Споделена история от Здраве

Търся спанака на Попай
Здравейте, интересуваме следното нещо.
Напоследък съм много,много натоварен. Започнах работа, а и съм студент. И за всеки, който учи Право е ясно, че изпитите се доста трудни, камо ли ако си в по-горен курс както аз. Към всичко това да прибавим шофьорски курс и още един курс по чужд език. Нямам време за излизане, за момичета- хах :| ,нямам здрав сън .Състарих се, приличам на ... четиридесет годишен човек ...

Днес дойдох в една комп. зала- защото е почивен ден и ми е по-свободно. Поставих на още няколком места подобна на тази тема. Та въпроса ми е следния: някой може ли да ми каже сигурен метод ,било то лекарство, напитка или каквато и да е бабина рецепта за да съм бодър винаги, да съм в добро състояние ,кординиран, пълен с енергия, да не заспивам на работното място ...или пред учебника...

Кафето вече ми е като вода. А лекарствата от сорта на Фитин, Гинко билоба и пр. ги пих с 'шепите' още в първи курс- не ме ловят. А нямам много пари, че да си позволя всеки ден Ред були и питбули. Чувал съм за неща от сорта на: Водка+кафе или за едни студенти по медицина, които венозно приемали кофеин- което вече не бих пробвал ( засега )
Ще се радвам ако някой сподели добър метод за моя проблем! Благодаря!

Коментари

1.   Чувала съм, че сока от цвекло дава енергия, но моя съвет е да намалиш напрежението, дори да имаш еднергия не е хубаво да правиш толкова мнгого неща, защото пропускаш хубавото в живота ;)

2.   Ябълка надупчена с пирони, пироните преди това се варят, стои така 24 часа и я ядеш. 1 е достатъчна

3.   Безумни съвети се дават тук от хора които не са запознати с биохимията на човека а всичко води до неговото изтощение. Мога да ти препоръчам много добри хранителни добавки засилващи организма да се спраня със всекидневния стрес и хроничната липса на енергия.
daks637

4.   Венозно кофейн.Ако не пукнеш пиши какъв е резултата

5.   Задължително намали кафето, то е диуретик и в прекомерни количества обезводнява и предизвиква сънливост и умора. По-добре премини на зелен чай, чай от мащерка или от лайка, фрешове (моркови, ябълки, грейпфрут), сурови ядки (за енергия се препоръчва комбинация от ядки и лъжичка мед) и много вода за добър тонус през целия ден. Хубаво е да спиш по 8 часа като си лягаш не по-късно от 23ч. Сънят преди 12ч е най -здрав и отморяващ. По-добре стани в 5ч. сутринта и си легни в 21ч, отколкото да будуваш до малките часове.

Понеже си натоварен, а и не разполагаш с излишни средства, винаги имай под ръка сурови орехи и някакъв плод, бутилка вода и някой зърнен бар. Вечер хапвай леко, за да спиш по-спокойно и да се събуждаш бодър. Доказано е, че ако се преяжда вечер или се прекалява с алкохола, сутрешното събуждане се забява с няколко часа.

6.   Натоварвай се според силите си, но си оставяй време за почивка. Редувай натоварванията с отпускане. Иначе трудно ще издържиш, пък и не залагай на разни стимуланти.

7.   Според мен трябват ти комплекс витамини и нормален сън-7-8ч.С кафето и др.стимуланти се привиква и след това се чувстваш още по-уморен.

8.   Според мен е време да теглиш една майна на досегашния си начин на живот.

9.   Креатин е това дето ти трябва!!! остави всички глупости..

10.   daks637 препоръчай нещо, витамини минерали... това daks637 skype li e