Споделена история от Здраве

Какво ми е?
Здравейте. Искам да споделя нещо. От няколко месеца непрекъснато се чувствам тъжна. Имам понякога и нормални настроения – чувствам се щастлива, изпитвам радост и след това изведнъж усмивката вече е напуснала лицето ми. Това ми го казват хората около мен. Все ми казват колко тъжна изглеждам, как гледам все едно някой е умрял. Започнах да плача от най-малкото. Най-малкото нещо ме разстройва и вече съм обляна в сълзи. Казват ми, че съм много песимистично разстроена, много страхлива. Това е така. Силно съм разтревожена какво ще се случи с живота ми, за бъдещето ми. Случва се да се събудя с лошо настроение или със невероятно усмивка, а после даже няма и спомен. Карам се с близките ми заради това. Ядосвам се лесно, а после съжалявам за постъпките си. Понякога се събуждам и се усещам, че през цялото време съм мислила, а не съм спала и се чудя – защо?? Също през последните два месеца отслабнах много и започнах да го забелязвам едва сега, защото другите около мен го виждат и ме критикуват, че не ям и че съм се изпуснала. Просто нямам апетит като преди. Страх ме е да споделя с близките ми, не искам да ме мислят за луда. Възможно ли е да имам БАР? Усещам, че нещо не е наред с мен. Всякаш от ден на ден все по-зле става всичко. Не е нормално да се чувствам така без причина… Кажете ми какво да правя, моля…

Коментари

1.   Или е хормонален проблем, или е някакво разстройство. Отиди при личния лекар, който ще прецени дали ти изследва хормоните или да те прати на психиатър. Колкото повече отлагаш, толкова повече се задълбочава проблема.

Ако си в пубертета, вероятно е просто от бушуващите хормони.

2.   Просто пубертет! :) Спокойно, всички го преживяват, просто мозъкът ти прави шеги.

3.   Какво ти има ли? Пубертет се нарича. Спокойно, мила, всички сме така - на настроения. Не си споменала възрастта си, но си личи, че си тийнейджърка. Извини ме, ако греша.

4.   Токо-що описа мен(плус/минус някои работи) Трябва да се опиташ да откриеш причината откючила тези потиснати чувства. В моя случай причаната беше зазуба на нешто, което харесвах. Отне ми време но разбрах, че загубата е отключила потисантото чувството за малоценност и липсата на любов. Надявам се да съм помогнал.

5.   Какъв пубертет, това е класическо разстройство на настроението, отивай на психиатър! Циклофренията не е нормална фаза на пубертета, бъркате се нещо.

6.   Ако си в пубертета, нормално е. И аз съм била така, всички (особено момичетата) сме имали такива дни, седмици, месеци. Казвай си, че живота е пред теб, предстоят ти тооолкова много нови, положителни емоции и мисли позитивно :)

7.   Криза на възрастта просто.

8.   От авторката: на 22 години съм и мисля, че историята с пубертета отдавна мина! :)

9.   На мен ми прилича на лека депресия. Най-добре се посъветвай със специалист за да не станат нещата по-зле.

10.   Кво ти има ли.... Много се лигавиш, това ти има! Я да та изрежа с една мотика по за*ника, цял ден да копаш на нивата е тогава ще забрайш за сякви настроения! Много те лигавят ваще.. я да си заета цял ден с работа, хич няма да мислиш кви номерца да правиш! Било и много злее.. нямала настроение.. Стига си хленчила ми земи свърши нещо!!

Ж. 28г.

11.   Хаха... номер 10, доста комичен и неправилен коментар. Заета съм с работа и отделно с още куп, куп неща. Няма значение дали правя нещо или докато работя. Усещам тежест вътре в себе си. Брей! Ти да видиш! Човек споделя как се чувства и край - пубертет е! Да, ама не. Номер 4 хареса ми коментара ти. Започнат да търся къде е проблема. До този момент се чувствам една нищожна идея по-добре. Имам просто страшно много възход и падение в настроението. Трудно си контролирам нервите, но се налага да го правя, защото иначе се карам с хората около мен. А не съм такъв човек! Но станах...
И пак искам да се върна към номер 10. Скъпи ми, драги ми НОМЕР 10! Уча и работя! Не, нашите не ме лигавят много. Никога не са го правили. Не съм възпитана по този начин. Търпяла съм много лишения, стискала съм зъби постоянно. Не ми говори ти за мотики, за да не ти покажа аз моята мотика как сече(на нивата, че нали много знаеш). :)