Споделена история от Здраве

Раждани при тясно влагалище
Здравейте. Ще съм кратка защото пиша от телефона. По принцип съм много страхлива и поради това все клоня към секцио вместо към естествено раждане. Майка ми е лекар и е родила 2 деца. Веднъж ми прави преглед и ми каза че съм дребна отдолу и ако родя нормално ще се разкъсам много и ще прежиея голяма травма. Иначе ханша ми е 92 см а горе 80 и няколко. Което мисля че е ок. Моля за съвет относно вида на раждането.

Коментари

1.   Аз мисля, че секциото е по-лесно за лекаря, отколкото за родилката. Отиваш в определения час, отвеарят те, вадят бебето и се приключва. Няма чакане на разкритие, занимаване и прочее. Само, че никой не казва, че е много по-опасно от естественото раждане, че всъщност си е операция, от която режат 3 пъти - матката, корема и после кожата, че възстановяването е много болезнено и че при нормално раждане те боли, но само няколко часа и после минава, а при възстановяването от операцията много повече (това го казват жени, които са преживяли и двете)“ Аз също бях тясна, родих 3700 кг бебе, и имах смо 2-3 външни шева (даже и вътрешни нямах). И на втория ден си седях (не, че не болеше, но спокойно можех да седна). Всяко раждане е индивидуално, според мен роди нормално, ако няма животозастрашаващо за бебето нещо, никога не бих родила секцио. При това родих без упойка, да, боли, но минава. Вече не помня точно колкоме е боляло, Живот и Здраве второ дас даде Господ, пак бих искала да протече така.

2.   Вероятно майка ти може да ти даде отличен съвет щом е и лекар

3.   а ти бременна ли си? колко е голямо бебето, накъде е обърнато, какво е общото ти състояние, имаш ли проблеми?
от написаното нищо не става ясно. и между другото, се пише "ражданЕ".

4.   Послушай майка си. Първо, все пак е лекар и ги разбира тези работи и второ, майка ти е и винаги ще мисли кое е най-добро за теб.

5.   Предлагам ти раждане във вода,аз съм в 39 седмица и ако всичко е наред,ще родя по този начин. Проблема е че в България,не е толкова популярно.Аз живея в чужбина и тук горещо ми го препоръчаха,а като попитах лекаря в Бг за това,той категорично ми каза ,без да ми дава обяснение забрави първо дете във вода.Можеш да погледнеш в youtube за water birth,но аз съм твърдо решена да го родя във вода

6.   Номер 1 не искаш ли да кажеш 3700 гр.? :D o.0

7.   Авторката:
Здравейте, сега пиша от вкъщи и имам възможност да кажа няколко думи. Аз съм твърдо за раждане по естествен начин, но с епидурална упойка заради страховете ми. Проблема е че имах една раничка на шийката, която не горих с ток, а лекувах с мазане със едно лекарство "Солкогин". Лекарката ми каза, че няма да гори много в средата за да може при едно раждане да нямам проблеми, но знам ли дали наистина ще е така.

Много благодаря за коментарите.

8.   Номер 3, благодаря за съвета. В темата уточних, че пиша от телефон, вероятно затова имам правописна грешка. За да върна жеста - изречение се започва с голяма буква, а не с малка.

9.   Да де, гр :)
Олееее!

Номер 1

11.   На мен доколкото ми е известно ранички не се лекуват с мазане. Аз също имам раничка, за която ми бяха казали някъде година преди да забременея. Сега друг е въпроса дали наистина е раничката наистина е такава, защото ми беше попаднала една статия на някакъв гинеколог, в която се казваше, че това което лекарите масово диагностицират като раничка, всъщност е едва ли не нормално състояние на лигавицата на шийката, която леко била изпъквала от отвора на шийката и изглеждало като раничка. Резултата от цитонамазката е много по-достоверен.
Та да продължа сега по темата ти. Както казах аз също имам "раничка" и моя ханш беше 80 сантиметра, когато забременях. Ширината на таза е от по-голямо значение, отколкото там долу според мен. Щом ширината ти е нормална и ако всичко е наред, тогава е най-добре за теб да родиш нормално. Аз родих така и без упойка и изобщо не е толкова страшно. Ако самото раждане си протича ок - с нормално разкритие и т. н. не би трябвало да има усложнения. Секциото е много по-опасно и травмиращо. Една моя позната ражда със секцио точно заради страха от болката, но това си е решение, което всеки взима за себе си. Страха само ще ти пречи, трябва да го преодолееш. Успех!

Дес