Споделена история от Здраве

Моля за съвет при обилно потене
Здравейте, момиче на 16 съм и от почти 3 години започнах да се потя обилно. В зоната на подмишниците, краката, гърбът в жегите. Това вече се е превърнало в комплекс, старая се да не се забелязва, но е трудно. Преди мислех, че е от пубертета, но никой не се поти като мен, ужасно е. Вече подмишниците не ме притесняват толкова, но краката... За Бога аз съм момиче, а краката ми се потят и миришат! Отвратително е, та аз унищожавам всяка обувка.
Появи се изведнъж и толкова ми е писнало, че не е истина. Дали наистина е от пубертета или по скоро някакво нарушение в хормоните?
Моля Ви, дайте ми някой съвет, чела съм някой неща, много хора препоръчват Одорекс Део, но не мисля, че трябва да се запушват порите.
Моля Ви пуснете историята, знам, че има подобни теми с потенето, но разберете това е отвратително, комплексиращо и създаващо огромен дискомфорт. Искам да знам кога това ще свърши!

Коментари

1.   Дано то помогна. Пробвай с Odorex Food и Odorex за по мишници имат много голям ефкет.

2.   Аз пък да ти кажа съм с фобия от потене и поради тази причина бях вчера на психолог. Не мога да стигна до училище без да съм облян в пот по гърба, корема и гърдите и затова вися в тоалетната, защото там е студено. Нито съм мизерник, нито съм пълен просто така ми се е паднало. Гледай да ходиш с чорапи които са с материя през която кожата лесно може да диша. А до Одорекс помага, забелязах разлика когато го използвах за гърба си, но би трябвало да става и за краката. Успех!

М. 15

3.   ОБИЛНОТО ИЗПОТЯВАНЕ АЛАРМИРА ЗА СКРИТИ БОЛЕСТИ
Губим и жизненоважни соли и течности

Всички ние се изпотяваме, особено ако прекопаем градината или направим двадесет минутен крос. Но се срещат и хора, които се изпотяват обилно по най-малък повод или дори ей така - както си лежат.
Това е признак на заболяване. Обилно се потите. Изследвайте се навреме!

4.   Дезодорант с алуминий.

5.   Не си само ти...

6.   Искам да питам има ли някой със същия проблем, но при който е отминало. И да кажа също, че винаги ми е по-топло отколкото на останалите и често ме обливат горещи вълни при вълнение.
Авторката