Споделена история от Здраве

Аменорея (липса на менструация)
Привет на всички.
Имам проблем и той е липсата ми на менструация от 3 месеца и няколко дни нямам, пробвах с хапчета - не ми дойде, ходих на лекар каза ми да се храня нормално, е храня се но с малки изключения на някои храни, лекарката ми каза че поради поднорменото ми тегло цикъла не ми идва, между другото тежа 42-43 кг, та моля за съвет пак ли някакви хапчета да пия или пък мога ли с някоя храна да го предизвикам да ми дойде взех да се притеснявам, а не ми се ходи отново на лекар. Имам и следния въпрос понеже като не ми идва мога ли с нещо да навредя на организма си?

Коментари

1.   Много е лесно до качиш килограми. Хапвай повече натурален шоколад, пълнозърнести храни, корнфлейкс, сушени плодове, тестени изделия, като баница например (обожавам я), мед също е добра идея и е много полезен, , сладкиши и така нататък. Също спортувай за да си запазиш фигурата. Много е лесно! Дано ти помогне, но бих казала, че си късметлийка че нямаш МЦ! За много други жени, които чувам това е проклятието на природата! За мене ще е радост ако нямам, но за съжаление от както го имам не ме е пропускало. Незнам как е при тебе, но много жени се оплакват от силни спазми, кръвозагуба, нерви, болки с гадене, отпадналост. Може и до анемия да доведе! При мене например преди дни се получи прилошаване поради рязко падане на кръвното и по-нисък хемоглобин, а точно тогава ми беше 6-тия ден от М. А бих казала че аз нямам тежки периоди. Оххх абе няма хубави поводи за това :( Но все пак това е единственият начин за деца!

2.   Здравей мога да ти кажа със сто процента сигурност,че ти няма нищо..Аз не съм имала цикъл цяла 1 година и се притеснявах много пих разни хапчета,за да ми дойда,то пък взе,че трябваше да ги пия всеки месец,за да ми идва.Просто ми беше омръзнало да си давам парите всеки месец за някакви си хапчета,които никак не са полезни те просто насила ти предизвикват цикъла и организма ти става зависим от тях.
Зарязах хапчетата,оставих всичко в ръцете на съдбата и решението на моят проблем с цикъла беше да имам редовен полов контакт,днес 1 година от както правя редовно секс аз имам и редовен цикъл точно на 28 дена и моят съвет към теб миличка е да не се притесняваш за нищо,не си съсипвай организма излишно с хапчета.Всичко ще се оправи :)