Споделена история от Здраве

Киста на яйчника
Здравейте!

Преди няколко дни ходих на гинекологичен преглед и ми откриха киста на левия яйчник с размер 40 мм тоест 4 см, но ми даде да пия едни хапчета за бялото течение и ми каза да изчакам да ми дойде което ще стане след 7 дни и като ми свърши да отида при нея да видим кистата и ако не се е махнала да ми назначи лечение... Въпроса ми е според вас нормално ли е това, че ми е казала да отида след като ми дойде при положение, че имам 4 см киста... много се притеснявам :((

Коментари

1.   Имам доста опит с тези проклети, а съм на 19. При киста на десния ми яйчнк с големина 9 см, при операция си замина с тръбата ми. 2 години след операцията пиех противозачатъчни, но ги спрях преди 3 месеца заради нервите който ми докараха. Преди 1 седмица ми откриха пак киста тази път не голяма и ми изписа хапчета. Лекарят ми каза, че ако си имах 2 яйчника би изчакал 1 месец дали няма да се махне с идването на цикъла, затова не е проблем да изчакаш според ме, но все пак можеш да поискаш второ мнение. Успех и дано да се махне бързо.

2.   Нормално е, очевидно кистата ти е функционална и иска да види дали сама ще изчезне. И аз имах 3.7 см киста на десния яйчник и след около месец сама се спука. Спокойно, щом не е предприела лечение значи сама трябва да се махне

3.   Нормално е. И аз съм имала 2 пъти. От хапчетата при мене мина-бяха малки и открити навреме. Спокойно, лекарката си знае работата.

4.   Кистата кой знае от колко време е, за да е 4см. Казала ти е да изчакаш цикъла, за да види дали няма да изчезне след него. Винаги се опитва първо с лекарства. Ако не изчезне, се оперира.. Лечението на бялото течение може да продължи с месеци и няма нищо общо с кистата. Би трябвало да ти пусне и туморен маркер за кистата.

5.   От авторката...Благодаря много за мненията!

6.   Спокойно, аз съм имала и 8 см и а махнах по същия начин, с хапчета. Така, че не се панирай излишно, кистите са толкова често срещани, че докторите много добре знаят какво да правят с тях. На бас, че при следващия преглед ще е намаляла, при по следващия ще е още по-малка и накрая ще изчезне. Така става. Имам опит. За това, спокойно. Щом си взела мерки, няма страшно. Ще се оправиш.