Споделена история от Здраве

Световъртеж, продължаващ 1 година
Всичко започна миналото лято. Започна с много тежък грип, който продължи повече от месец и се оправи след 3 силни антибиотика и още куп лекарства. Една сутрин станах както обикновено и стаята се завъртя, и то как се завъртя.... Всичко се въртеше в кръг. Същият ден световъртежа беше толкова силен, че последва и повръщане. Както и да е, лежах си аз около седмица може би, може и повече. От този момент нататък животът ми се промени. Ето, вече почти година по-късно, световъртежа още го има. Не знам откъде да започна... В началото /миналата година/ беше много зле. Ходих на невролог, той ме препрати на кардиолог /заради ускорения ми пулс/. Кардиолога каза, че сърцето ми е здраво. От там отидох на ЯМР - всичко било отлично, нямало нищо нередно. Имам доста наднормено тегло, затова преди няколко месеца започнах нов начин на хранене и на този етап съм свалила почти 20 кг. Вече се храня чисто и здравословно и то с лекота. Спортувам вкъщи... Но уви... всеки път щом наведа главата си наляво - световъртеж. Щом се изправя рядко в леглото, след като съм лежала на лявата си страна - световъртеж. След като правя редовните си упражнения на пода и се изправя - същото. Не зная вече какво да правя. Не окриха какво ми е, а проблемът е налице. Преди пиех хапчета за световъртеж, но след като нямаха ефект, просто ги спрях и се примирих. Не зная вече какво да правя, почвам да се отчайвам. Преди ми казаха, че грипът го е провокирал и ще става така всеки път, но как да става всеки път, като то изобщо не отшумя? ... Какво друго мога да допълня - на 23 години съм, ако е от значение.
На някой от вас случвало ли се е такова нещо и има ли идея какво може да ми е?
Като последен вариант остава да снимам вратните прешлени, макар, че неврологът мисли, че това не е проблемът. Уж всичко ми е наред, а нищо не е наред..

Коментари

1.   Видях, че сте била при невролог.
Потърсете - отоневролог. / Носете си и изследванията, които имате /

2.   Здравей! Така както го описваш ми изглежда като проблем с кръвното. При мен се получават такива световъртежи от ниско кръвно. Веднъж даже стигнах до припадък и после доктори, изследвания и се оказа точно това. И сега много често като се изправя по рязко го получавам. Може и при теб да се дължи на същото.

3.   В коя посока ти се върти Земята? Ако отидеш в Южното полукълбо, дали ефектът няма да се неутрализира и нещата да се нормализират?

4.   Била ли си на преглед при отоневролог. Сложиха ли те на въртящ стол и други подобни изследвания? А гинекологични проблеми имаш ли? Със зрението имаш ли проблеми?

5.   Аз също имам световъртежи, но е на периоди. Не мога да не попитам дали са ти правили ЕЕГ? Според мен потърси мнението и на друг специалист, по възможност в София. Желая ти успех и дано стане ясно какъв е проблема. Знам какво е в продължение на година да не могат да ти поставят диагноза.

6.   Коментар 3 е напълно неуместен и даже обиден. Смешно ти е положението ли? Момичето иска съвет, а ти се шегуваш... ама дали пък и на теб няма да ти дойде нещо такова до главата!

7.   От авторката: Аз съм от София. Не са ми правили ЕЕГ, не съм била и на отоневролог, но ще обмисля и двата варианта.
Относно зрението - имам не много висок диоптър и вроден астегматизъм, но нищо кой знае какво.
За геникологични проблеми - до момента нищо сериозно не съм имала.
За кръвното - попринцип по-скоро клони към високо, отколкото към ниско, но последно време е в границите на нормалното. Единствено имам ускорен пулс, който не успях да овладея и с лекарства.

Благодаря на всички, които се опитаха и ще коментират и в бъдеще и желаят да ми помогнат.

За коментар №3 - чуждото нещастие забавлява ли ви?

8.   Най-добре иди си лей куршум при някоя жена дето разбира от занаята. Щом като толкова време не могат да поставят точната диагноза, значи проблема е на енергиино ниво или нарушена чревна микрофлора. Я вземи БИОКУЛТ-по две капсули след обядване в продължение на 30 дни. След толкова много антибиотици май там е причината. Биокулт съдържа 15 щама полезни за човека бактерии. Хранителна добавка е и е безобиден. Да знаеш това е причината.

9.   От номер 4. Щом си от София върви на преглед в клиниката по УНГ/Отоневролгия в болница "Св. Иван Рилски". След това ми кажи какво са ти казали, за да ти дам други насоки.

Писаното от номер 8 са пълни глупости. Не си губи времето и парите с празни неща.

10.   Карапанчев в исул е много добър специалист

11.   Преди време аз също получавах световъртежи и се изморявах много бързо. Оказа се че имам анемия - ниско съдържание на желязо в организма. Може да провериш и този вариант, ако не си все още! Успех!

12.   До номер 9: Писаното- не са пълни глупости, защото след тези три силни антибиотика едва ли е останала някаква жива доброкачествена бактерия в чревния тракт. Затова трябва да пие БИОКУЛТ-15 щама полезни бактерии. Ама и лекари сте няма що. А относно леенето на куршум-ДА ПОМАГА И ТО ДОСТА. Това е признато дори и от лекарите.