Споделена история от Здраве

Иглотерапия
Здравейте!
Първо-бих искала историята ми да не бъде приета за реклама, защото не това е целта ми. Целта ми е да споделя опит и впечатления от една лекарка, надявайки се и други хора, отчаяни от традиционната медицина, да се излекуват.

От години получавам страхотни свеовъртежи, придружени със силно главоболие, а понякога и със загуба на съзнание. Ходих при какви ли не лекари. Кардиолог-б. о. (без особености), невролог-б. о., втори невролог-шийна спондилоза, месеци лечение с кортикостероиди без абсолютно никакъв ефект. Трети невролог-артроза в шийната част на гръбнака. И пак кортизон! И ми писна! Започнах да ходя по минерални бани, правих какви ли не процедури, но така и не се оправях.

Наскоро мой близък сподели, че след иглотерапия се е отървал от сериозен, хроничен проблем. Е, нямах какво да губя, освен, разбира се финансови средства, но тях никога не съм ги жалила, когато е ставало въпрос за здравето ми. Поисках координатите на терапевтката, записах си час и отидох. Бях посрещната от много симпатична млада дама-асистентката и. Изчаках 5-10минути, защото беше пълно с хора, след което прегледът ми започна. Бях изслушана много внимателно, направена ми бе и ирисова диагностика. Обясни ми, че ще са необходими 12 процедури, първите 5, от които-ежедневни. И започнах.

Първият път бях малко притеснена, защото не знаех дали и колко ще боли, но бързо се успокоих, тъй като процедурата е абсолютно безболезнена. След третия път, всички симптоми отшумяха, бях направо нов човек. Докато не реших да отида да пазарувам по рокличка...
Събудих се вдървена, не можах 45 минути да стана от леглото. Нейсе, успях. Докато си миех зъбите, установих, че дясната част на венците ми е абсолютно безчувствена. Оказа се, че така и цялата дясна половина на главата ми. Отидох отново при лекарката и разбрах, че имам възпаление на лицевия нерв, в следствие на което и парализа. Бях се изкривила, все едно, че съм получила инсулт. Даде ми веднага противовъзпалителни и ми постави игли. Каза, че може да се наложи да ми направи еднократо инжекция с кортикостероид. Само дето не се наложи. На втория ден имах значително подобрение, а на третия-всичко беше отшумяло, нямаше и помен от изкривените ми уста и око.

Препоръчвам горещо, скъпи съфорумници, да гласувате малко доверие и на източната медицина. А на Вас, д-р Еленкова, искам горещо да благодаря! От сърце!!

Коментари

1.   A не допускaш ли, че тaзи временнa прaлизa е следствие от непрaвилно постaвенa иглa?
Aз не бих рискувaло. Едно зaсегнaто нервче, може дa ме осaкaти зa цял живот....

2.   Иглите се поставят не в нервите, а в определени точки. Така че няма как да е от игла.