Споделена история от Здраве

Дали това е реакция след поставената упойка или от друго
Извадени ми бяха корените на един зъб, който се беше инфектирал, даже последната нощ получих и поддуване на бузата. Болките получих на връх Нова година и понеже на другия ден беше почивен ден не можах да отида на зъболекар, а чак на следващия ден. Две нощи не съм спала от болки.
Беше поставена местна упойка и корена беше изваден.
Това, което искам да споделя е това, което се случи след около 30 мин. след като всичко приключи обаче ме притесни. Започнах да чувствам силен студ, да ме тресе, лицето ми пребледня, тялото ми започна да трепери силно, имах конвулсии на краката и най-вече горната си част и нагоре по тялото. Бях в колата и си пуснах седалката назад, за да мога да си полегна леко назад. Като се прибрах в къщи си сложих краката в леген с топла вода, завих тялото си с одеало... Почувствах нужда да повърна- повръщах около десетина пъти като съдържимото беше стомашен сок, горчилка и кръв (от раната на извадения зъб).... И най-накрая получих облекчение и почувствах леко затоплане на тялото. Изпих топъл чай от лайка, завих се и заспах. Вечерта имах температура 38. 4...

Моля, някой медицински по-запознат да ми каже от какво е било провокирано това ми състояние.
Честно казано имаше момент в който много се уплаших. Дори си помислих, че си отивам и казах на мъжа ми, че с страхувам да не ми се случи най-лошото.... Заради един зъб.
И друг път са ми слагали упойка и са ми вадели зъб, но никога не ми се е случвало нещо подобно след това.
Опитах се да попитам след това и зъболекаря, но не получих конкретен отговор.
Иначе не съм страхлива за каквито и да са манипулации и имам висок праг на чувствителност към болка.

Коментари

1.   Едва ли можеш да получиш адекватен коментар тук. Ако още се притесняваш, направи си изследвания, кръвна картина и ще се успокоиш.

2.   Не знам при теб какво е било. При мен след като ми сложиха упойка и ми извадиха зъб щях да припадна след това. Веднъж пак от упойка на зъб ме обля студена пот и ми стана лошо. Моят зъболекар казва, че е на псих. основа, но пък мен не ме е страх от зъболекари!

3.   Както каза номер 1 направи си изследвания най-добре. :)

4.   Може и от упойката да е, но това не означава, че зъболекаря е виновен, просто някой хора реагират така. Друго, което може да е причината е самата инфекция ;)

5.   Грешка е, че си пила топъл чай след тази манипулация. По принцип след изваждане на зъб не се препоръчва приемането на топли храни или напитки. Може и това да е повлияло.

6.   "Дори си помислих, че си отивам и казах на мъжа ми, че с страхувам да не ми се случи най-лошото.... "

това сериозно ли??? луди хора...

7.   От авторката:
н1, каква кръвна картина да си правя като случая не е от вчера... То ако се прави нещо се прави на момента, докато си в конкретното състояние. Но тогава не можеш да се движа и ходя... Минали са вече 2 месеца.

н5, Аз топлия чай го пих много по-късно след зверската треска и студ, който ме сковаваше, та чак зъбите ми тракаха. Няколко часа вече след преживяното вече.

н6, Кой наричаш луд? Коментара ти е крайно неадекватен.
Състоянието в което бях беше изключително страшно, не го пожелавам на никой... И всичко от един зъб.
Да си беше поне спестила безполезния и обиден коментар.
Даже се чудя защо е допуснат от модератора.

9.   Има два варианта да си получела отравяне на кръвта , което нямам идея как ти е минало другото е непоносимост към адреналинови или безадреналинови упойки които ползват зъболекарите повръщането е от упойката температурата в следствие на абцеса който си развила.Няма от какво да се плашиш само , че като ти слагат упойка казвай им дали имаш някакви семейни заболявания , диабет или си прекарала някоя болест от сорта на жълтеница и т.н. и прави си първо тестове за упойките дали не си алергична към бензокаин. , че са сериозни последствията от упойка може да стоиш и надута 1 седмица после и да имаш болки никога не смучи рана на изваден корен защото има капеляри и като ги пукнеш и заспиш ще се събудиш като вълк до кръста в кръв.

10.   От излизането от упойка е. И на мен ми се е случвало, обаче ме учудва зъболекарката не ти ли изписа антибиотик и едни прахчета "немезил" и да си правиш промивка на устата с лайка? Понеже на мен ми се е случвало подобна манипулация. Веднъж за гноясъл зъб и преди 3 години заради мъдрец ме посъветваха да изпия Немизила разтворен в хладка вода веднага след излизането от упойката. Първият път се направих на много важна и не го направих като излязох от упойката и имаше втрисане, повръщане на стомашен сок, болки, понеже оттока беше в гърлото като разтворих прахчето се нормализирах. А когато ми вадеха мъдреца, изобщо не се двоумих. Пих го веднага и нямаше такива изпълнения

11.   Най-вероятно си алергична от упойката. Има различни видове упойки и сигурно друг път са ти били от друг тип и за това не е имало реакция. За тази цел преди да се бие упойка се драска леко на ръката да се провери за алергия. Напоследък обаче рядко правят това. И на мен веднъж ми се случи дори температура вдигнах. Друг път казвай да ти правят тест преди да ти поставят упойката за да знаеш към коя си алергична и към коя не.

12.   От упойката е- на мен ми се случи почти същото след излизане от пълна упойка.
Беше втрисане, посиняване на устните. Бях в болница - видя ме доктора и ми каза, че ще мине.
Е, мина, ама аз си знам какво изтърпях завита през глава и с тракащи зъби от студ.

13.   Според мен това е по скоро от възпалителния процес. Съвсем скоро преживях същата треска.... с посещение на спешна помощ и не установиха от какво е. На следващата сутрин над зъба ми имаше огромна гнойна външна торбичка.... Най коварното нещо за организма е гнойния процес...

14.   От авторката

и понеже случката се развива в чужбина....
Най-накрая се срещнах със зъболекар в БГ и му обясних какво ми се е случило.
Той каза, че според него е от инфекцията, която се е разнесла по тялото ми след изваждането на зъба.
На празното вече зарастнало преди 6месеца място си сложих имплант. Много съм доволна-всичко мина добре и след няколко месеца ще си сложа и коронката върху него. Организма ми го прие и нямам проблеми. Въобще не го чувствам като чуждо тяло.... :).

15.   При мен се получи следната реакция след местна упойка за лечение на зъб - сухота в устата в продължение на 10-12 часа след излизане от упойката. Без жажда, само много стряскаща сухота.