Споделена история от Здраве

Постоянна отпадналост
Здравейте,
ако някой има подобни проблеми и сподели как ги е решил, ще съм много благодарна, защото ми омръзна да нямам сили за нищо.
Ето ги моите симптоми:
-липса на тонус
-лесна уморяемост
-липса на издръжливост (имам сила в мускулите, ако трябва да спринтирам няма проблем, но маратоните не ги мога)
-лесно образуване на синини
-при късна вечеря - сърцебиене
-липса на желание за движение (като правя нещо имам чувството, че сърцето ми изнемогва), спортувам, но всичко което правя е на предела на силите ми;
-сън от 00. 00 до 08. 00 минимум (ако спя по-малко съм още по-отпаднала)
-ниско кръвно и ускорен пулс (обикновено кръвното ми е около 100 на 60, а пулса около 90 удара в минута)
-притъмняване при изправяне
-акне (постоянно, според дерматолозите е на хормонална основа) и образуване на кожни кисти (до сега са ми махнали 4 от различни места)

Нещата за които се сещам, че може да имат връзка са:
- не ям много плодове (осв. банан, рядко хапвам и диня, пъпеш, ягоди, череши)
- ям често, на малки порции, храня се здравословно и освен това че не обичам плодове, ям абсолютно всичко друго - месо, яйца, млечни, зеленчуци)
- пия по 2 л. Вода на ден
- на 31 години съм.

Коментари

1.   това ми прилича на депресия или хронична умора. Пиеш ли някакви хапчета? Защото и от хапчета ти намаляват силите. Работиш ли? Спорта си е нужен. Аз откакто спортувам съм по-добре. (ходя на народни танци и правя упражнения). Йогата също дава добри резултати. Само внимаваи на каква йога се записваш, защото има секти в йогата.

2.   Ако се самозадоволяваш може да е от това, намали малко честотата му.

3.   До 1.
Не съм депресирана, емоционално съм добре. И това не е от сега, винаги съм била така, просто до сега не съм се замисляла, че това състояние всъщност не е много нормално. Мислех, че просто съм си такава. Не пия никакви хапчета. Нямам здравословни проблеми.
Работя от вкъщи, но това не означава, че не излизам.
Спортувам минимум 3-4 пъти седмично.
Пробвала съм йога преди време и ми хареса, но така и не намерих време да продължа. Но си мисля, че йогата ще помогне ако проблема е по-скоро емоционален, а си чудя дали няма някаква физическа причина за това - като липса на някакви витамини, микроелементи...

4.   Направи си кръвни изследвания на нивото на хемоглобина. Възможно е да имаш липса на желязо и/или витамин В 12. Това, което споделяш ми прилича на някаква форма на анемия. Оправя се с добра диета и хранителни добавки, предписани от лекар.

5.   веднага изследвания това бяха моите симптоми преди 1 година и половина и се оказа диагноза лупус на 16 години съм момиче, отиди на лекар нека те прегледат цялостно

6.   Възможно е, направи си изследвания.

7.   Купи си водорасли! Няма да казвам имена да не правя реклами, но ако те интересува ще ти споделя. Аз пия от половин година и освен, че преодолях депресията се чувствам супер във всички отношения. Аз също бях постоянно изморена, стресирана, с почти всички твой симптоми. Те са дар от природата няма да спра да ги пия цял живот! Успех

8.   Здравейте отново,
благодаря на всички за бързите отговори. Преди време си правих кръвни изследвания и хемоглобина и утайката ми бяха наред.
Но нямам идея дали са ми изследвали нивото на желязото и витамините, как се водят тези изследвания на кръвта, май не се включват в Пълна Кръвна Картина, защото не си спомням да ги е имало на бланката която ми дадоха с резултата от лабораторията?
До 5. на какъв лекар специалист отиде, за да те диагностицират с лупус?
Ако някой знае точно какви изследвания да си направя и какъв лекар специалист да търся, да каже.
Джи-пи-тата са много смотани, измислят си някакви глупости, само и само,за да не се налага да дават направления за преглед при друг лекар и за това сме толкова болни всичките. :(

9.   Отиваш до някоя лаборатория и казваш какви изследвания искаш. На мен са ми правили пълна кръвна картина витамините не се включват в нея. Можеш да отидеш на частно някъде. А също така на мен са ми правили изследвания с биоскенер и там ти проверяват цялото тяло на мен ми установиха, че имам недостиг на калций.