Споделена история от Здраве

Каква козметика да използвам за моето бебе
Здравейте! Искам да се допитам до тези, които вече имат деца каква козметика са използвали и от коя са останали доволни. Значи на мен ми казаха, че на Себамед и на Бюбхен са най-хубави продуктите, но искам да се допитам и до Вас. Другото което ме интересува е първите дни с какво е по-добре да къпя бебето-шампоан или сапун и с какво да го омазнявам- олио или мляко? Благодаря предварително!

Коментари

2.   Все е едно, може и българска. Цялата бебешка козметика в ЕС отговаря на много точни стандарти и не е нужно да даваш парите си за разни марки, освен ако определен продукт не ти харесва. Българските продукти като цяло не са лоши. Не къпи бебето си всеки ден, защото най-горният пласт на кожата не е образуван. Ползвай гелове за душ, на които изрично пише, че са без сапуни. Не мажи бебето си с бабешки лекове и дивотии като маз и разни други кремове с билки, защото предизвикват алергии, а мазта не я знаеш от къде е.
Бебешките продукти не съдържат животински масла като маз и си има причини за това.
Аз лично харесвам Панатен, но съм взимала и от най-евтините продукти без да забележа кой-знае какви разлики. Панатен ми харесва като мирис, но и бг. продуктите са чудесни, знаеш и от къде са.

3.   Аз съм доволна от българската био козметика на Alteya. Ползвам бебешкия лосион и за себе си.
Иначе залагаме отново на био шампоан и домашно мляко. Когато търсиш бебешка козметика, много внимателно проучи съставките в интернет... Излизат невероятни неща, с които мажем децата си!

4.   Нашият къдравелко порастна с детски сапун бочки и шампоан джонсън. Никакви лосиони и кремове - само при подсичане сме ползвали пак бочко, здраве и судокрем, последният се оказа много хубав. До 6 месеца го къпахме през 2-3 дни, след това 2 пъти седмично. След всяко къпане му мазахме главичката с чист нерафиниран зехтин докато се изчисти калчицата.

5.   Свинска мас.
Къпане със вода с босилек.

6.   5, е чак свинска мас не, ама мазане на кожичката със студенопресован зехтин, кремче "Бочко", някаква пудричка, сапун "Бебе" и някакъв бебешки шампоан, който не дразни очите. Повече от това наистина не е необходимо!
Пък ако искате си давайте павите за глупости. Много по-важно е как ще го възпиташ и колко внимание ще му обръщаш, отколкото с какво сте го мили като бебе... Бабите ви да не са ги къпали с Johnson?!