в наша полза, вместо да се борим с нея.

Ako ne wqrwa[ wiv towa

http://www.ted.com/talks/kelly_mcgonigal_how_to_make_stress_your_friend.html

3.   Сама вкъщи - храна, филми и книги.

5.   С купони, кафенета, алкохол, приятели, излизаници лафове смях усмивка.... и позитивно мислене :)))

6.   Аз се справям като отбягвам хора и ситуации, които ми действат негативно. Директно загърбвам ситуацията, а ако е конкретен човек, прекратявам всякакъв контакт, без значение кой е той и какъв е, и какво точно взимане-даване имам с него. Имало е случаи да кажа на някой да не ми говори и да не ме безпокои по никакъв повод.
Оттам нататък гледаш максимално да правиш това, което ти е приятно. Проблемите идват не от самата работа и задължения, а от недобра комуникация и кофти отношения между самите хора.
Друго - повече движение, йога, медитация, плуване. Хубава музика, хубав филм, хубава книга, разходка в парка или в гората. Никакви вестници и глупава телевизия.
И на първо място тотална промяна в мисленето.
Това е важно, от него зависи по какъв начин ще възприемаш нещата.

8.   Най-важно е когато усетиш, че си се стегнал или че чувстваш някакво напрежение - трябва да отпуснеш тялото и да си поемеш въздух дълбоко няколко пъти.
Аз разпускам, като гледам някой интересен филм, слушам музика, рисувам, готвя или се разхождам с кучето си. Но понеже бях преминала през един доста труден период породен от стрес, че ми се наложи да се консултирам със специалист и единственото, което ми помогна беше: всеки ден да отделям по 5 минути (докато съм вкъщи), да легна със затворени очи и да дишам дълбоко, като мислено проследявам самото вдишване и как въздуха изпълва дробовете ми и със всяка издишка все едно изхвърлям стреса от организма си. Също така съм чувала, че йогата е доста благоприятна.

9.   С работа, все гледам нещо да правя за да ме отвлича от мислите, които ме потискат. Но за съжаление не винаги се получава, изпадам в някаква дупка и освен да лежа и да си мисля глупости друго нищо не ми се прави.

10.   Аз лично като игнорирам всичко, трудно се постига но постигнеш ли го всичко ти е наред и не забелязваш стреса.
Игнорирането е начина.

11.   Авторката:
Аз лично най-обичам медитацията, немога всеки път да достигна до това ниво (алфа ниво) от което наистина се чувстваш много добре... Може би с повече упражнения, ще се получи :)

12.   Със скъп квалитетен алкохол, качествена музика и умни филми

13.   Увеличавам дозата на инсулина.

14.   Със секс! Сериозно, мъжът ми знaе , че кaто ми е стресирaно тaковa, вaриaнтите сa двa- шопинг терaпия или здрaв мaрaтон в къщи.
Обикновено второто....
И ме рaзтовaрвa стрaхотно;)
Освен товa също кaто теб медитирaм понякогa, йогa, фитнес и рисувaм, но мъжът ми си ми е нaй- добрият отдушник;)

15.   Аз съм 6, неспокойния ум пречи на медитацията.
Пробвай да пречистваш тялото и ума, по който начин ти допада... иначе да, с практика се получава, и става все по-готино и интересно... с медитация си изграждаш и защита срещу въпросния стрес и вече не ти влияят толкова външните фактори.

16.   6-7-8 километра бягане с айпод, горещ, продължителен душ, завършващ със студена струя вода.

17.   автор: Разрових се и прочетох нещо което ми помогна:

"Лягаме по гръб и затваряме очи. Поглеждаме нагоре зад миглите под ъгъл 20 градуса. Тази позиция на очите кара мозъка да произвежда Алфа вълни. "

Повечето пъти задремвам или направо си заспивам... но пробвах по този начин да държа очите затворени, но не както преди да заспите а като "поглеждам" нагоре леко. Пробвайте мисля, че има ефект :))

18.   Излизям и споделям с приятелки. Иначе спорт - като номер 16. тичане, после душ и релакс.
Ана