Споделена история от Здраве

Прекалено ли съм дебела?
Здравейте! Аз съм момиче на 12 години. Висока съм около 161.... Тежа около 72 килограма. Според мен това не е нормално. В училище ми се подиграват.. Имам астма и не трябва да се преуморявам. Ходя на модерни танци ( без да се преуморявам и много рядко ) но не помага.. Не ям много. Не ям често чипсове и шоколади.. Наблягам на зеленчуци и плодове е попнякога де :Д.. Моля Ви дайте ми съвет! Какво да направя? Как да отслабна? Не мога да търпя грубите обиди в училище. А след по-малко от два месеца започвам училище. Помогнете ми :(

Коментари

1.   Трябва да отслабнеш с 10 кг., за да си нормална

2.   Според мен трябва да отслабнеш 20кг, за да изглеждаш добре. Аз съм на 15г, висока съм 1, 67 и тежа 63кг. и изобщо не се харесвам, затова тренирам редовно и се надявам докато започна училище да стана 57-58кг. Но ти си наистина доста над нормата. Затова се заеми сериозно с някакъв спорт и забрави за сладко, хляб, пържено и фаст фууд. Все още си само на 12, не си съсипвай здравето, вземи се в ръце докато е време, защото ако оставиш нещата така, нищо чудно на 20г да си 100кг.

3.   Добре, слушай какво ще направиш. Ползваш ли помпа за асмата и каква? Астмата ти алергична ли е?
Първо трябва да спреш веднага с какъвто и да било чипс, кола, газирани напитки. Не е нужно да се натоварваш физически засега. Астмата ти към края на тийн възрастта може да изчезне съвсем и тогава ще му мислиш как да подскачаш повече. Сега си избери една чаша от тези т. н. mug и всичко, което ще приемаш първо го пълни в нея до ръба, без връх. За да може да ти се забърза метаболизма е необходимо да ядеш на всеки два часа почти, по малко като например: в8ч. -ябълка, 10 полувин филия фляб с малко парче салам, без да намазваш нищо между тях. Пий студен зелен чай, но си го направи сама в къщи, а не купувай готов. Свикни обаче с мисълта, че тези неща не стават бързо и ще ти трябват поне два месец. Не е добре, ако сваляш повече от 4 кг на месец и това е много важно да запомниш. Друго важно е от всичко, което ти предлагат да хапнеш изяждай по 1, не повече. 1 бисквитка, 1 кубче шоколад на ден през два часа. Дано си ме разбрала. Казвам ти го като човек, който е бил 115кг на 175 височина и за около година свалих до 65. Не се стресирай ако нещо ти се яде, не го отказвай, но не повече от 1 парченце на два часа. Успех.

4.   наистина килограмите ти са много за ръста ти. не пази строги диети, защото растеш, но вземи мерки, иначе положението може да стане наистина лошо. най-добре се посъветвай с майка си и идете на диетолог.
като цяло избягвай сладкото, тестеното, пърженото, наблегни на месо, риба, салати, супи, плодове, ядки и се движи по-активно. като не трябва да се преуморяваш, избери по-статичен спорт, например каланетика или фитнес, в който няма много скачане, а натоварване на мускулите.

5.   Точно когато бях на твоята възраст си мислех, че остават месец-два до училище и трябва да отслабна. След два месеца навърших 13. Бях около 172см - 92кг! Но нищо не направих. И така до зимата. Някъде след Коледа започнах да слабея без да правя нищо. Отслабнах повече от 20 килограма от самосебе си! Стигнах до 175см и вече 2 години си се чувствам добре и съм горе-долу на едни и същи килограми. Искам още малко да сваля, но и това ще стане. Малка си, разтеж - не прави диети. Когато му дойде времето и навлезеш в пубертета ще се изненадаш колко ще се промениш. Но сега не вреди на здравето си с гладуване. Изчакай поне година-две. И изобщо не обръщай внимание на тези, които ти се подиграват, защото са глупави и явно комплексирани. На мен никога не ми са се подигравали в училище, а и преди никога не ми е пукало.

6.   На 13 бях 50 кила и 1.71 висок.И съм мъж.Ти прецени. ;)

7.   Каквото и да правиш, недей да прибягваш към гладуване! Аз направих тази грешка .. за 3 месеца станах от 66 на 59кг разбъркани хормони, липса на цикъл и косопад (почти на 16 съм и съм висока 175). Сега с тренировки поддържам 60-61кг и всичко е наред.
Ако водиш заседнал начин на живот дори и разходките биха ти помогнали да свалиш килограми при хубав хранителен режим. Просто се движи и храни правилно и както казах не гладувай никога, особено сега, когато растеж! :)

8.   Май идеалът беше ръста в см минус 110. Значи трябва да си около 51 кг. Е, и 55 да си пак ще си ок. Обаче ти и сама си знаеш, че 72 е страшно много! Тъй като си с асма и няма как да спортуваш усилено трябва да имаш наистина железен режим на хранене. Съветът ми е не си прави експерименти с разни модерни диети прочетени в интернет или в списание, ами върви на диетолог. Да знам, струва пари, обаче ти наистина имаш твърде много излишни килограми. Не са 1 или 2, че да се справиш сама. А и си само на 12 години. Помисли си какво ще стане като станеш на 30, ако не вземеш адекватни мерки! Не искам да те плаша, ама може и 100 да удариш! А това вече е страшно, не само за външния вид, но и за здравето. За това намери си добър диетолог, убеди майка ти (предполагам, че и тя сама вижда, че нещо не е ок) и почвай да спазваш стриктно съветите му. Освен това той/тя ще те разпита подробно за живота ти за това не забравяй да споменеш за асмата и за всички други заболявания, които имаш (ако имаш такива, де). Важно е, за да ти направят най-подходящия режим. И почват да го спазваш желязно! Не казвам, че е лесно. Де, да беше! Ама помага. Просто няма за къде да отлагаш. Успех!

9.   За да изглеждаш нормално трябва да свалиш около 20кг че и малко отгоре. Предвид това, че си асматичка, не обръщай внимание на никакви съвети от сайтовете, а отиди на лекар-специалист да ти направи програма за отслабване, да не си навлечеш по-голяма беда. Радостното е, че си се осъзнала и искаш да поправиш грешката. Не се отказвай докато не отслабнеш, няма такова нещо като невъзможно отслабване, всичко зависи от теб. Пълнотата е най-големия бич за здравете и воденето на пълноценен живот.

10.   Към номер 3. Да ползвам помпа за астма и е алергична астмата. Към другите който ми казват да спортувам. Лекарят ми е казал да не спортувам защото мога да се влуша.