Споделена история от Здраве

Твърде много се притеснявам за здравето си
Здравейте аз съм момче на 15 години... и имам много често срещан проблем... той е, че страшно много съм чувствителен към билести, болници, симптоми и т. н.... Този проблем се яви около преди 2 години и оттогава само като ме заболи корем глава и др... веднага отварям нета и си слагам диагнози... многоме смущават болките, които изпитвам както всеки човек... например ако ме заболи глава си мисля за тумори, аневризми и т. н Моля ви дайте ми съвет какда спра с маниакалнота чувстителност за здравето ми!!!???

Коментари

1.   "Хипохондри?к

мед. Човек, който страда от прекалена ирационална загриженост за собственото здраве. Хипохондрикът преувеличава всеки симптом, без значение колко незначителен е той, и го отдава на наличието на някаква въображаема болест. "

Много е неприятно, знам... Но не си единствен. Много хора са като теб!

2.   Според мен това си е главно на нервна основа. Говори с психолог, има психически състояния, при които човек се самоанализира прекалено, търси под вола теле, опитва се да си поставя диагнози и т. н. И гледай по-положително на нещата - това, че те боли глава не значи, че страдаш от някаква сериозна или неизлечима болест, а колкото повече мислиш за болката, толкова повече и ще те тормози, пак на психична основа.

3.   Аз също в момента съм така , но недей да си поставяш симптоми сам. Сподели с родителите си !

4.   Психолог директно ти го казвам! Не си зле с мозъка, но отиди за да се успокоиш

5.   Аз мога да дам следния съвет. Имам същия проблем, и ми беше омръзнало да живея в страх и само да мисля, че всяка особеност по тялото ми е тежък, фатален здравословен проблем. Един психиатър ми препоръча Атаракс. Продава се в повечето аптеки без рецепта. Ако искат, лъжа, че е за майка ми. Виж в нета какво представлява преди да го пиеш, ако се притесняваш. Намалява общата тревожност и страховете. На мен много ми помогна. Знам колко е мъчително това, което описваш. Вземи се Атаракс. Успех.

6.   И аз така се чувствам в момента.

7.   Преди 2 години и аз бях така, от слободия е това :D
Намери си хоби, излизай повече с приятели и ще мине този период. :)

8.   Авторе, в никакъв случай не слушай номер 5.

Първо Атаракс е с рецепта, друг е въпросът, че в България не се спазват никакви правила. Явно има някаква причина, щом фармацевтите са решили да е по лекарско предписание.

Второ от човек до човек има огромна разлика, особено психически, да не говорим физически, ти в момента се развиваш, на 15 си, не знаеш каква дозировка трябва да вземеш.

Нямаш представа как ще ти се отрази, дори може да увеличи тревожността, потърси Атаракс в онлайн аптеката на Фрамар и виж коментарите от фейсбук, която се е влошила...

Не си прави експерименти! Не търси психиатър, номер 4 е казал - психолог.

Иначе мога да ти дам насоки за самопомощ:
1. Спри да четеш, слушаш и гледаш за всякакви болести. Ако нещо те заболи, не търси в Гугъл на коя болест е симптом болежката ти.
2. Много, ама много спорт - освен, че спорта ще намали тревожността, силното физ. натоварване ще ти помогне да разбереш, че тялото ти е здраво, все пак, ако беше болен нямаше да можеш да станеш от леглото.
3. Наспивай се добре и... "Не напрягай мозъкът си с неща, които не разбираш" :)

И пак казвам - потърси психолог.

9.   Аз съм но. 5 и съм съгласна с но. 8. Признавам, че не съобразих, че си на 15. Наистина, има много неща да направиш преди да пиеш Атаракс или друго. Сигурно при мен нещата са различни. Не на последно място зависи и от характера, него трябва да възпиташ, и в този смисъл съветът за спорта на но. 8 ще помогне много. Препоръчах лекарството само защото на мен много ми помогна за този мъчителен ирационален страх, който ми пречеше да мисля за друго. Със сигурност, обаче, мога да кажа, че и за твоя и за моя стеах си има причина, друг е въпросът дали я знаем, или можем да я контролираме, поради което, отново-прав е но. 8, потърси психолог.

10.   Благодаря за коментарите... преди два месеца ми изписа една невроложка Атаракс, но не е ефективен, той само те успокоява, но не променя мисленето ми... пиех го 1 месец, но нищо... благодаря отново
за коментарите ще се радвам за нови и ще спрем всички тук и сега а мислим за болести!!!!