Споделена история от Здраве

По - бърз растеж на косата ?!
Здравейте,
понеже живея извън България, искам да ви питам дали има някакво средство (масло, маска, шампоан... ) което се продава в САЩ и помага за по- бърз растеж на косата?
Бих искала за около 4 - 5 месеца косата ми да порасне значително.
БЛАГОДАРЯ!

Коментари

1-50 от 79

1.   Виж сега незнам за такова нещо но мога да ти кажа маска кощто да приготвяш в домашни ословия за разтеж на косата ...
Съставки:

Рициново масло(ако сте с дълга коса,цялото шише,а ако сте с къса половината)
витамин А
1с.л.алкохол(без значение)
1жълтък

Начин на прилагане:

Маже се на току- що измита коса, втрива се добре в корените предимно и се задушава.
Оставя се да действа 2h и се измива обилно със шампоан.
Приятно мацане.

Дано да съм ти била от полза .. Успех !

2.   Ето и една рецепта за растеж на косата с хининова вода:
Смеси 2- 3 супени лъжици тривитаминол, 2 супени лъжици хининова вода и 2 супени лъжици водка.

Намажи корените си и остави да попие за едно денонощие. На сутринта измий без шампоан, или балсам.

*Тривитаминолът е изключително богат на витамини, а въздействието на маската е толкова силно, че e добре да я повториш чак след 3 месеца.

3.   Здравей,
мила и аз това търся но и аз като номер 1 мисля , че най-добрата маска е домашната тъй като купените са с значително по- слабо действие.

Преди малко четах за горчица на прах,разтваряла се с гореща вода и като истине се мажели корените.загрявало главата и по - този начин стимулирало растажа й .
относно тревитаминола приятелката ми го ползваше и косата и беше като коприна.
Чувала съм и счукан чесен се втривал в корените и се масажирал.

Аз ще ти препоръчам да си купиш някои витамини за коса от аптеката, и като си миеш косата ако имаш време масажирай я 5 минуту в банята докато си с шампоана на главата.Масажът стимулира кръвообращението на косъма.успех мила

4.   Ще ти кажа нещо просто - купи си корени от коприва, вариш, мацаш на косата и след два часа изплакваш. Помага на 100%

6.   тривитаминол се продава в аптеки за животни под името витамин ад3е, по лесно през интернет да се патърси аз така го намерих в чехия и трябва да е в течно състояние

7.   шампоан фитовал

8.   Аз използвам Тривитаминол за сега съм доволна. Мажа се само с него стоя 2 часа и си измивам косата мин 3 пъти със шампоан трябва защото той е много мазен и трудно се измива. Още по малко като е "на голо".

9.   Хининова вода - стимулира растежа,възпрепятства окапването,заздравява косата;

Счукан аспирин или хинин - може да се смеси с шампоана;

"Себорал Форте" - главно при пърхот,но също стимулира растежа и сгъстява косата;

"Стимулант за коса на Икаров" - за бърз растеж;

Хума - разрежда се с вода или зехтин и се нанася в корените;

1-2 супени лъжици оцет,разтворени в 1 литър вода - за мека коса.

Шампоан Garnier fructis long & strong

Шампоан "Милва с жен-шен и хинин" фирма- "Ния" - 2лв

Шампоан на "Тивес козметикс ООД" с хинин и орех, лилава опаковка

Маска на Denise за разтеж

Тези ги четох някъде и си ги запаметих на компа да ги знам, обаче незнам дали действат.

Ето и една домашна маска:

Продукти :

2 лъжици хума
1 с.л. алкохол
2 с.л. зехтин
1 жълтък

Начин на употреба :

Нанесете и увийте с найлонов плик или шапка за баня, измиите с хума и нанесете балсам.

Обаче не пишеше колко време седи на главата. За тази маска също не съм сигурна дали действа, защото не съм пробвала нищо все още Надявам се да съм помогнала И тривиталинол (витамини АД3Е

10.   на мен ми казаха хининова вода и смятам да го пробвам

11.   ох мила! и аз съм така искам да ми порасне косата за 4-5 месеца за една екскурзия! но не искам на е купена или с газ! а ако се стои по много време с нея майка ми ще ми каже че е глупавооо! ХЕЛПП! ! !
П. С.
съжелявам че пиша в твоята история ако имаш нещо против само ми кажи - без да се обидя или за да те обидя ще спра да пиша :)

15.   аз също искам да ползвам Тривитаминол но прочетох в един саит че не искат нещо което се слага на животни върху себе си дали са прави не е ли опасно...

16.   А може ли да ми кажете някоя маска за растеж на косата без алкохол???

17.   Тривитаминол или хининова вода - това са най-ефективните според мен. И при двете обаче се иска постоянство за добри резултати.
Тривитаминола може да се използва и в маски, но не е задължително. Хининовата вода трябва да се впръсква в корените, като е добре да се масажира.
Търпение и резултатите няма да закъснеят. :)

~ Shi.

18.   Аз пък слагам 100 капки бадемово масло на опаковка от 500 мл. в шампоана си независимо какъв е и има ефект.

19.   Ами ако използваме хининова вода? Тя се впръсква в корените окс, ма всеки ден ли трябва да го правим? Иии, г/д за колко време ще порасне косата? Мс предварително! ((:

20.   Аз имам дооста рядка коса, мазна, къса и на всичкото отгоре сега започна да опада >x<
пак ли с тривитаминол?

п.п и аз искам да имам по-дълга коса за по-кратичко време

22.   Преди 2 месеца прочетох в един сайт няколко продукти за бърз растеж на косата. И още на следващата сутрин си ги взех. те са 3-''Стимуланта на Икаров'', Витамини-''аспасия'' и бадемово масло. Много ама много съм доволна!!! Косата ми расте с по 5/6 см. на месец!!! Пробвайте много е ефикасно!;))

23.   Май само аз не съм доволна от хининовата вода -МНООГООО ме сърби глават, а от тривитаминола не съм доволна изобщо получавам много силно главоболие. нищо не расте и това е може би ще опитам с продuктите на номер 22

24.   Имам един въпрос, от къде мога да си взема горчица на прах? Иначе мисля да пробвам с тривитаминола с комбинация от хининова вода, ще видим какво ще стане

25.   Hе съм чувала даже, че има. Аз ползвам сега новите продукти на Лореал и съм доволна сякаш наистина расте косата а и моята е много изтощена, на за две седмица от както ги ползвам има разлика

26.   До номер 24 -
горчица на прах е просто смлян синап - продават се семена от синап в аптеката.

27.   Здр момичета... номер 22 наистина на месец 5/6 сантиметра ли расте косата ти сигурна ли си??? /

28.   Момичета аз ползвам стимуланта на Икаров от 6 месеца и от тогава ми порасна с една педя косата:) слагам си го в корените като правя масаж и след това и по дължината. В началото го правих на всяко миене, а после през едно миене. След като се намажа си слагам найлонова торба, за по-голям ефект. Стоя с маската колкото време имам(минимум 30 минути). Освен растежът косата наистина е здрава и хората ми казват че има много блясък. Да допълня само, че се подстригвам на всеки 2 месеца с около 2-3см. Успех!!! :)

30.   Най ефективното за сгъстяване на косата е една маска...
1 с. л. кисело мляко
1 с. л свинска мас
1 жълтък
-намазва се главата и се преспива с нея
... братовчедка ми като стана на около 3 годинки започна да и пада косата защото често боледуваше и я тъпчеха с много лекарства... леля ми разбра за тая маска от една руснакиня... направи я няколко пъти и косата и започна да расте отново... а сега вече е на 5 години и има страхотна гъста коса... това наистина помага.

31.   Аз исползвам хума има ефект
3 с. л хума
5 с. л оцет
при мен деиства
успех.

33.   Някой може ли да ми каже това лекарство Стимуланта на Икаров на каква цена е? Благодаря ви предварително :)

34.   Здравейте! От две седмици се мажа с хининова вода и виждам резултат - около 2-3 мл, а от утре започвам да си правя маска с тривитаминол. Чувам много положителни мнения за него!

36.   здравейте! аз лично си направих един експеримент с косата си исках да ми порастне използвах какви ли не маски пиех какви ли не хапчета мерц ревалид бирена мая единственото, което спомогна заздравяването и растежа на косата ми е следното:
1жълтък
1л. кис. мляко
1л. зехтин
1л. мед
без използване на сешоари преси и тем подобни
и колкото се може по рядко измивай косата си 1 път седмично е достатъчно. Някои ще са против, но колкото по рядко се измива косата толкова по бързо расте от честото миене изтънява. Бебешките шампоани са за предпочитане ;) за малко да забравя и ходи с вързана коса преди се смеех, като колежки ми казваха, че така расте косата по бързо, но се обедих, че е така дано съм ви била полезна

37.   Извинете, че ще ви разбия мечтите за тривитаминола "конски косъм", но той не стимулира растежа на косата, а само я сгъстява. Хининовата вода също не е добро средство за растеж тя почти не помага. Мога да ви кажа нещо, което не иска да си мажете главата с каквото и да било.. е моя метод, който работи при мен и моите приятелки е просто вързаната коса. Но за него се иска постояннство. Не трябва да се третира изобщо косата и винаги трябва да е здраво издърпана и стегнато вързана. ОПИТАЙТЕ!! :))

38.   Аз съм момче на 14 години с дълга коса
купих си хининов шампоан
и ефекта действа на 100%
косата ми беше до малко под врата
и 2-3 месеца се къпех със този шампоан
и косата ми стана до раменете
учудих се че помага забелязва се НЯМА ЗАЩО ДА ВИ ЛЪЖА
и да ви хабя парите на празно това е истината повярвайте има и друг начин но то трябва да правите с билки с коприви глупости и Т. Н
но да все пак не ви лъжа и ви го препоръчвам от личен опит
отново го казвам. П. С
Благодаря за отделеното внимание да го прочетете!!!

39.   Аз ползвах Тривитаминол няколко пъти, на всяко къпане хининова вода и витамини за коса. Нямаше резултат! Някои хора не ползват нищо, само обикновен шампоан и пак им расте, може би е ген. Една приятелка цяло лято ходи на опашка, без да третира косата и й порасна една педя!

40.   Косата да се мие веднъж на седмица и да се носи силно опъната? ! Вие добре ли сте? Дори и най- простата логика противоречи на подобни глупости, не мога да повярвам, че нормални жени в 21- ви век могат да вярват в тях... 1. Косата се мие толкова често колкото ви подсказва самата тя. От коса до коса разлика има кокото от небето до земята! На някои им стига и веднъж седмично, аз не мога да си представя, че след цял ден прахоляк и мръсотия в града ще си легна на чистата възглавница с мръсна коса. Така се замърсява и лицето, случайно да се сетихте за това? А мръсотията по скалпа най- много да ви запуши порите на кожата и да си довлечете косопад. Да не говорим, че ще изглеждате мръсни и вероятно ще миришете на цигански катун... 2. Когато стягате косата с ластици увреждате структурата на косъма по дължина, той се начупва, къса и в последствие започва да цъвти.... Ама така де, какво по- хубаво от мръсна, воняща и увредена коса! Косъмът расте от корена, т. е. луковица, вътре не се крият 5-6 сантиметра, които да "издърпате" като си стрягате косата. Ама прочетете нещо, момичета- нета е пълен с материали по темата! Също така само от маски няма да има кой- знае какъв ефект откъм растеж, ако тялото ви има недостиг на необходимите на косъма градивни вещества- Омега 6 и 9, Биотин, Цинк и Магнезий, Калций, протеини, минерали и витамини. Информация има- бол, ама кой да чете....
Между другото, аз в средата на септември се подстригах като номер 3, в момента съм 6. Правя маска с тривитамиол и стимуланта на Икаров, но и пия витамини за коса и не използвам преси и т. н. За справка- мия си косата всеки ден и я нося пусната. Изглежда здрава, има невероятен блясък и не цъвти- от тогава не съм я подрязвала. А имах лош опит с хининовата вода- коста ми започна да изтънява, но откъм корена и я спрях. Има хора, на които им действа добре обаче.

41.   Някой знае ли от каде кога да си купя тривитаминол??
Търсих из аптеките но ми казаха че са го забранили :|

42.   Не се занимавайте с тривитаминоли и хининови води. От хининовата вода косата много цъфти и не съм доволна. Но иначе се впръсква в корените на влажна коса. Доволна съм от яйце... Счупваш две разбъркваш ги и си мажеш косата (суха да е ) стоиш 30мин дори и повече ако искаш. Действа при мен расте с всеки ден и нямам нито косопад нито цъфти лесно. Два пъти седмично се препоръчва - зиме, лете, няма значение.

43.   тривитаминола колко пъти в месеца трябва да се слага? :))

44.   От къде мога да си закупя тривитаминол?

45.   Стимуланта на ,,Икаров,, срува 5лв. (някой питаше) . А от хининовата вода и на мен ми цъфти косата .

46.   Розова вода и хининова вода не е ли едно и също?

47.   аз вчера реших да си направя промяна и се подстригах до раменете на черта сега искам косата да ми порасне защото не мога да се възприема по този начин. днес си купих хининова вода чудя се дали да си купя Тривитаминол но какво да правя с него и през колко време да го прилагам

48.   за си правя маска за коса и има ефект става и много лека също ето рецептата
1. жълтък
1, с. л-кисело мляко
1с. л. -мед
1. с. л водка (алкохол)
1. с. л. сок от лимон
1. с. л оцет
всичко това се сбърква и се нанася върху корените не по крайщата 1 час е нормално за престой на корените и се изплаква с хладка вода.

49.   Здравейте! Искам да споделя, че аз също използвах тривитаминол и съм много доволна. Преди точно месец се бях постригала късо, до раменете. Бях на черта. Точно в деня който се постригах почнах да си правя следната маска.

2 с. л тривитаминол
1 с. л зехтин
2 с. л кисело мляко
1 жълтък
1 с. л ракия
1 с. л лимоноф сок

От както я ползвам косата ми започна да расте по бързо от обикновенното. Преди 1 месец косата ми беше точно до раменете а сега е 4 пръста по- надоло. Успех! :)

50.   На мен много ми помага вит А E или пък минералът цинк

51.   Използвай хининова вода и хининов шампоан при мене действат. Косата ми беше до ушите :D като ги използвах стигнаха до раменете ми. И не са скъпи лев и нещо са в аптеките.

52.   Здравейте! :) Като малка бяха ме подстригали като момче, но след това ми порасна много хубава и дълга коса. За мое съжаление аз слушах хорското мнение и си подстригах косата до раменете, а не трябваше. Сега съжелявам много!! ;[[ Ще ми дадете ли съвет как мога да си възвърна по-бързо дължината на косата?? ...

53.   Половин година ползвах Тривитаминол, като го смесвах със зехтин, ракия и мед... Запарвах намазаното с плик и кърпа и спах така цели нощи. Ефект - НИКАКЪВ!

54.   Наистина всяка коса е различна. Аз искам да споделя мнение за хининовия шампоан и хининовата вода. Преди 2 месеца се подстригах до раменете, а имах коса малко над кръста.. Дълга, права, блестяща, мека.. Наистина много ми харесваше! ((Защо я отрязах няма значение)).. Започнах и да я боядисвам и я изтощих доста.. Изгуби блясъка си и стана на клечки. Закупих си хининов шампоан и хининова вода. С шампоана се мия всеки път, а хининовата вода трябва да се нанася най-много два пъти на седмица. И за 2 месеца косата ми е пораснала значително много! Забелязва се! Поне с 3-4 пръста е пораснала. Възвърна и блясъка и мекотата си и съм много доволна! Не използвам нищо друго освен тях :)

55.   Винаги следя вашите коментарий и с нетърпение очаквам нови.
Интересуваме най вече как да спра косопада, който вече ми отне 3/4 от косата.

56.   До номер 49 как да се прилага маската?

57.   На мен пък косата от "Стмуланта на Икаров" започна да ми капе и да се изсушава и спрях да го ползвам, а що се отнася до маската с Тривитаминол-а малко ме е страх да я ползвам... някои да даде мнение...

58.   Тривитаминол се продава във всяка една ветеринарна аптека като инжекционен разтвор. Бяха ми казвали, че струва 4-5 лева, но струваше 8лв. По-нагоре бях прочела, че ефект от него е нямало, но със сигурност не е навредил по никакъв начин (все пак съдържа три витамина в големи количества-А, D3 и Е).
Аз всеки път слагам 2 с. л Тривитаминол и си правя различни комбинации всеки път - жълтък, по 1 с. л. кисело мляко, лимон, зехтин, оцет, някакъв концентриран алкохол(използвам домашната ракия на дядо ми, а една приятелка е фенка на водката), мед, стимулант на Икаров(продава се в Аптеките и не е повече от 5-6лв. ). Намазвам хубаво в корена с масажиращи движение, останлото количество нанасям по цялата дължина на косата. Възможно е косата да започне да се омазнява по-често, но това се дължи на факта, че Тривитаминолът е много мазен. Аз в началото я правих три пъти седмично и като се появи проблемът с мазната коса, за почнах да я правя по два.
При мен ефектът е просто поразителен. Косата ми беше малко под разменете, много цъфтеше, беше суха и в рамките на 6-7месеца порастна почти до кръста, страшно бляскава, не цъфти колкото преди и е изключително приятна на допир.
Късмет момичета. :))

1-50 от 79