Споделена история от Здраве

Хапчета за цикъл
Здравейте!
Искам да споделя моят проблем, моля за съвет, ако някой има подобен.
Винаги съм имала проблеми с половите хормони -преждевременна яйчникова недостатъчност и поликистозни яйчници. Пия хапчета за цикъл, без тях нямам цикъл.
Първият път ми дойде на 15 години без лекарства и от там го нямаше няколко години.
Това дали ще се отрази на половия живот или обратното?
Благодаря!!!

Коментари

1.   Не пишеш иначе ти на колко години си СЕГА.
Половият ти живот иначе зависи от това дали имаш партньор например, дали мастурбираш - има жени без яйчници, в критическа, без матки и тем подобни и пак могат да имат хубав полов живот - кой както си го направи. Има и здрави жени с калпав полов живот - всичко е до нагласа, желание към партньора и изобщо.

Продължавай лечението си и се настройвай за задължително доста усилено лечение, когато решиш да забременяваш. Поликистозни яйчници не се лекуват, но временно можеш с хормони да се изчистиш, за да забременееш. Моя съквартирантка така забременя и роди хубаво и здраво дете по съвсем нормален начин - само проблеми в самото забременяване ще имаш, но иначе забременееш ли веднъж всичко си минава нормално.
Не ти знам годините, но ако си завършила и имаш някаква работа, ако имаш партньор вече търсете начин за дете, защото с възрастта намаляват шансовете. Моята приятелка роди на 25 г, макар че още беше студентка, просто лекарите я посъветваха да не отлага.

Успех

2.   Аз пия противозачатъчни за регулиране на цикъла. А, имам и киста, не съм нито напълняла, нито отслабнала. Пък и с тях се чувствам по-спокойна в секса.
Посети гинеколог и успех.

3.   Моята история е подобна. Първият път ми дойде на 12 и няколко години беше горе -долу нормално, но на 16 ми се появи киста. Махнах я с лекарства и известно време пих хормони, после ги спрях и ги почнах противозачатъчните на 19 защото имах приятел, на 25 реших, че искам дете и ги спрях. Не забременях, но ми се появи нова киста и от тогава до днес, вече няколко години, продължавам да съм на хормонални таблетки, защото спра ли ги ми се появяват кисти. За сведени нямам проблем с половия живот, наслаждавам се, проблемът е само със забременяването. Заради тия кисти забременяването ще е много трудно, за това и нямам деца, нищо че правихме цяла година опити когато бях на 25-26 години. Съвременните хапчета са с доста ниска доза хормони в тях, така че не се притеснявай, че ще напълнееш.