Споделена история от Здраве

Вреда от слушалки ?
Това ми е любимото занимание. Слагам си слушалките (обикновени за телефон) и слушам музика на най-силното ниво в продължение на часове. Дори не мога да заспя без да си пусна музика и я спирам чак сутринта. Това което ме притеснява е, че от известно време дори и малко да слушам, започват да ме болят ушите навътре някъде и оттам цялата глава. Заглъхване и загуба на слух не съм забелязал, но и не искам да се стига до там. Много ще се радвам ако някой ми каже дали може да се получи някаква сериозна вреда. Все пак не искам на 30 да ми сложат апарати. Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Ти може и да не си забелязал, но от слушалките 30% от съвременните младежи на Запад са с намалени слухови способности. Слушай си музика, но намали нивото на нормално и само при изключителни случаи (дискотека например) слушай силно музика или ще ходиш със слухово апаратче, защото увреден слух не се оправя

2.   Да, вредно е. Слушай музика на по-ниски нива и си вземи слушалки, които не трябва да се навират в ушите, защото тези могат да предизвикат инфекция.

3.   И аз съм като теб. Никъде без слушалки за телефон (моите са тип тапички) вече 10г. Дори в колата слушам понякога, никога не намалявам нивото на звука усилвам до последно особено на улицата или в кафене. Проблеми със слуха нямам (слава богу) въпреки, че работя барман в клуб със меко казано мощен саунд. Може би проблема ти е в това, че спиш със слушалки и от там да идва болката навътре, все пак се притиска когато лежиш. Пробвай да не спиш със слушалки, ако не можеш да спиш без музика (като мен) пускай си я на тонкoлони или използвай големи слушалки тип DJ.

4.   Чул съм, че звуковите вълни от слушалките особено тапичките (тези с меката гума) буквално ти пържат клетките на мозъчната кора ако прекаляваш. Преди 20 години не е имало такива слушалки така че вредата от тях те първа ще се установява.

КСА

5.   Ей, и аз мислех да питам относно това. Аз обаче не слушам на макс и използвам слушалки тип DJ, въпреки че доста често слушам с тях.

6.   Според вас вредно ли е да слушам по 40-50 мин по 2-3 пъти на ден с тип тапи на 50% сила? И ако не какво трябва да променя?

7.   Вземи си не тапи, а обикновени слушалки. Голямо кръгло околко 5-6 диаметър на двете уши. И намали музиката. Аз обичам да слушам музика много. И на мен са ми говорили да не слушам на свръх volume. Мисля, че го правя рядко само ако душата ми го иска 1 път на месец или месеци.
Вземи си слушалки тип headset.
Като намалиш да не слушаш на свръх volume най-важното е: Да не се притесняваш! Да не ти пука. Че психиката е всичко.