Споделена история от Здраве

Забравям. Плаша се!
Здравейте,
Имам някакъв странен проблем. Адски много забравям. Забравям неща, важни, които трябва да свърша, забравям и най-елементарни битови неща.. Не знам как да ви обясня, просто забравям и се чувствам непълноценна. Даже на връзката ми пречи това, защото примерно, когато съм с моят приятел, сърцето ми ще спре от любов, обичам го адски много, но когато стане така че се разделим за определено време и имам чувството, че забравям какво съм чувствала, почвам да си забравям чувствата... Чувствам се като луда и това не ме кара да се чувствам добре. Не знам на какво се дължи всичко това, на натоварване на мозъка или може би на преминал период с панически атаки и психически проблеми, но периода беше минал 6 месеца преди да започна да забравям, а аз забравям вече почти година. Когато усетих, че всичко това започва да се отразява и на връзката ми, на която толкова държа, установих, че нещата не вървят към добре и не знам как да постъпя и към кого да се обърна.

Коментари

1.   Изследвай се за алцхаймер. Болеста е страшна, но медицината напредва, не се плаши.

2.   Аз не разбрах ти била ли си лекувана с някакви лекарства. Имаш нужда от консултация с невролог.

3.   Веднага на лекар..

4.   Отиди на психолог, може пък да помогне

6.   Повечко книжки и по-малко интернет.

7.   Кажи си възрастта, за алцхаймер трябва да си над 70. Но има и ранни форми на деменция, но са рядкост. Може да е на нервна почва, т. нар. хистерична невроза със амнезия.

8.   Дано не е нещо сериозно

9.   Колко да забравяш... Не се тревожи много, това си е бич на младото поколение - имам чувството, че сме информационно претоварени и мозъко изтъркани. Излизам от офиса, заключвам, стигам до асансьора и се замислям - изключих ли тока? А заключих ли? И се връщам да проверя. Фал не е имало, винаги всички е било ок с нещата, които трябва да свърша. Просто момента от време, в който съм извършил действието липсва от паметта ми. Нищо, че е било преди 3 мин. Просто в главата ми прескачат други неща, машинално върша нещо, то не се отразява и... опааа, направих ли еди какво си? Свиква се, старая се да асоциирам действие с нещо и така се сещам, че съм направил нещото, та да не се връщам. Да, може на някой да му звучи зле, но спрямо естеството на работата ми стигам до извода, че е... добре де, не е нормално, но приемливо? Ако си с такъв тип "забравяне" - не го мисли, докато не започнеш да си обуваш гащите върху дънките :)
Виж, да си забравиш чувствата е нещо странно... Не мисля, че е възможно. Или ги има... или не. Не ги забравяш. Дори и след години пак ги помниш, макар вече да не ги чувстваш. Сигурна ли си, че действително този човек ти липсва?
Не си луда, или ако си, то аз също имам сериозен проблем :) Алцхаймер - надали, не се връзвай на такива неща. Помисли си защо, когато не си с приятелят ти... не го чувстваш, не го мислиш и не ти липсва? Да усещаш сърцето си докато си в неговите прегръдки и да го усещаш, когато си далече от него - това са различни неща.

10.   Здравей, спомена за панически атаки и психологически проблеми. Ако си ги имала спокойно и аз също ги преминавам и при мен се получи същото. Просто умът му трябва малко време да си отпочине :)

11.   Споко. Един приятел забравя всичко, ама си е жив и здрав и е на 70. Но пък е много прост.