Споделена история от Здраве

Мисля, че котето ми е болно
Здравейте, приятели.
Имам коте вкъщи на около 6 месеца, улично е. Гледам го от съвсем мъничко, но нашите решиха да го махнат. Но след 1 седмица сами пожелаха да си го приберем обратно и беше на улицата. Не го знам какво е яло и какво е правило, но си го прибрах. Изкъпах го хубаво и го нахраних с хляб, омесен в пастет. Забелязах, че акото му е много странно. Едно сиво на цвят и рядко. То по принцип често имаше разтройство и преди, но сега съм много уплашена. Ветеринарите ми искат много пари, а аз нямам такива. Едвам смогвам и да го храня. Нямам пари да му купувам специални храни и го храня с неща, които ям и аз (манджи). Какво мога да му купя, за да му се оправи акото? И нещо за вътрешно обезпаразитяване. Моля, ако Ви се е случвало, дайте ми съвет. Много съм притеснено за този малък пухчо. Забравих да отбележа, че откакто си прибрах мяука непрекъснато, почти винаги. Може би го боли нещо, не знам. :(

Коментари

1.   Има хапчвта за обезпаразитяване, отиди във ветеринарна аптека или зоомагазин и там питай. Аз на моята котка и давам на всеки 3 месеца.

2.   И моята змия е омърлушена нещо напоследък.

3.   А за акото да се оправи му трябва гранула. Не е задължително най-скъпата. По хранителните магазини има най-различни , ако няма наблизо зоомагазин до вас. Не са скъпи пакетчетата - 0. 70 / 1. лв за 200 грама. Тези 200 грама ще ги яде 3 дни. А за мяукането да те питам като го галиш нагажда ли се, търкаля ли се, силно ли мяука, страшно такова, все едно реве? Ако да значи е разгонено

4.   С тези хапчета по внимателно трябва, още повече щом и е малко коте, товарят черния дроб на котките, пък и кучетата.
Няма как, трябва да минеш през ветеринар за преглед и консултация. А и хляб и пастет едва ли е най-добрата комбинация, пробвай поне нещо по-твърдо (но не съвсем, щом е малко) като риба, или поне някой друг пауч (консерви в пликчета), под левче са за бр. , колко да му е разхода.

5.   Аз имам опит с котенца от 6 години... Веднъж едно коте се разболя и започна да ака жълто ако. Много се уплаших, но започнах всеки ден по три пъти вода, в която е киснат клей, защото нямахме тогава пари за ветеринар и то се оправи... Твоето коте е още малко за котешките гранули, затова му давай да яде от онези в консервите, може да ги смесиш с малко попара от хляб, на котето ще му е вкусно! А, да те попитам то на колко месеца е?

6.   По възможност не го храни с готвена храна, готвенето е много вредно за него. Ако нямаш пари за котешка храна, давай му мляко и сирене (най-добре обезсолено), но не и твоята храна, в която има олио и поправки. Освен това питай във ветеринарната аптека за хапчета против паразити. Не искам да те плаша, но като дете имах котета на вилата и едното умря заради паразити. За това тичай веднага в аптеката! Едно хапче струва няколко лева, но понеже котето е малко сигурно ще трябва да му дадеш само 1/4 или 1/2, във ветеринарната аптека ще ти обяснят най-добре. Иначе какво друго да те посъветвам, може да е настинало, за това го дръж на топло и дано се оправи, обаче ако стане по-зле ще трябва да помолиш вашите за пари за ветеринар. А и все пак някои котешки болести са опасни и за хората.

7.   И едно мое коте дрискаше много често миналата година, но след време се оправи. Нямам представа на какво се дължи, но съм забелязала, че се случва само при малките котета. Може да е истинало, не знам. Но ако искаш пак го заведи на ветеринар. А за обезпаразитяване има хапчетата са най-ефикасни. Дано да се оправи котенцето ти! :)

8.   Уф, това ли било! Аз пък си помислих, че...

9.   Осъзнаваш ли, че си прибрала един подвижен бълхарник? Не мразя животните, обичам ги, но това е реалността. Ако искаш да оживее най-добре намери средства. Иначе го приспивай и да се свършва.

10.   До всички преди мен, коментарите ви не струват, без да се обиждате!
Имам опит с котки от съвсем малка, от поне 10 години, имам и една такава вкъщи. Сирене, мляко, млечни продукти - в никакъв случай! Котето е на 6 месеца, няма нужда от такива неща, даже е възможно да развие непоносимост към лактоза. Не му давай в никакъв случай и разни колбаси, шунки и т. н. - в тях няма месо. Спри да му даваш и манджи, вредни са, но може да му свариш малко пилешки дробчета и сърца или яйце, може и риба, но внимавай с нея, нека няма кости, за да не стане беля! Заведи го и на ветеринар, няма да ти вземе скъпо, но е неизбежно да отидете. Ако не искаш да му даваш хапче за обезпаразитяване, купи му паста, не е скъпа. Успех!
П. С. Как може вашите да изхвърлят котето и после пак да го приберат? ! Това е ужасно! Горката животинка, нищо чудно да се е поболяла от стреса навън! НЕ НА ИЗХВЪРЛЯНЕТО НА ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ!

11.   Номер 2, ами нахрани змията си със себе си, убиец на котки!

До авторката: Храни го с манджички, може да е настинало.