Споделена история от Здраве

Стомашно-чревни проблеми
Здравейте на всички, пише ви едно отчаяно момче на 16 години. Вече почти 1 година имам стомашно-чревни проблеми (неразположения), които ми пречат на живота. Всичко започна от ходенето ми на море в Китен. Без да искам глътнах малко морска вода и от тогава съм с тези проблеми. Дразнещите болки са в целия стомашно-чревен тракт, и най-вече под пъпа около червата. В стомаха си усещам някакъв ненужен стомашен сок. Ходих при джипито си и той ми даде направление за гастроентерелог и за кръвна картина. Гледаха ме на ехограф и ми казаха, че ми няма нищо. Кръвните изследвания също бяха перфектни. Изписа ми няколко лекарства, но и те нямаха голям ефект. Започнах диета, без сладко, пържени меса и т. н. и нещата се поуспокоиха. След 1-дно седмична диета забравих за проблемите и си мислех, че всичко е минало. Сега отново започнах да се храня нормално и отново се появиха тези гадни неразположения. Възможно ли е да е Гастрит или Колит? Някой имал ли е подобен проблем?
Моля на администраторите да публикуват темата!

Коментари

1.   Върви при друг лекaр, aко и той не помогне - върви при трети. Зa съжaление не сме лекaри и нямa кaк дa ти помогнем. Друг е въпросът, че съвременните лекaрствa ги прaвят тaкa, че дa не те излекувaт нaпълно, a просто дa те поддържaт донякъде здрaв докaто ги пиеш. Нa мен лично много ми помогнa клеевaтa тинктурa и диетa без пържено, кисело, люто, месо и подпрaвки. Също без гaзирaно, цигaри и кaфе. И не пий много водa след хрaнене. Но трябвa постоянство. Зa еднa седмицa не стaвa. Може дa те боли и от стрес. Но нaй - добре дa те види лекaр.

2.   Купуваш си 1 шишенце студено пресовано масло от бял трън. Пиеш по 1 чаена лъжичка сутрин на гладен стомах. Всичко ще е наред още след седмица. Но не го спирай преди да изпиеш цялото шишенце. Ще ти стигне за около 2 месеца, но е доста скъпо. Пиша ти го от опит.

3.   Без сладко и пържено се чувстваш добре, защо просто не си караш така?