Споделена история от Здраве

Интензивен растеж!
Здравейте! Момиче съм, на почти 15 години! Четох на много места, че интензивният растеж започва на 11 и спира на 15 години. В началото, когато бях 1-ви, 2-ри, 3-ти и 4-ти клас растях по 10 см, дори и повече на година, но откакто станах на 11, започнах да раста много бавно... Даже откакто съм на 14 години не съм дръпнала и см! Много се притеснявам... Това нормално ли е? Сега съм висока 1. 50. Всички от семейството ми са по-високи от мен.
Ходих при личния си лекар и той каза да не се притеснявам и че ще порасна минимум още 5 см! Възможно ли е моят интензивен растеж да почне по-късно? ! Моля ви, дайте някакви съвети, защото съм много комплексирана поради тази причина! :)

Коментари

1.   Има ли значение колко си висока? ! Не си 1 метър.. споко ;)

2.   Не се притеснявай с времето ще станеш по-висок . Аз помня , че бях 1.50 в 5ти клас , но като почнах да тренирам баскет станах 1.60 , а след като прекъснах (тази година) съм около 167 . Ще ти дам един прост пример - ние хората еднакви неща ли учим ? ние с еднакви кг ли сме ? естествено , че не . При 1 по-рано се развиват по височина , при други по-късно . ~~~kalimera~~~

4.   Висока жена за парад, ниска жена за креват! :D
Не се притеснявай. Няма нищо лошо. Ниските жени са по-красиви. Какво толкова като си ниска. Бъди щастлива. Не се комплексирай.

5.   Всеки човек е различен и се развива с различна скорост. Да, най-интензивно се расте в ранното детство, но това съвсем не означава, че ще спреш на 15. Човек расте поне до към 20-тата си година. Така, че няма да останеш 1, 50 не се тревожи. Да, от сега да си знаеш, че няма да си с манекенски ръст, обаче определено ще докараш нещата до около 1, 60, което си е съвсем нормален женски ръст. За това не се панирай. Колкото до това, че от спорт се пораствало, ами не знам, нищо не ти пречи да опиташ. Дори и да не пораснеш, спортът е полезен и ще имаш хубаво и добре тренирано тяло. Така, че не се тревожи излишно, природата си знае работата.

6.   Ходя на фитнес и се надявам това да помогне до някаква степен! :)

7.   Значи, за да расте нещо трябва да има условия за това, нали така.
Аз бях много чувствително момче на времето.
И все плачех, плачех... И от влагата миглите ми пораснаха дълги.
Но и много пикаех де :)

Y D