Споделена история от Здраве

Хапче/лекарство за енергия?
Всеки ден съм много изморен, знаете ли някое хапче, или друго лекарство, което да вдига енергията значително? Просто ми се спи по цял ден искам да съм по-енергичен, а не става, само се прозявам и задремвам тук-там.

Коментари

1.   Хапчето е да си по-активен и да правиш физически упражнения. Хората, които работят повече, всъщност са по-енергични. Може да прибавиш и мултивитамини, и да се храниш здравословно.

2.   Бих те посъветвал да се консултираш с лекар, за да се установят причините за умората ти. Може и да е на психическа основа, ако си прекалено натоварен и не изпускаш парата.

3.   Наблегни на пресните плодове и зеленчуци :)

4.   Aз пия всеки ден по чaшкa прясно изцеден лимонов сок, примесен с минерaлнa водa и ми действa стрaхотно.
Но ти постоянно ли си тaкa, от колко време?
Aко дори когaто си добре отпочинaл/ a физически/ психически и пaк ти е сънливо, ...
Зaдрямвaш ли внезaпно, почти без дa си дaдеш сметкa и нaвсякъде? Aко дa, върви нa лекaр!!! Не пий никaкви хaпчетa, преди дa сa ти устaновили причинa.
Не се стряскaй, но все пaк вземи си едно нaпрaвление, нищо не губиш.

5.   Вълшебно хапче не съществува. От решаващо значение е начинът на живот: достатъчен сън, разнообразно, редовно хранене, редуване на дейности. Понякога непреодолимата умора е признак на някакво заболяване. Ако е сигурно, че такова няма, то хранителни добавки на основата на жен-шен, водорасли (спирулина) могат да свършат чудесна работа. Само не посягай към енергийни напитки. Енергизиращият им ефект е временен, а опустошителният - вечен.

8.   Аз скоро бях в такова състояние. Оказа се, че съм в депресия. Отидох на психиатър и се оправих. Психическото ти състояние би могло да е причина - може да е например някакво сезонно разстройство, свързано със смяната на сезона.

Иначе сигурен ли си, че не е от липса на витамини (което се среща често по това време на годината) или пролетна умора?

9.   Купи си пчелни продукти: мед, пчелно млечице, клеева тинктура, прашец. Пий ги редовно и ще се смаеш от резултатите, за хапчета забрави, само ще ти задълбочат проблема, дори и да се чувстваш на момента по-добре. Намери пчелните продукти с добро качество от пчелари, а не от аптеки. :)

10.   Да не ти пада много кръвното? Може от това да ти е така отпаднало. С какви храни се храниш? Ако е предимно въглехидрати, многото въглехидрати предизвикват отпадналост и сънливост. Включи в менюто си повече плодове, зеленчуци и протеини и приемай по-малко въглехидрати или поне не прекалявай :) Пий и мултивитамини, има доста видове, на Супра Вит, Допелхерц съм взимала и взимам аз. Това се сещам сега, мисля че ако тези неща са ти наред, няма да ти трябват хапчета за енергия ако има такива изобщо. :)

12.   Разбери причината за сънливостта си. Хапчето нищо няма да реши. Ако системно не си доспиваш, то проблемът ти е в това. Промени си режима и си организирай време така, че да ти остане време за достатъчно спане. Ако спиш много часове и въпреки всичко пак имаш нужда от сън, може да си провериш кръвното налягане. При ниско кръвно също на човек постоянно му се спи. За хапче не знам, но шоколада дава енергия. Чаят от каркаде също разсънва хората и ги зарежда с енергия. Също така е важно да си достатъчно отпочинал. Спортувай. Спортът също разсънва. Дори да не си спал достатъчно часове при физическа активност, организмът се разбужда.
Crystal~person

14.   Липса на магнезий. Яж повече ядки, сурови разбира се и плодове - портокали, ябълки, киви. ананас и мн. др.
Успех

15.   Трябва да разбереш причината непременно, не отлагай! Може и хормонални нарушения да са причина, може да е депресия... Аз съм на 23 год., хвана ме подобно нещо на около 13, стана хронично и от тогава се мъча почти всеки ден... Така че НЕ е безобидно това, НЕ е мързел и НЕ се лекува с работа и натоварване /казва ти го човек с 10 години опити за "излекуване" все пак/. Така че – на лекар докато не е станало късно, както с мен.

16.   За хапчета не знам, но бих те посъветвал да пробваш с енергийни напитки :D