Споделена история от Здраве

Косопад - помогнете с изпитани и ефикасни рецепти
Здравейте, искам да споделя и аз нещо. От 2 години започна да ми оредява косата, изпробвах какво ли не, има временен ефект, но просто косата ми стана наполовина. Ако някой е имал или има подобен проблем, моля дайте съвет. Благодаря предварително.

Коментари

1-50 от 156

1.   Ако си мъж-няма спасение, ако си жена-може да е хормонално, от стрес или наследствено. Иди на лекар, докато е време.

2.   Здравей! След раждането на първото ми дете моята коса също много падаше! Както казваш ти остана на половина! А след второто вече съвсем! Остана половината на половината!

Плачеше ми се когато влизах в банята! Опитвала ли си с чемерика! Това е една отровна билка, продава се в аптеките! Има дори разтвор на спиртна основа мисля че беше! Правиш фрикции на косата с тампон! Другото което съм използвала беше шампоан фитовал. Също се продава в аптеките! Чемериката е за растеж на косата а с тоя шампоан косата ми просто спря да пада! Пожелавам ти успех! Ще се радвам ако съм ти била полезна! Пиши ако имаш и други въпроси! С радост съм на разположение!

3.   Благодаря на №2 за съвета. На мен също след второто раждане започна. Не съм пробвала със чемерика, но ще опитам. В един сайт прочетох, че във " стимулатор за коса" който се продава в аптеките се слага течен прогестерон около 2 лъжици, мажеш се, и стоиш колкото прецениш. Измиваш се, и имало голям ефект, но проблема е, че не мога да намеря течен прогестерон. Ако знаете къде мога да намеря, ще бъда благодарна. Можете да опитате със "ревалит", те са цяла серия, при една позната имаше голям ефект, аз го пих и се мазах с ампулите и шампоана също, има ефект, но не достатъчно. На това с прогестерона залагам надежди, но не мога да го намеря. Дано съм била във помощ на някого. Благодаря ви, че ме "изслушахте". Успех.

4.   Здравей, аз съм номер 1. Жена съм. Опитах всичко, включително и това, което пише номер 2. След първото дете-ужас, след второто-още по-зле. Нищо не помагаше. Оказа се, че е хормонално. И години наред пия липсващия ми хормон всеки ден, обаче косата ми се пооправи, не съвсем, но е добре с добра прическа и цвят. Просто отиди при ДОБЪР специалист, това е много трудно. Просто всичките гледат само парите ти да вземат и не им пука за пациента. УСПЕХ. Това-ако си жена, но ако си мъж-моят е без коса и аз си го обичам много.

5.   Ако си от София би ли ми препоръчала някой добър лекар? Ако не можеш, все пак благодаря за съвета, ще потърся лекар, дано преборя проблема.

6.   Аз съм № 4. Не знам дали е разрешено да давам такава информация, но ще опитам. На мен го откри д-р Виденов от Шейново след години ходене по мъките, защото имах и други проблеми. Странното е, че професори-ендокринолози нищо не ми откриха, само плащах за щури изследвания и пиех неподходящи лекарства. Направо съм се тровила. Успех!
Все пак може и да е наследствено, или някаква гъбичка /от тях ужасно олисява косата/, кой знае, знам, че има специалисти, които само с проблеми с косите се занимават, но как се казват-не знам. Също така пих всичко за коса, което се продава с месеци и пак нищо, и най-скъпите не помагат, не си хаби парите.

7.   Тук има изписани доста неща за косопада - http://alopecia.8.forumer.com/

8.   Много благодаря №4, ще отида още тази седмица. Ако някога мога да бъда полезна с информация или съвет, с удоволствие ще бъда насреща. Можеш да ми пишеш тук, аз всеки ден чета по нещо.

9.   Виждам, че тоя проблем е доста често срещан. Аз имам 1 дете засега и точно на третия месец след раждането започнаха моите мъки с косопада. Няма да ви разказвам подробно ужаса, който изживях от падането на цели шепи коса от главата ми... че ми се реве с глас като се сетя. Ще ви кажа, че съм изпробвала хиляди неща и някои от тях (за които се сетя) ще напиша (всичко това ми помогна да овладея косопада):

1. Мерц дражета - не е скъпо и помага и за нокти, и за кожа;

2. Маската, която си правих не е най-приятното нещо на света, но гарантирам, че действа. Веднъж в седмицата се прави и съдържа кис. мляко 1с.л., жълтък, тривитамол 1 с.л. (от ветеринарната аптека се взима, мисля, че му смениха името, но е достатъчно да кажете, че ви трябва за маска за коса и ще ви го дадат) и сега внимание - 1-2 с.л. урина. Маската трябва да стои най-малко 1-2 часа на главата - успех!;

3. Отвара от листа коприва и 2 с.л. ябълков оцет. Горе-долу съотношението е 1 пакет листа за 3л. вода. След като водата заври, се слагат листата и оцета. 5-10 мин е достатъчно, след което прецедената вода се използва за последно изплакване на вече измитата коса;

4. Лосион за ежедневно втриване в корените, без отмиване. 1 пакет корени от коприва се заливат до покриване в съд (най-хубаво в бутилка с добре затваряща се капачка) с домашна ракия. Това нещо престоява 20-30 дни като много важно е да се разклаща/разбърква по веднъж на ден. Ако не сте убедени, ще ви кажа, че от този лосион съм виждала как расте коса... Аз лично чакам да ми изтекат 20-те дни и започвам да се мажа всеки ден...;

5. В момента се мия с АЛПЕЦИН - шампоан и лосион за втриване, но е много от скоро, за да давам мнение. Препоръчаха ми го като средство за спиране на мъжкката плешивост... Ще видим....

Дано съм дала полезни идеи. Успех на всички!!! (И на мен също...)

10.   Аз също имамм проблеми с косопада но родих преди 6 месеца. Кажете ми какво да правя.

11.   Пробвай да я мажеш със "Себорал Форте" и "Хининова Вода", продават се в аптеките и са на много достъпна цена. Но трябва продължителна употреба за да има някакъв ефект...

12.   Пробваи с чесан. като го втриваш в корените. помага

13.   Аз моята на моята коса и втривам хининова вода помага за косопад и усилва разтежа на косата а сащо съм пробвала и маската с тривитаминола също помага но трябва постоянство успех дано съм ви била полезна

14.   Помогнете ми.

15.   "Помогнете ми"... стига вече де! Да дойдат у вас да ти зглобят косата ли?! Мисля, че вече има достатъчно коментари с изпипани рецепти, както и цели сайтове само за това!!! Какво повече искаш? Още 1000 едни и същи коментари ли?

16.   И аз имам същия проблем, наскоро косата ми започна да пада. Сега позлвам такав лосион с чемерика и шампоан фитовал... От 2 дни само и за това не мога да кая дали има ефект надявам се да има. Също ми казаха да си правя отвара от репей... И това ще изпробвам... пожелайте ми успех.

17.   Пада ми косата и ми се цепят ноктите вследствие на кожно заболяване - лихен рубер планус. Ревалит ще помогне ли?

18.   Пробвай DEFLUVAL шампоан против косопад, изключително ефективен и медицински. Дерматолог ми го препоръча. Край на космите по земята. Има го в аптеките.

19.   Аз съм 17 благодаря 18, купих DEFLUVAL но дали не трябва да вземам нещо и вътрешно.

20.   Според мен доста сполочливи и евтини са ампулите с Хининова вода. Пробвайте ги! Дано да съм ви била полезна. Успех!

21.   От години страдам от косопад. Пробвала съм какво ли не... без резултат. От 2месеца се мия с Дефлувал и имам страхотно подобрение. Опитай!

22.   Аз съм жена по на години и ми оредя косата и се интересувам.

23.   АЗ ПИЯ ХАПЧЕТА-ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА-АНАКАПС СЕ КАЗВАТ-3 МЕСЕЦА Е ЛЕЧЕНИЕТО И СЪМ ДОВОЛНА. ИЗЛИЗА МАЛКО СКЪПИЧКО - ПО 35,00 ЛВ НО СИ СТРУВА ДА ОПИТАШ.

24.   Защо не си обръснеш главата и си решаваш проблема. много оплешевяващи ходят с бръснати глави.

26.   с какво да си третирам косата за да започне да расте отново

28.   В момента ползвам дефлувал и мисля, че има резултат.

29.   От април използваме шампоан за ежедневна употреба и лосион 2 пъти на ден .Резултатите са повече от очакванията ми

30.   нНищо не ми помага, оставам с всеки изминал ден с по-малко коса.. капе ми на топки, добре че имах коса като конска опашка иначе до сега да съм наистина гола глава. Ако някой е бил като мен, рязко и бързо мо окапва косата, дайте съвем моля ви! Дерматолог, хапчета нищо не помага...!!!! Моля ви за съвет

36.   Аз съм момче на 22 и забелязах, че нещо не бива- супер мн ми уредя косата, а отзад е почти голо. Ползвах Клоран- шампоан с ампули ама наникъде. Казаха ми чесън да втривам- пак нищо. След това една фризиорка разправя с първата урина сутрин да си мажеш главата(това преди 2 седмици, правих го 3,4 пъти). Та от вс това не забелязах да има напредък(явно ако си мъж- бръснеш главата, ако си жена- може и да се оправиш с някви рецепти, мазила). Та това лесно 0 номер, ама аз си обичам с коса, причесчици разни- с различен стил. Гледам тука различни мнения, рецепти- кои изпитани, кои не и всички от жени(смисъл мъжкия скалп с женския би трябвало да има разлика). Слушах за една рецепта с гореща бира(поне винаги ми се намира, ще я изпробвам и нея). Мисълта ми е няма ли някой да излезе и да каже ей това съм сигурен, че ще помогне?!

37.   Здравейте, преди години имах съсед, на когото косата почти беше опадала. За една година му се възстанови почти изцяло, но така и не разбрах точно какво е използвал. Мисля, че беше отвара от орехови листа, с които накрая се изплаква косата при миене. Може да е имало и още нещо към това, но не го научих. Сега знам нещо друго, но няма как да го кажа тук, за да не излезе, че правя реклама. Но по принцип причината за косопада винаги е вътрешна, затова каквото и да било третиране само външно не може да е достатъчно, може само да помогне. Нямам предвид обаче хапчета или други химически препарати, защото те имат много нежелателни странични явления и човек може сериозно да си навреди в желанието си да си излекува косопада.

38.   Здравейте /жена съм/
страдам от косопад от година, пробвах много неща -Мерц, серията на Дюкрей /анакапс, анастим, анафазе/ пробвах Виши, Лореал, Фитовалите, пробвах Кресчина, Приорин, Прегаин, Ревалид. Сега пия БиоХтин, мажа с чесън и люта чушка, поливам с отвара от коприва, чемрика и репей, пия по една шепа витамини дневно ... ефекта е никакъв. ходих по лекари, по болници, по изследвания - нищо - здрава сикато чук казват.... обаче още имам косопад, косата ми е на половина, дифузен косопад е, като специфичното е, че космите падат без корен, все едно са отрязани - ако някой има идея, съвет - приемам всичко.
.. от утре ще пробвам и урина - то само това остана вече
моля за помощ и аз

39.   Здравейте, и аз имам от години проблем с косопада. След като родих започна адски косопад, и на мен ми беше до рев-колкото я нямах вече пустата коса, толкова повече капеше. Ефект получих от мазане с мас и невен-прави се кремче и се маже в корените и стоте колкото издържите, но поне час. Още след второто намазване значително спря косопада. След това започнах да редувам мазанията с Exematin C /купувя су от ветеринарна аптека/. Ефект имаше, поникна ми доста от опадалата коса. Пробвайте и успух на всички ни!

40.   Има решения

41.   Косодадът спря , появи се мъх ,

42.   Може ли някой да ми каже как да се мажа с люта чушка имам предвид чушката сурова или печена да е.

43.   Е как печена? сурова естественно. Прави се лосион от Водка и нарязани вътре люти чушки, престоява 2 седмици и се маже на косата след миене. Докато стане лосиона търкаш със суровата чушка в корените на главата всеки ден/целта е да пари и да завиши кръвообръщението в корените на главата, а и против микроби/ . Иска постоянство. Правих го около месец, но спрях, защото сега съм на естрогенен и прогестероннен лосион и шампоан на Виши с Аминексил.

Някой пробвал ли е маската с Газ против косопад? дали има ефект??

44.   Предлагам бабината маска за коса, след измиване с ХУМА /от аптеката/. Равни части мас, газ /за осветление/ и урина. Ако се гнусите от урината, може да я замените с кисело мляко, но ефектът намалява значително. Косата се заздравява бързо /маската се прави два пъти седмично в началото, след няколко месеца по веднаж/, става лъскава, жива и просто няма да се познаете. Успех!!!

46.   И аз имам косопад

47.   2супени лъжици газ 1с лъжица мас и урина това се втрива в корените на косата и стоите така 1 ч като главата се увива с найлонова чантичка прави се два пъти в месеца страхотен ефект пробвайте жадължителноще има ефект

48.   Oт няколко години почна да ми пада косата на кръгчета и после пак ми излиза.ходих на лекар казаха че е от стрес.пробвала съм какво ли не но нищо.почти всяка пролет ми се случва

49.   По повод оплешивяването на кръгове -мястото се натърква добре с вълнен парцал за да се отворят порите след което се маже с 4есън може да се прави по няколко пъти на ден аз ли4но съм го правила и ми покара коса но трябва търпение дано да съм била полезна- рени

50.   Най доброто и ефективно средство за мен а и в повечето страни в света е "PIL FOOD" това са капсули за пиене и ампули за втриване.Познавам няколко човека койтоса го ползвали включително и аз и вече не признавам друго.Вече може да се намери и у нас в някои аптеки макар и трудно. grtsekov@gmail.com

51.   Някой знае ли нещо за "Народната медицина" и най вече за Сабах Фаяд? Някой ходил ли е при нея ? Помага ли?

52.   Аз сам на 24 и ми падаше косата,но намерих 'изход'-избраснах си косата,и така вече 1месец и нещо,но мисля че наи добре е да опитваме от всичките методи,особено бабени,защото не се знае на кого как ще действа определена рецепта,но няма да навредят! Аз ги започвам по малко,харесах си този с чиушката,тривитаминола,вит.Аи т.н.На някое от вас действа добре една козметика на друга не,но добре е да бадем постоянни в това което правим,мисля че това ни е най големия проблем!

53.   По повод на жената, която писала, че косата и пада без корени-като отсечена.Преди време ивах същия проблем.Беше установена ,че е нападната от гъбички-т.нар.микоза, които се хранят с нея.Спасение нямаше, но ми препоръчаха шампоан,,Низорал" и косопада спря от раз.

54.   7 мита за косопада:
- Причина може да е, че миете косата си твърде често;

-Честото ресане с гребен причинява косопад (може би много косми падат, докато решете косата си, но те така или иначе ще паднат);

-Боите за коса причиняват перманентна загуба на косата (някои от боите за коса наистина увреждат космите, но това не може да е сериозна причина за загубата на косата Ви);

-Може да е резултат от честото носене на шапка;
-Бръсненето или непрекъснатото подрязване ще накара косата ви да расте отново;

-Плешивостта е знак за висока активност на мозъка;

-Има универсално и чудотворно лекарство което решава проблема с косопада.

55.   Ето едно няколко чудесни средства
<a href="http://butiche.com/purete-protiv-kosopad-c-453_457.html">против косопад</a>

56.   Здравейте!
Аз също имам тоя проблем от години се боря с косопада пробвала съм какво ли не.Всеки пат влизам в банята с надежда че няма да има повече коса по пода но със сълзи на очи излизам от там.Вече дори немога да спя от мислене как да преодолея тоя ужас и кой може да ми помогне.Отчаяна съм!Заинтригува ме маската на №39 с маста и невена моля те кажи как точно да я приготвя и да я пробвам и някой знае ли нещо за тая билка демир бозан дали помага наистина?Благодаря предварително

57.   Здравейте!
Някой може ли да ми препоръча добрър специалист или клиника за лечение на косопад?

58.   Ето една маска, на мен ми помогна: рициново масло (1 шишенце) 1 жълтък 1 ч.л. витамин А Всичко се смесва и се нанася на корените на косата за около 2 часа. Може да се сложи и смлени овесени ядки, но като изсъхнат започват да се ронят и се мият после много гадно. Маската я прави поне веднъж на 1-2 седмици, почти веднага се усеща резултатът. Обелвате скилидка чесън и здраво си натърквате черепа - е, все пак щипенето да е поносимо де. Постоявате така известно време и се изкъпвате. http://www.kosopad.bg/

1-50 от 156