Споделена история от Здраве

изгърбен съм. Как?
Здравейте. От доста време следя този сайт и знам че поне някой ще помогне.

От първи до 7 клас тренирах тенис на маса. Ходих по състезания и т. н. Проблема е там че съм изгърбен. Да за хората които не знаят в тениса има тъй наречения основен стоеж. Точно от него съм се прегърбил. Ако някой знае как да се оправя. Упражнения или нещо друго нека каже. Благодаря на всички полезни съвети предварително.

Коментари

1.   Имах една приятелка, която беше изгърбена и то доста зле. Проблема успя да си го оправи с времето и ще ти кажа как. Тя си купи едно нещо, което се казва шина за гръб и се слага под дрехите, има форма на корсет и е пластмасово и смята тялото и не ти позволява да се изгърбиш, защото просто те е стегнало и няма как. Малко е мъчение, но наскоро се запознах с второ такова момиче и са се оправили. Потърси в интернет да си купиш или отиди на ортопед да направиш поръчка. Не са чак толкова скъпи, от една заплата ако се посвиете малко и не харчите ще успеете. Не се оставяй така, след време ще е по-зле.

2.   Aко не е вече деформaция нa гръбнaчния стълб, a стойкaтa " по нaвик " имa нaчин. Aз нaпример тaнцувaм дълги години и моятa стойкa е обрaтнa нa твоятa, прекaленa извивкa нaзaд. Моят метод - опирaй плътно гръб нa стенa и зaдържaй около 3 мин. Товa е орaвилнaтa стойкa. Кaто се " отлепиш " от стенaтa, върви в същaтa позa... докaто зaбрaвиш:))) случвa се в нaчaлото. Веднaгa щом се сетиш, пaк изпрaвяш и все едно имa стенa плътно по гъбa ти. Прaви товa ( със стенaтa ) всеки ден, колкото пъти ти е възможно. Нaкрaя преборвaш нaвикa.

3.   И аз преди време се бях изгърбила от тоя тенис, но се оправих. Един приятел ми каза да започна с лицеви опори около 60 дневно, може и повече, но отначало започнах с 10 на ден и постепенно ги увеличавах заради мускулната треска. Пробвай за около 2 месеца се оправяш, а и като упражнение е добро ;)

4.   Не се притеснявайте, държавата ни гърби всички.

5.   Номер 1мерси за съвета. Но не ми се кисне по болници доктори и тн. Тази шина за която спомена може да я потърся в нета. Но като цяло не ми се занимава много. Ще пробвам с лицевите и това нещо на стената и ще видим... Благодаря ви всички за отзивите. Весели празници...

6.   Зависи от много фактори. Изяснихме от какво се е получила гърбицата. Въпроса тук е на колко години си. Това за което ти ми говориш е кифоза и тя обикновено е на торакалните прешлени. Ако си под 18 год имаш шанс да се оправиш, тъй като костният строеж не е напълно завършил, но ако си над тези години ти остава само едно.. тренировки, които ще помогнат за укрепване на гръбните мускули с цел изправяне на стойката, но е трудно до степен невъзможно. Хубаво ще е да диагностицираш чроблема като направиш рентгенова снимка профил на гръбначен стълб и фас за да се види дали има и сколиоза. От там нататък след разчета на рентгенолозите се консултирай с ортопед за по нататъшни действия и започвай да ходиш на кинези и физио терапии. Поздрави!

Медицинско лице