Споделена история от Здраве

Гладуване
Здравейте. Искам да се обърна към хора, които знаят за или са правили лечебно гладуване. По принцип се прави само на плодове и течности. Но може ли да се включат кисело мляко и сурови ядки? Примерно, намалява се количеството на плодовете(да кажем около 300 гр. ) и се добавя една кофичка кисело мляко и шепа сурови ядки?

Коментари

1.   Аз гладувам по Малахов. Всичко написано от него по принцип е вярно, но практиката ти ще покаже неща, които са по-добре или не дотам за теб.
Всичко е практика, книжките са само за напътствие.
Гладуването з атова е гладуване-за да няма нищо в стомаха. Яденето на каквото и да било вече не е гладуване, а непълноценно хранене. Или ще гладуваш както трябва или ще се храниш пълноценно. Среден вариант не съществува. Аз лично правя сухо гладуване с последващо излизане от него със сурови плодове. Ще се изумиш от това, което изкарваш от себе си.

2.   Недей! Просто недей! Ще си съсипеш стомаха! Организмът има нужда от разнообразно хранене! НЕ от глад! Ще си докараш някоя язва с тия плодове и с шепата ядки! Храни се често, по малко. Спрете се с гладуването!

3.   Лечебното гладуване е всъщност пълно гладуване. Целта му е организмът да започне да се "самоизяжда". Всъщност той наистина са самоизяжда, но започва да го прави от своите най-болни и увредени клетки, от ненужните мастни запаси и т.н., като същевременно пази своите важни органи (мозък, сърце, мускули) и здрави части.
Най-добра е системата на проф.Столешников - руски доктор с американска практика. При него има 4 равни по време периода: 1) пълен глад (само на вода), 2) плодови сокове (накрая и плодове), 3) плюс зеленчукови сокове/зеленчуци, 4) суровоядство. Продължителността на периодите е от 7 до 28-30 дена (планираме предварително), но е важно 4-те да са равни за един цикъл.

По принцип животински продукти не се препоръчват при никои от режимите на гладуване. Термично обработена храна - също. Ядки и семена може. Ако са непригодни за ядене в нативен вид се накисват във вода и се греят на слънце или се израстват кълнове/поници.

4.   По-добре е направо да не гладуваш, а да тренираш. ;)

5.   Първо помисли добре дали си податлив/а на заболявания през този сезон. Пиенето на някои лекарства изисква поне минимален прием на храна по няколко пъти на ден с приема на лекарства. Мисля няма да качиш страшно много нивото на калории, ако си правиш сутрин микс от плодове и кисело мляко. Тъкмо ще си набавяш протеин. Ако е за кратко гладуването и е като диета, добре е да се разнообразява с храните, защото няма как да си набавяш нужното.

6.   От около 8 год. всеки месец глaдувaм 2-4 дни. пия сaмо водa( понякогa чaшa изцеден сок от лимон)
" незнaйно" кaк ми изчезнaхa кисти, мигренa, ниското ми кръвно се стaбилизирa, ....
Нa лекaр отдaвнa не ходя, нямaм причинa;)))

7.   Здравейте. Първо, благодаря на всички за мненията и съветите. Въпросът не е изобщо в отслабването, 54 кила на 168 съм все пак. Искам да гладувам, защото съм чувала, че с лечебното гладуване организмът се съживява, отърваваш се от вредните вещества и енергия натрупани в него. Напоследък от много стрес в университета и работата се появиха някои здравословни проблеми. Надявам се с лечебното гладуване да стопирам по нататъшното им развитие. Иначе, просто не мога без да ям ядки, затова попитах дали е възможно да ги употребявам. Някой, който е минал през лечебно гладуване, би ли сподели как се е почувствал и физически, и емоционално?
Авторката

8.   Разболея ли се, настина ли, ангина, бронхит. Лекувам се с глад. Организма се изчиства и преборва сам с болестта.