Споделена история от Здраве

Когато спреш цигарите
Здравейте, моля да одобрите историята защото е важно :))

Та аз съм на 17 и от година и половина пуша.. по скоро пушех и то дооста поне по 15-16 цигари на ден. Но това лято стана така, че ще го прекарам в Приморско при баба и дядо (които не знаят, че пуша) и трябваше да огранича този мой навик. От както съм при тях, тоест от месец намалих цигарите драстично по 1 или 2 само вечер. Проблема е че от около седмица имам едни супер гадни и гъсти храчки (само сутрин). Според вас дали е от намалянето на цигарите, защото съм чувала че ако ги намалиш доста или направо ги спреш дробовете започват да се чистят. Моля без обиди и подигравки просто ако някой е запознат или е минал през това да сподели! :)

Коментари

1.   Да, напълно нормално е.
Дробовете се чистят, при мен кашлицата с храчките започваше след около 1 седмица след спиране и продължава месеци наред. Но предполагам зависи колко време си пушил.
Мисля, че това е добър момент виждайки какво излиза от теб да се замислиш за това, което причиняваш на организма си и да спреш напълно да пушиш.

2.   Да, напълно нормално е.
Дробовете се чистят, при мен кашлицата с храчките започваше след около 1 седмица след спиране и продължава месеци наред. Но предполагам зависи колко време си пушил.
Мисля, че това е добър момент виждайки какво излиза от теб да се замислиш за това, което причиняваш на организма си и да спреш напълно да пушиш.

3.   Чистят се дробовете. Няма да се косиш. Ако можеш да ги спреш изцяло ще ти бъде най-добре.

Пушач от 23 години.

4.   И аз имам храчки, когато започна да пуша по-малко нормално е.

5.   Дробовете ти вече са сиви. Те са направо напоени с тази отрова. Как може 16 цигари? Гласът ти сигурно е като на пират.

6.   когато аз ги спрях започнах по малко да ям, че чак ключиците ми се виждаха и то доста.. иначе храчки нямах...

7.   И аз пушех преди. След като ги спрях започнах да тичам и на финала на всяко бягане плюех огромни количества храчки и слюнки. Това са секрети от белите дробове.

Няма от какво да се притесняваш. Белите дробове се пречистват и след известно време ще са напълно чисти от тези химикали и боклуци, но вредата от пушенето на хората около теб си остава и пречи. В момента правя доста забележки на приятели, които пушат около мен. Не е приятно, но се случва.

Поздрави, Узунов

8.   Аз пък спрях цигарите за 2 дни и почнах да пърдя.
И мирише по-лошо от цигари, мирише на непушач.
И сега пак си пуша, поне да си мирише на нещо приятно.

Y D

9.   Реших да спра цигарите, защото гърлото ме болеше непрекъснато и го усещах сухо. Не можех да си поемам добре въздух, като плувам и това много ми пречеше
Спрях цигарите без проблем. Явно зависимостта, доколкото съм я имала, е била психологическа, а не физиологична. Нямам нужда от никотин.
Сега, когато плувам, след 400-500 метра започват да излизат едни храчки, приличащи на гъста, прозрачна слуз. Така е вече повече от месец и не знам докога.
За разлика от № 6, аз не ям по-малко сега, май дори – напротив, което ме притеснява. Чувала съм за хора, надебелели много след спиране на цигарите. Дано ми се размине, иначе се чувствам супер добре, като не пуша гадните цигари.

10.   Как може да се тровите с тия простотии. Един непушач е 100 по-здрав от един пушач по 100 от 100 точки. Помня в ниските класове 8-9 клас играчите, тия които пушех и се мислеха за готини не можеха да избягат едни 600 метра и тия, които бяха много кльощави също. Другите нормални деца всички си ги бягаха, а ония и 1 обиколка неможеха да направят... много зле

11.   Какви са тези обиколки?
И защо сте правили обиколки в училище?
При нас се учеше.