Споделена история от Здраве

Въпрос относно упойките
Значи проблема е следния става въпрос за местна упойка. Вреден ли е този вид упойка? . Аз знам, че пълната упойка е вредна и има рискове, но за тази не съм информирана. Та тази седмица имах болки в един зъб при което се наложи да ида на зъболекар първия път бях доста подута биха ми упойка и ми резнаха венеца, за да може да изтече това се случи в Понеделник видимо намаля оттока, но зъба все още ме болеше и не само зъба ами и ухото и главата от него. В сряда трябваше ходя, за да видят как стоят нещата, но аз все още бях с болки и все още ми беше подуто, а на зъба трябваше да се почне спешно лечение обесняваха ми защо, но болката беше замъглила съзнанието ми и думичка не разбрах. Пак ми биха упойка само че този път почна с нещо остро да ме натиска при което се усещаше ужасна болка във венеца, но поне оттока днес поне е видимо спаднал. Утре съм на зъболекар вече за лечение и пак ще е с упойка предполагам. Въпроса е вредно ли е за толкова кратко време такова количество упойки?

Коментари

1.   Споко, тези локалните упойки са безобидни. Дори и пълните упойки са сравнително безопасни от около 20 години. Много рядко се случват усложнения.

2.   Мама преди години беше ходила на един зъболекар, който за слагане на пломба, преглед и общо взето за всичко слагаше упойка. Мама разбира се не искала, но този я накарал насила и на другия ден цялата беше посиняла, отиде при една друга зъболекарка и тя каза, че са я предозирали с Арсен(упойката) и добре че е утишла, защото може да е умряла от предозирване. А този и казвал, че всичко си е нормално. Не знам при теб колко упойка са ти слагали, но по-добре се консултирай с друг зъболекар :)

3.   до 2 от 1:

Арсенът не е упойката, арсенът е веществото, което убива нерва вътре в зъба. При всяко лечение, при което е нужно убиването на нерва в зъба, може да се предозира с арсен, дори и да няма упойка. Аз имам правени 4 пулпита и при всички нервите са убивани с арсен и само при единия исках упойка. Като цяло е възможно да излезе арсен от зъба и да падне върху венеца, при което се получава подуване, посиняване и тнт. дразнене, а в по-крайни ситуации може да разяде и кост от челюстта. В 99% от случаите обаче подобни усложнения няма или са минимални.

4.   Арсен не са ми слагали никакво лечение по зъба не съм имала тъй като бях подута и трябваше първо оттока да спадне
авторката

5.   Арсена наистина може да се използва в зъболечението, ама е много отровен. А за упойките, ще заспиш и нищо няма да си спомняш.

6.   До 5: Това, което каза за упойките е доста притеснително. "... ще заспиш и нищо няма да си спомняш." Значи докато те оперират ще усещаш какво се случва и ще си в съзнание, а след като мине действието на упойката, просто ще забравиш какво е станало?