Споделена история от Здраве

Мисля, че имам сериозен проблем с вагината си
Здравейте! Търсих подобен проблем като моя тук, но не открих. Нещата са следните - от скоро усещах сърбежи долу, но реших, че ще отшумят. Съмнявах се да не са гъбички, но след няколко дни нещата се нормализираха. Преди два-три дни обаче, започнах да я усещам много странно. Отново се появява сърбеж понякога, подута е и постоянно стои разтворена. Имам и нещо подобно на течение, нооо.. не точно. Събират се малки бели кремообразни частички. Не е бяло течение. Смятам, че поддържам отлична хигиена. По 2 пъти на ден съм в банята. Някой, ако е имал подобен проблем, моля да сподели какво е и как бих могла да се справя. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Гъбички са и не са от лоша хигиена, а с твоето миене влошаваш състоянието. Отиди на лекар да ти изпише подходящо лечение и спри да ползваш сапун за интимна хигиена. Освен това не прави секс, докато не се излекуваш. Изварявай бельото си и хавлиите си. Интимен душ с бял кантареон помагат, но няма да минеш без лекар. Успех

2.   Отиди на лекар. Почти съм сигурна, че са гъбички. Ще ти изпише 'Клотримазол' - струва 6-7 лева и ще ти мине още на третата таблетка.

3.   Гъбички!!! Отиди на гинеколог, щ е трябва да се лекуваш. Ако си имала интимни контакти с партньор, нека и той дойде с теб, за да ви назначат лечение. Мий ръцете си добре след тоалетната.

4.   Ай стига, бе, ние тука да не сме гинеколози! На лекар те е срам (или те мързи) да отидеш, а не ти е неудобно, че сума народ тука четем подробности за вагината ти.

5.   Точно гъбички са си! Като не ги лекуваш стават едни такива гъсти и бели и сърби неприятно. Тичай на лекар, ще ги оправиш за няколко дни. И не, не се получават от лоша хигиена, може да е от прием на антибиотици, може да е просто от стоене с мокър бански дълго време (най-разпространената причина лятото), може приятелят ти да те е заразил (ако имаш приятел поискай от лекаря таблетки и за него. При мъжете няма симптоми, но могат да са носители на инфекцията и точно като се излекуваш той пак да те зарази). Аз например имах гъбички след лечение с антибиотик. Оправих се за няколко дни, лекарката ми изписа хапчета и едно кремче (за съжаление беше преди години и не му помня името), което директно се вкарва във влагалището и буквално за няколко часа се изчистваш. На мъжът ми също му даде таблетки и така се оправихме. От тогава, да чукам на дърво, не съм имала такъв проблем. Явно се получават когато имунната ти система е по-слаба и си по-податлива на инфекции. Няма страшно. Напълно безобидно си е и в бъдеще не оказва никакво влияние върху репродуктативната ти система. Питала съм когато правехме опити за бебе. Просто сърби неприятно и е хубаво да ги лекуваш, защото ако не вземеш мерки може да стане по-неприятно и вече да си трябва сериозно лечение.

6.   100% гъбички. Като не се лекуват, те често отшумяват сами, после пак се появяват и така може и цял живот...Не се правя на лекар, просто тоя проблем ми е до болка познат, както и на много жени тук. Хубаво е да ги лекуваш по-продължително, дори когато симптомите отшумят и то с няколко препарата едновременно - хапчета и свещички или крем, както и пртньора ти да пие същото. Много жени имат "досадни" гъбички дълго време и никакво лечение няма траен ефект (някаква предразположеност, липса на имунитет спрямо тях) , затова не отлагай... Имай предвид, че сапуна и всякакви козметични емулсии (кремове, тоалетни млека, лубриканти) ги подхранват. Гъбичките (дрождите) са едни от най-разпространените микроорганизми - можеш да ги хванеш абсолютно навсякъде, включително и от собствения ти организъм (дебелото черво), така че не е задължително да се заразяваш от някой.

7.   Гъбички са вероятно. Трябва да отидеш на лекар, за да изпише подходящо лечение.

10.   100% гъбки. Една глобула Флажил и една таблетка Микомакс. Без рецепта от аптеката. Глобулата си я пъхаш според упътването и стоиш 40 минутки с вдигнати крачета, пиеш таблетката и скоро и помен няма да има от тях. Гинеколозите понякога изкарват гъбите грандиозен проблем с цел да ходиш по сто пъти на преглед и предписват всевъзможни глупости. Това обаче, което ти написах, е изпитана рецепта и решава проблема веднага. Също така намали алкохола и някои киселинни храни. Можеш да погледнеш в търсачките нещо повече за киселинно-алкалната диета. Не се плаши - не е от лоша хигиена. Тъкмо обратното. От сапуни, премиване, стрес, антибиотици и липса на естествени бактерии във вагината, които да поддържат флората й чиста. Успех!