Споделена история от Здраве

Оплешивявам на 15
Здравейте, момче на 15 съм а вече косата ми оредява и доста хора ми го казват, няма ли начин да се оправи това нещо? Отвратително е, а аз не искам да се подстригвам 0 номер. От какво може да са причините?

Коментари

1.   Може да е от стрес. Ако е това се опитай да се усмихваш повече, и се запиши на спорт, помага!

2.   Има някои доста ефективни методи на баба Ванга против косопад... Провери в нета!

3.   При теб със сигурност не е наследствено, защото то се появява най-рано на 18-20, но започва да се забелязва чак на 25 и нагоре. Щом е започнало да се забелязва още на 15, имаш някакъв кожен проблем. Задължително отиди на дерматолог (кожен) и то възможно най-бързо (докато може да се излекува, че после може и да не може), може да са някакви гъбички, може да е от някакви препарати/козметики, които ползваш (гелове например), може да е от начина на хранене. Тук едва ли някой ще ти каже със сигуност, защото възможните причини са много.

4.   Аз също съм на 15 но на мен всички ми казват точно обратното че имам много гъста коса, и наистина ми пречи през жегите, но брат ми не е така той е като теб. Пробва какви ли не глупости, но уви ефект няма.

5.   Причините са генетични и нищо не можеш да направиш. Най-добре за теб е още от сега да свикнеш с тази мисъл, после няма и да ти прави впечатление. И аз като теб се измъчвах, но нищо не може да се направи и накрая се свиква напълно и праблема вече не е проблем.

6.   Еееееее спокойно. Горе главата не е толкова зле. Ще бъдеш като Виин Диел. Та той е печен!

7.   От АВТОРА:

Към мнение 1: Под стрес съм всеки ден от продължение на 5-6 години, и е възможно и от това да е. На спорт не съм се записал, но от една седмица ходя на фитнес, дано да помогне. Иначе се съмнявамд а е генетично, от родата на баща ми няма никой, а от родата на майка ми нямам информация. Благодаря за мненията на всички, помагате ми много. :))

8.   Пак от автора:

Възможно ли е да е от пубертета? А и повечето косми дето падат, ми се струват някак си стари, но има и нови от време на време, като на върха им има нещо като ушна кал, но не е такова? ! Възможно ли е да е от смяната на сезоните?

9.   Пробвай домашни маски за коса. Родителите и приятелите ти може да те будалкат, но наистина помагат. Има с чесън или с лук, малко като салатка, а и силно мирише, но подобни маски са помагали при жени с много силен косопад, които са били стигнали почти до оплешивяване. има и маска с рициново масло (взима се от аптеките) и със сурови яйца ( с жълтъка мисля). Мисля, че се правят по веднъж седмично и седиш няколко часа с тях. Виж в нета за домашни маски за коса при косопад. Със сигурност ще има нещо полезно. споменатите от мен са изпробвани от мои познати и поне при тях са помогнали. Не се предоверявай на скъпите козметични маски, които с еопитват да пробутват по аптеки и магазини. Много по-неефективни и много по-скъпи са от домашните самоприготвени маски. ;)