Споделена история от Здраве

Постоянно главоболие от близо 2 години
Здравейте аз съм момче на 18 г и от почти 2 години имам постояно главоболие, шум в ушите и лесна умора.
Всичко започна през декември 2012г когато един ден вдигнах температура(38, 5) и имах разтройство, след около 2 седмици температурата ми помина но продължавах да имам главоболие, шум в ушите, да се измарям много лесно и субфебрилна температура от 37, 2.
И тогава се почна голямото ходене по лекарите. До сега съм ходил на следните лекари и съм си правил следните изследвания
1. невролог-всичко е наред
2. кръвни изследвания няколко пъти в които ео беше над нормата(0, 11) но лекарката казваше че най вероятно правя алергия към нещо и няма нищо опасно в това
3. доплер на главата -всичко е наред
4. уши нос гърло -всичко е наред
5. очен лекар -отново нищо нередно
6. ЕЕГ-всичко е наред
7. скенер га глава -всичко е наред
8. ренгенова снимка на синусите-всичко е наред
9. отоневролог-всичко е наред
10. изледвания на урината -всичко е наред
12-гастроентролог-всичко е наред
13. ехограф на корем -нищо нередно
14. кръвно захарен профил- всичко е наред
15. изследване на tsh- в нормата
16. изследвания на глукоза-в нормата
17. хематолог- направи ми отново кръвни изследвания където ЕО отново беше над нормата (0, 8) но нищо повече
18. кардиолог-откри ми пролапс на меридиалната клапа но това не е причина за проблема, също така ми изписа небилет по1/4 на ден от което нямам подобрение
19. вегетологично изследване -симпатико адренален синдром с изразен периферен вазоспазъм- така и не ми обясниха какво означава това не не е от това проблемът ми
20. изследване за салмонела, дизентерия, тиф, паратиф, ешерих и коли-отрицателен
21. изследване за ats-антистрептолизинов титър и ревматоиден фактор ( количествен) -всичко е наред
И до ден днешен продължавам да имам постоянно главоболие, шум в ушите и да се измарям лесно, незнам дали все още имам субфебрилна температура защото не я меря-така ме посъветваха лекарите
Вече незнам на какъв лекар да ходя и какво да правя
Много ще съм благодарен ако някой ми даде съвет на какъв лекар да отида и какво изследване да си направя и ако някои е имал подобен проблем и се е излекувал да сподели как.

Коментари

1.   ако физически си здрав, остава някъде из психиката да се търси проблема - да си преживявал някакъв психически срив, прекомерен стрес, депресия???
направи консултация с психиатър
а проверяваш ли си кръвното??
да не би НЕБИЛЕТА да ти го сваля, и оттам да идват проблемите???
тъй като кръвното ми е ниско - си ги имам тези неща - главоболие, шум в ушите и отпадналостта
Ама защото приемам лекарства, които така или иначе го свалят, при мен е страничен ефект от тях

Успех
:)

Или нещо да си започнала да се притесняваш, и оттам да си се завъртяла в омагьосан кръг

2.   Не знам какво изследване да ти предложа, но защо не пробваш да елеминираш потенциалния източник? Например - храна, средата около теб? Токсините около нас са доста вероятна причина. А те са много: глутен, консерванти, хормони в месата, пестициди, мобилни устройвства, wi-fi рутери, мобилни антени, препарати, флурид в пастите и т. н., замърсеност на въздуха, прах и т. н.

Пожелавам ти да решиш здравословния си проблем!

3.   Може да има антена за GSM на блока ти, чието електромагнитно излъчване да ти влияе зле.

4.   От автора: не съм преживявал психически срив,депресия или прекомерен стрес.Ходил съм и на психиатър но и там нищо.Проблемите ми доидоха преди да започна да пия небилет.и няма антени в близост до блока ми

5.   Мой приятел имаше почти същия проблем и когато отиде на лекар той му каза, че може би прекалено много стои пред компютъра или пред телевизора и също, че ако спи на шум (пуснат телевизор например) или пък постоянно е до мобилния си телефон, абе изобщо ако прекалява с използването на такива техники и не ги изключва почти никога това причинява непрекъснатото главоболието. Моят съвет е за няколко седмици да се опиташ да се "отдалечиш" от всички технологии, и да ги изключваш всеки път, когато не ги използваш и също да се храниш здравословно, защото понякога главоболието се причинява от някои храни. Например аз съм с мигрена и главоболието ми се причинява, когато прекаля с шоколада, мазните работи и колата. Опитай се да проследиш кои храни ти влияят по-добре и се храни с тях. Също можеш да се разровиш в книгите на проф. Христо Мермерски, там можеш да прочетеш някои интересни неща свързани с храненето, които могат да облекчат или да премахнат проблемите ти. Успех!