Споделена история от Здраве

Задушавам се заради това, че пуша
Здравейте,

За първи път пиша във този сайт и силно се надявам да ми дадете съвет. И така, пуша от 2 години по десетина цигари на ден. Имам астма на белите дробове и от скоро започнах да кашлям и да се задушавам.

Не пуша много! Има дни, в които пуша по 3-4 цигари! Има дни, в които не пуша!

Очаквам вашите съвети и ще съм ви много благодарен ако споделите мнението си!

П. П Не мога да отида на лекар в момента. Аз съм на 16 години и нашите не знаят, че пуша, а и нямам намерение да разбират!

Коментари

1.   не пуши изобщо и няма да имаш проблеми. ако пушиш ще става по - зле

2.   Разбирам, явно ти е омръзнал живота. Ми какво очакваш да ти кажат тук, освен "откажи цигарите"? Трябва да си голям мозък, за да пушиш с астма. Дори и да нямаше астма, пушенето увеличава риска да я получиш, а ти съзнателно се тровиш при положение, че си астматик. За мен това си е почти самоубийство и, меко казано, глупост.

Това "3-4 цигари" не е оправдание. Дори и една не трябва, а при положение, че си астматик направо не трябва да се доближаваш до тях, а не да пушиш. Нито до дим да се доближаваш.

Здравето си е твое, ти си знаеш, но ако държиш на него поне малко, ще ги откажеш на секундата, без да се замислиш. Утре като започнат силни пристъпи, припадъци и като не можеш без помпа, пак ще те питам. Сега си много ербап, ама човек не е цял живот здрав като на 16. А ти ако от сега се задъхваш, на 30 трябва да хвърлиш топа. Така че продължавай в същия дух да се тровиш и то давайки пари за тази работа.

Боже, Боже, събери си вересиите, моля те!

3.   с астма и пушиш???
определено не си наред
Спирай цигарите
и все пак отиди на лекар, кажи им на вашите
И въобще защо ги пушиш тези цигари???

4.   Какви съвети очакваш, ти добре ли си??? Не пуши и толкова к'ви съвети искаш. Ако не ходи при Бат Георги, той е експерт при задушавания

5.   Здравей! Моят съвет е като за начало да си направиш примерно меню на цигарите на ден. Може примерно сутрин да пушиш една цигара с кафе(ако пиеш), следобяд още една и вечер, ако толкова ти се пуши още една. Така ще си знаеш кога е време за цигара тайм и ще си ограничаваш пушенето. След месец, два може да си разпределиш примерно само сутрин и следобяд и така все повече ще ги намаляваш, както и няма да имаш проблем със задушаването, защото това е лошо. Аз така намалих цигарите, на път съм да ги спра, но не постепенно, за да не ми се пуши, когато ги спра толкова. Пожелавам ти успех и на теб и вярвам, че ще мине всичко! :)

6.   Ъммм... спри да пушиш може би??? !? !?

7.   Хората постоянно ви повтарят да не пушите, но нали е готино. Ако не направиш нещо си заминаваш.

8.   Просто спри да пушиш? Захвани се с някакъв спорт, намери си хоби, което да запълва времето ти, ако срещнеш трудност при отказването на цигарите.

9.   Моя съвет към теб е изцяло да откажеш цигарите, защото по този начин не само увреждаш белите си дробове, но и убостряш астмата си. Ако цениш живота си е по- добре да ги спреш и колкото и да не искаш родителите ти да разбират, че пушиш ще трябва да отидеш на лекар, защото дори и да си изглежда нещо минимално, от астмата човек може да умре, ако не се лекува на време и с подходящи лекарства.

10.   Просто спри

11.   Увеличи цигарите, ще помогне :)
Успех

12.   Казвам ти го като човек, който от 10 години прави опити да спре с цигарите - млад си още, спирай! С времето с цигарите става по-зле, не става по-добре!
И като спираш, спирай от раз. Някой те съветва да си правиш меню и да намаляваш. Така само ще постигнеш обратния ефект - през няколко часа ще се докарваш до състояние, при което ти се пуши адски много и цигарите ще ти се струват още по-необходими.
Спира се от раз. Първите два дни има физическа абстиненция, после е само психическата.
Пак повтарям - млад си, спирай - с времето става по-лошо, не става по-добре!

13.   Казвам ти го като човек, който от 10 години прави опити да спре с цигарите - млад си още, спирай! С времето с цигарите става по-зле, не става по-добре!
И като спираш, спирай от раз. Някой те съветва да си правиш меню и да намаляваш. Така само ще постигнеш обратния ефект - през няколко часа ще се докарваш до състояние, при което ти се пуши адски много и цигарите ще ти се струват още по-необходими.
Спира се от раз. Първите два дни има физическа абстиненция, после е само психическата.
Пак повтарям - млад си, спирай - с времето става по-лошо, не става по-добре!

15.   Ами мисля, че и без нашите съвети ти си знаеш какво да правиш, ама пуста зависимост...
СПИРАШ ЦИГАРИТЕ и точка. Какъв друг съвет да ти дадем? Прав е номер 13, млад си и още имаш шанс. Не чакай да станеш на 50 и тотално да си разсипеш здравето за да ги откажеш. Колкото по-рано спреш толкова по-добре. Пък и все още пушиш по малко и ще ти е по-лесно, ама познавам човек, който пушеше по близо 3 кутии на ден и да видиш как на близо 60 години се спират изведнъж. Страшна работа! Успя, човекът и много се гордея с него, ама мъка страшна! За това, не чакай, ами ги спирай веднага!
Успех!

17.   Здравей,
Аз съм на 17 години и 2 месеца пушех от 13 годишен също така и съм асматик и аз се задушавах от време на време и най-накрая осъзнах, че няма смисъл да се пуши това е един вреден навик една простотия...

Аз ги отказах трудно цигарите. Пробвах да намалям, но не се получи и затова докато си пуших до преди 1 месец и изведнъж си мисля:
Какво ще стане ако пуша доживот?
Ще ми се подобри ли състоянието?
И от този момент като размислих изпуших последната си цигара и това беше.
Вярно трудно е братле, но само едно помни само хората със слаб характер които немогат да откажат цигарите пушат, а ти като тях ли си?
Помисли за какво ти е да даваш пари за дим?
Хвани пепелника и изхварли фасовете сипи малко вода и осазнай, че тази черната течност ти се сабира по-белите дробове.

Успех.