Споделена история от Здраве

Замаяност
Вече 4 ти ден съм в замаяно състояние все едно съм пиян или недоспал. Всяка вечер се будя точно след 1 час като заспя след като заспя често се будя. Всичко стана когато бях на разходка и изведнъж започна да ми става лошо и ми се въртеше свят постоянно. И това продължи до днес но само замайването остана. Също така понякога имам и изблици на агресия и съм нервен почти през цялото време. Не знам дали се дължи на нерви който е запознат нека да изкаже мнението си.

Коментари

1.   На преглед при ендокринолог и психиатър.

2.   Предположения:
Алергия, проблеми с очите, проблеми с кръвното налягане, проблеми с мозъка, нерви (като цяло).

3.   от Автора забравих да добавя че вечер като се събуждам целият треперя и ми се повръща но когато се опитам да повърна дори и да си бъркам в гърлото не се получава. Днес ходих на лекар но нищо не ми каза в момента съм малко болен кашлям кихам, но ме съмнява тези неща да са от вируса. Преди дни си правих тестове за кръвна захар и хемоглобин всичко беше в нормите. Вече не знам какво да направя за да се почувствам по-добре..

4.   Ошипяване на врата и нерви...

5.   нощем потиш ли се?

6.   А някакви лекарства да си вземал преди известно време или сега? Много малко информация даваш за себе си, за да очакваш да получиш по- конкретен отговор. Причини за това състояние колкото искаш.

7.   Паническо разстройство в ранен стадий.

8.   Най - вероятно е паническо разстройство или нещо друго на психическа основа. И аз съм била така, не се умира, отиди на психиатър да ти изпише точните хапчета и ще се почувстваш по- добре, но не забравяй, че те няма да те излекуват, само ще ти притъпят физическите симптоми. Успех :))

9.   Това, което се е случило навън наподобява мениероподобен синдром - при него обаче не можеш да пазиш равновесие, таванът идва на мястото на пода, завива ти се свят дори при обръщане в леглото, повръщаш. Възможно е да е паническо разстройство и куп други неща. Отивай на невролог. Ако той прецени, че не си за него, отиваш на ендокринолог и пускаш хормони на щитовидната жлеза. Ако и там няма проблем - причината е на психическа основа - психиатър. Не чакай, защото може да се повтори в много по-кофти вариант като сила.

10.   от Автора Потя се много често и понякога изпадам в такива ситуаций на напрежение и на страх, наясно съм че имам паническо разтройство което е на повече от година и не е лекувано, но според мен не може вече 10 ти ден да ми е замаяно/сънливо/пияно нещо между 3 те и вече започнах да имам проблеми с едното око като виждам малко размазано, но като се опитам да гледам само с него проблем никакъв...
Сега около баловете бях към 5 дни постоянно пиян и на 6 тия ден ми стана внезапно зле, световъртеж раздразнимост и понякога се стигаше и до халюцинаций