Споделена история от Здраве

Искам да си прекратя МЦ
Привет. От около 7 години и нещо ми идва. Но вече не желая да имам неприятности. Много пъти ми е създавало проблеми в неподходящи моменти, дори когато бях в чужбина и си мислех че ще прекарам добре, тъй като бях на вид практика и имаше групи от други държави и още на първия ден ме започна и вместо да се чувствам добре, страдах от болки и дори изпаднах в неловко състояние в един от дните. Това е един от случаите, в които си мислех, че ще имам чудесен престой, но уви. Имало е и много други случаи в които, не съм се чувствала добре поради тази причина. И в точно такива периоди съм била и в депресия, и с болки, които ми разваляха щастливия престой. Искам да прекратя цикъла си за дълъг период от време, като например от 7-8 месеца нагоре. Знам, че ще ми кажете, че не съм единствена с такива моменти. Сигурна съм, че много момичета са се ядосвали поради причината, че пътуване им съвпада с Ц. Понякога се питам защо съм жена, защо трябва да имаме такова бреме, и защо природата ни е такава. Има ли някакви методи или диети за дълготрайно спиране на МЦ, но по възможност без хормонални лекарства. Ще съм благодарна, ако някоя ми каже начин, по който да го прекратя. Но моля без злоба, знам че не е добре.

Коментари

1.   Амии един единствен начин има - отстраняват ти яйчниците и матката. Да ти имам проблемите...

2.   объркаш ли си хормоните, после няма връщане назад

4.   Номер 1, между другото съм се замисляла за този вариант.

5.   №3 прав си тя авторката ако започне да я боли глава и за това ще помисли!
При болки авторке се ходи на лекар, не се отърваваш от човешката си физиология, но обикновено след лечение не търпиш болки.
Първо посети гинеколог за да потърсите някакво лечение за болките, после потърси и алтернатива на превръзките и тампоните ако ти пречат. Има например менструационни чашки, които не се налага да сменяш на 2 часа а на 8ч, а и с тях може да се плува например. Това може да реши и изпадането в неловко състояние.
За всеки проблем има решение и осакатяването не е най-доброто решение.

6.   Има, по медицински път, но ако го направиш няма да можеш да имаш деца.

7.   Гледната ти точка е сбъркана. Това не е бреме, а благословия.

8.   Съжалявам, че ще те разочаровам ама единствения начин да си спреш цикъла без да си навредиш на здравето е да забременееш. Тогава няма да имаш цикъл за поне 9 месеца :))

9.   Що за глупости - да си махнела яйчниците - не го прави Авторке, ще се сбръчкаш и ще станеш 100 кила.
Единственият начин да спреш да страдаш от ПМС и болезнена менструация са противозачатачните. Тогава дори нямаш менструация, а се нарича „менструационно-подобно течение“ - т. е. нещо подобно, но не е менструация. Не се напълнява от новите противозачатачни, но не бива човек да е пушач и трябва да се пие доста течности (над 2 л. ), за да не се получи тромбоза - иначе лекуват нечиста кожа, след 6 г. прием практически няма възможност за миоми и рак на яйчниците вече и така нататък.
Отиди, Авторке, питай гинеколог, обясни за проблемите си и искай противозачатачни - няма да съжаляваш и ще забравиш и за менструациите и за проблемите, свързани с нея.
Само с противозачатачни можеш да спреш на практика цикъла си. Милиони жени са така по света.

10.   № седмица извинявай, но според мене изказването ти не е правилно.

11.   Разбирам те :(.И на мене са се случвали такива неприятни моменти! Пила съм хапчета за забавяне на своя глава, но нищо не стана. Но вече не бих искала да си докарвам проблеми, макар понякога да си мисля за такава идея да си спирам цикъла :D Мене ме спасява парацетамола от болка. От него съм най-доволна, защото ефектът е силен и по-дълготраен. На други помагал ли е по подобен начин

12.   №9 ти е обяснила за противозачатъчните.
Има такива, при които изобщо няма цикъл.