Споделена история от Здраве

Чаша гореща вода всяка сутрин
Предполагам много от вас са чували за този метод за пречистване на организма. Много се надявам да намеря тук хора, които го практикуват и знаят повече, за да споделят.

Имам няколко въпроса:

-Водата трябва да бъде топла или гореща? Много се ровя последните дни из гугъл. Някъде пише, че трябва да е гореща и да се пие на глътки, другаде, че трябва да е топла, приятна за пиене.
-Обикновена чешмяна, минерална или дестилирана вода да се пие? За дестилираната вода има много противоречиви мнения. По принцип така е по рецептите на Петър Дънов.

Засега това са ми въпросите. Ако се сетя още нещо ще питам, стига да има, кой да отговаря.

Коментари

1.   Няма да ти навреди, но няма да ти помогне - пий ТОПЛА вода, гореща ще ти изгори вътрешностите - чешмяна, ако и без това такава пиеш, но можеш да си вземеш т.н. „изворна вода“, която не е минерална, а просто чиста вода без хлор

2.   Гореща се пие бавно и с лъжичка - стимулира леко перисталтиката, иначе кой знае какво пречистване само с чаша вода сутрин няма да постигнеш - в смисъл по-важно е как се храниш през деня след това и какви и колко течности консумираш.

Иначе аз лично се чувствам много добре от комбинацията топла, почти гореща вода, в която е изтискан половин лимон, лъжица мед и лъжичка канела - определено подобрява много метаболизма, а и освежава и енергизира, но за осезаем ефект трябва да се пие ежедневно с месеци. При мен ефекта беше за 5 месечен ежедневен прием минус 5 кг (беше единственото, което промерних в режима си на хранене и движение през този период, затова го отдавам на нея). А и ВАЖНО - пий през сламка, защото лимонът иначе уврежда емаила на зъбите.

В момента си правя сутрините друга напитка, която ми препоръчаха познати - няколко малки стърготини от пресен джинжифил - пълна супена лъжица като количество се заливат с литър вряла вода в термос или термо-кана и се оставят да се запарят за половин час, след което се пие на малки глътки вместо вода. Добре се отразява на стомаха и храносмилането и не уврежда зъбите, също действа антивъзпалително и противогрипно. На мен едно коренче като си купя ми стига за около 2 месеца. Успех и сподели резултат, ако решиш да опиташ.

3.   топла, хладка с лимон на гладно
Естествено, ако нямаш язва тогава без лемон
минерална вода не се пие постоянно

4.   И аз съм чела, че е по-добре да се пие топла вода. Твърди се, че дестилираната вода пречиства организма, но ти можеш да приемаш и минерална, и от чешмата... няма значение.

5.   Аз пия всяка сутрин 400мл. топла вода с един лимон изцеден и това ме усвежа супер много и пречиства организма, пробвай го много е хубаво.

6.   Вълшебен метод.
Водата, най-обикновена чешмяна вода, си я преваряваш.
Има едни много хубави канички, в които за нула време завира водата. След това не я пиеш вряла, а точно да е приятно топла, и не се изпива бързо наведнъж, а се пие бавно, на глътки.

Учителя също е казвал каквото се готви, да се вари, или пече, не повече от половин час, и винаги да се слага всичко във вряща вода.

7.   Практикувам от три години ефект има както в подсилването на организма така и в теглото, което е нормално защото се пречистваш.
Дестилирана вода - НЕ! Избягвай я не е полезна.
Аз пия минерална и понякога изворна, но по-рядко.
Не я пий на веднъж, а на глътки и да е топла може и леко гореща, но не прекалено ти ще усетиш ако е много вряла е неприятно.
Казваха ми, че не помага по никакъв начин, но не е така поне лично при мен има ефект с годините се вижда разликата.
И нали знаеш, че на гладно се пие?