Споделена история от Здраве

Болка от лявата страна при дълбоко вдишване
Здравейте. От около един месец имам този проблем. През няколко дни ми се появява болка при дълбоко вдишване около сърцето или даже май е под него. Болката се появява и ме държи различно време обичайно 20-30 минути през няколко дни, като вдишам дълбоко иначе не усещам дишам си нормално. Никога не съм пушил, не пия никакъв алкохол, спортувам от дете активно вече 15 години, храня се относително и здравословно. Чувствам се в перфектно здраве и форма, но тази периодична болка започва да ме плаши. Варианта, да отида на лекар не стой на дневен поне до края на март, защото не съм в България.

Коментари

1.   Отиди на лекар, но обикновено тези болки не са проблем, а по-скоро се получават при растеж на организма, физическо натоварване, а при жените - болки в гърдите.
При проблеми със сърцето не боли самото сърце, особено при мъжете. При мъжете се получава изтръпване в крайник или други симптоми. Ако си боледувал от грип обаче е възможно да имаш срастване в дроба или нещо такова. Не пишеш какво работиш. Ако работиш с лакове, при тежка среда, помисли за друга работа, но не е сърдечен проблем, а по-скоро нещо с дроба, ребрата, мускули, гърди.

2.   И в някоя пустиня ли си, че няма лекари ?
Иначе, по въпроса ти - по кое време на деня се появява, след натоварване ли (физическо), след преяждане ли, имал ли си респираторни заболявания последната година и още маса въпроси, чийто отговор тук ще бъде ненужен. Иди на лекар.

3.   Работата ми е на компютър. Доста приятна и лека. Последните месеци наедрях доста - качих около 12кг от август насам. Това само от тренировки във фитнеса и правилно хранене, не съм от хората употребяващи химия. Но тренирам доста тежко. Чувствам се както казах супер, здрав, прав, жилав :) Иначе не съм боледувал..само леки хреми и то за последно през пролетта на 2014... Но тази болка ми е малко странна, въпреки че като не се напъвам да дишам дълбоко дори няма да я усетя...
На 22 години съм.

4.   Аз имах такива от настинка , която ми беше възпалила разни възли в тази област и имах болка при вдишване . Изписаха ми лекарство , което не помня как се казваше , но от него ми мина за няколко дни .

5.   Спокойно не е нищо сериозно и аз го имах този проблем просто като тренираш дишай правилно и няма да го имаш този проблем

6.   Отиди на лекар , и аз имах и ми направиха снимка , оказа се че съм започнаала да развивам бронхит и ми изписаха антибиотик после мина . при теб може да не е това но отиди на лекар

7.   И аз бях така, само че мен целодневно почти ме болеше при дълбоко вдишване. Ходих на лекар, каза че е нормално при нарастване на мускулната маса. Това е типичен зимен проблем.

8.   Авторе веднага на лекар.
Коментиращите давайте вие акъли без да сте лекари специалисти в областта. приятелката ми е спортистка преди 10 месеца имаше подобен проблем и се оказа че имало моменти да не се разтваря единия бял дроб при вдишване, затова я боляло и като си вземе няколко пъти дълбоко въздух й минавало. Лекуваха я няколко седмици в болница. Не си правете гаргара с здравето на човека, пратете го на специалист, това не е шега работа.

9.   От когато писах темата не ме е боляло. Може пък да съм имал някаква настинка и за това. Дано не се появява пак.

10.   Аз също бях като теб, вчера отидох на преглед и се оказа че развивам бронхит, изписаха ми антибиотик и сироп, най вероятно и при теб и истинка :) няма да е излишен един преглед.