Споделена история от Здраве

Менструация
Здравейте четатели на този страхотен сайт, искам да Ви помоля за съвет... на кратко от близо 4 месеца не ми е идвал цикъла.. на 16 години съм. Знам причината, от това че спазвах диета е и искам да ми дойде... срам ме е да отида на гинеколог и незнам какво да правя. Нямам контакти с момчета... пробвах какво ли не. Някакви идеи. Моля модераторите да я удобрят... не мисля да ходя на гинеколог много ме е срам... МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!

Коментари

1.   Съветвам те ВЕДНАГА да отидеш на гинеколог - няма нищо срамно и ти гарантирам, че няма да те ръчкат отдолу, а просто ще те изслушат - най-много да те погледнат с видеото (през корема като бременна) и толкоз.
Иначе колко килограма си?
Ако си паднала под 45 или си паднала много на килограми и си стопила прекалено много мазнини - това е голям проблем.
Лекарят ще ти изпише иначе хормонални таблетки и ще се оправиш, но колкото повече чакаш - толкова по-зле. От какво те е срам, не мога да разбера?
На 16 години си, голямо момиче - скоро ще почнеш да водиш и полов живот, а един ден и майка ще станеш.
„Мечка срам - теб не срам“ и смело! Не си направила нищо лошо или срамно и дори може да не е от отслабването - нека лекарят да каже

2.   Ох боже, с тия диети като започнете няма спиране.. Обзалагам се, че си поредното момиче, което е 50-55 кг и иска да стане 30 .. Ами освен да прочетеш някоя статия в нета.. има чайове и т.н може да ти помогнат ако не ходи на генеколог, може с тия диети да си си увредила нещо. 4 месеца е прекалено дълго време, разбирам 1 месец ама 4 ... Задължително отивай на лекар ако не се оправиш, защото после може да съжаляваш цял живот..

3.   Или си бременна или имаш някакъв паразит от ония страшни филми и шя та порят най вероятно отиди и при гинеколога да та разпори ино хубавичко за да си сигурна че си бременна.

4.   Не се притеснявай, аз съм на 21, цикълът ми дойде на 14 и до 19 годишна възраст не спираше да ми е нередовен. Това е напълно нормално според мен, няма място за притеснения. И аз се бях паникъосала като теб не ми беше идвал не 4 месеца, а 8.

5.   Виж, мила причината може и да е от диетата, ама може и да не е. Ами ако хормоните ти са се объркали?! За това няма такива неща като СРАМ МЕ Е, ами взимаш някоя приятелка за кураж и отиваш на лекар. Като те заболи зъб не те е срам да отидеш на зъболекар, нали? Тогава от какво те е срам? А и щом си девствена дори няма да ти правят гадния преглед, най-много да те пратят да си провериш хормоните. А това става като ти вземат малко кръв, така че няма нищо страшно или срамно. Важното е да разбереш каква е причината за да не стане по-лошо. И на мен ми е спирал цикъла така и се оказа, че е от стрес и просто ми изписаха някакви хапчета за да го предизвикам, ама без да идеш на лекар няма как да стане. Така, че намери си компания за кураж и върви.

6.   до номер 1 свалих 13кг за 2 месеца от 76 до 63 при ръст 176 къде е границата за моя ръст? ... иначе благодаря за съветите.... ОТ АВТОРКАТА

7.   Бързо си сваляла иначе си ОК като килограми. Границата би била под 55 кг., от 58 надулу обаче вече медицински се водиш с поднормено тегло при този ръст.
Отиди на лекар все пак и спри всякакъв спорт, защото най-вероятно си разградила твърде много мазнини. Качи някъде към 2 кг, за да се успокои тялото, което най-вероятно е преминало на режим „гладен период“ и пести калории, а и не иска да забременееш, защото преди хората като са гладували е значило смърт да забременееш. Телата ни са като от пантивека. Ако обаче не ти дойде до 3 седмици въпреки качването на 2 кг - на лекар