Споделена история от Здраве

Как да се отървем от въшките по косата?
Здравейте.

Сестра ми има въшки по косата. Вече 4-5 пъти майка е намерила въшки по косата и. Премахва ги (доколкото може) и после изчезват за определено време и после пак. Хигиенично е много чиста, използва специални шампоани против пърхот и др. А въшки има само по нея, нито аз имам нито майка нито тати. Какво да предприемем? Моля за съвет.
Благодаря :)

И дано Редакторът ми одобри публикацията.

Коментари

1.   Най-бързият, лесен и безвреден начин - нула номер и самобръсначка! Можеш да добавиш и малко олио и пешкир за блясък...
По-бавния начин, но със запазване на перушината - 1 час с някакъв препарат на основата на хексахлорбензен. И така 2 пъти.

Те въшките по чисти и главно детски главички ходят! Да не са луди по някакви мазни, сплъстени, миризливи, опушени козини да виреят?

2.   маска - газ, мас и оцет е бабина рецепта

3.   Има специални препарати против въшки. Другия вариант е - боя за коса.

5.   Аз когато имах въшки ми боядисаха косата и за там колко време си умряха, може би заради амоняка.
Silver y Blaze

6.   Ако използваш газ, мас и оцет по равни части, и се маже цялата глава, на 100% ги премахва напълно и даже няма да се наложи да се стриже нула номер.

Дъщеря ми в училище, в началните класове, беше хванала въшки, а беше с дълга коса...и всички ги прихванахме, но с гаста, маста и оцета изчезнаха напълно и окончателно, а и косата става лъскава и много хубава после. Е, мирише известно време на газ, но това не е проблем.

7.   Какъв мас и газ имате предвид?
Ще съм благодарен на всички. Тя и сестра ми е така с дълга коса. Абе къпи се всеки ден с специални шампоани, дрехи чисти абе всичко е ОК ама откъде идват и мама не може да разбере.
Благодаря.
Авторът

8.   Шампоан против въшки и лекар!

9.   Ако те е срам с мухозол! ;дд Пръскаш си главата слагаш една кесия ( да не излиза въздух) след 1час си я измиваш!! паранията да продължат най -много 3 дена, аз така се отървах, защото ползвах лосион 8 пъти! Успех!

10.   Същата работа и при нас. 7 год. ми дъщеря откъде си ги въди, не знам. Мине не мине време, и най-малкото гниди намирам. Явно е от училището-сега лятото няма. Заредила съм се с Виприн и с него успешно ги чистя.

11.   Към 7: мас ползвахме домашна, защото имахме такава, но ако нямаш, от магазина. А газ от тази, дето се продава в магазина в бутилки. Нашия случай беше отдавна, преди години, тогава се продаваше газта в стъклени бутилки, сега не знам в какви го продават.

12.   Има препарати в аптеките с указание как се ползват.
Има такива, с които се третира след измиване на косата. Даже имат приятен аромат.
Важното е процедурата да се направи два или три пъти на 14 дни. Това се прави с цел, ако са останали неунищожени гниди и се излюпят, да се унищожат преди да са стигнали полова зрялост и размножат.
Успех!

13.   ще ти дам няколко съвета, 1 можете да я намажете с гас, мас, и отцет.
2. С препарат който се казва Хигия.
3. С препарат на име Виприн
4. НУЛА НОМЕР

14.   Аз използваx Виприн и не ми помогна майка ми и аз четоxме инструкциите и то няколко пъти намаза ме седяx 8 че и повече часове направиx го два пъти(два дена един след друг) и не стана имаx и някъв шампоан и той не помага сега смятам да си подновя цвета на косата и се моля да стане ако не замина ми косичката...

18.   Дъщеря ми има въшки и гниди и не знам какво да правя

19.   Моля помогнете ми. Дъщеря ми прихвана въшки от градината, изчистих я и след около седмица, две пак се напълни. Мазах с Виприн, но не помогна. На ръка я чистих, но тя не седи мирна. И най-лошото което е, че снощи намерих една и на моята глава. С дълга коса съм и не ми се иска да се стига като магаре. Моля, дайте съвет какво да правя :(

20.   Фронтлайн... Има го в аптеките но, се препоръчва за животни за да се убият бълхите и кърлежите... Но капваш си няколко капки в главата не се къпеш 24 часа и си готова....

21.   Има един начин които държи въжките далеч от косата за 6 месец. Първо купувате си една бутилка газ, много тесен гребен (за да загребе въжките и до колкото може и гнидите) и една чедецинска шапка. Намажете се оболно с газта навсякаде и сложете шапката на главата си за целия ден. На следващия ден като махнете шапката я изплакнете с шампоан. И всеки божи ден се решете с тесния гребен и ще видите ка въжките падат от косата ви. Пробваите и УСПЕХ!

22.   И аз имах дълга коса уна с въшки чистих се с какви ли не препарати против въшки виприн паранит газ мас и оцет това продължи около месец месец и нещо косата ми беше черна дълга и гъста пълна с гниди и въшки въобще не може да се изчисти от отвсякъде фризьорските салони отказваха да ме подстригват късо един ден баща ми ме ти в колата има откара директно в бръснарницата където против моята воля бях подстригана нула номер и така се изчистих от въшките и гнидите

27.   Спокойно подстрижи се 0 номер вярвай ми аз имах въшки опитвах какво ли не това е единствения вариант при тежък случай съжалявам че не го направих по рано

28.   Много правилно за няколко минути работа с машинката и работата е готова после ще порасне пак

29.   А искам да знам с Виприн след колко време изчезват долу-горе?!

30.   Здравей. И аз имах същия проблем. Пробвах с виприн, но косата става отвратителна след него и при мен не подейства, затова си взех Хедрин ликуид гел - 1-2 пъти се измих и нямаше нито въшки, нито гниди. Според мен направете така. Вземете един Виприн и го използвайте веднъж... много силна химия е, използвайте и ситния гребен (той върви заедно в опаковката)... След Виприна с Хедрин гел и това е. Много е важно да махнете всички гниди - гребена помага.

31.   Към номер 28..
А вие как мислите, че детето ще приеме това? !
Да няма коса? Мислехте ли за това когато го писахте?

34.   лично аз винаги съм ползвала Випирин. Много голяма химия е, и затова въшките се задушават и умират.