Споделена история от Здраве

Неприятен сърбеж във вагината
Усещам много неприятен сърбеж във вагината. Няма как да имам венерическа болест, защото използвам презерватив, но се притеснявам. От какво може да е?

Коментари

1-50 от 70

1.   Сърбеш+течение=гъбички. Отиди на гениколог задължително. Дори и да използваш презерватив пак можеш да се заразиш от венерическа болест, презервативите са 97% надеждни. Не се очудвай от нищо и не се успокоявай толкова с тези презервативи. Незабавно си вземи час при гениколога, може да е нещо много по сериозно от гъбички.

2.   Ами една позната имаше същия роблем, просто била алергична към презервативи, но иди на лекар, там ще ти кажат със сигурност. Успех

3.   Ами най-безобидното е да си вземеш от аптеката Нистатин -глобули или не6то подобно. Имаш гъбички просто.

4.   Ами имам само един партнйор и не вярявам той да има

5.   Най-сигурно е да отидеш на генеколог, а не да слушаш разни коментари

6.   Аз съм гинеколог! Момичето има гъбички, но е добре колега или колежка да прегледа детето и да даде наи-правилната консултациа!

7.   Вероятно са гъбички. Иди на лекар да те прегледа и направи микробиологично изследване.

8.   По повод коментар 3: Nistatin до колкото знам от доста време няма. Поне на мен в аптеката ми казаха, че е спрян от производство (било то на таблетки или крем).

9.   Клотримазол също дава ефект но не знам дали го дават без рецепта! Прави промивки с дамски душ и смрадлика и 100% според мен ще се подобриш след тия промивки!!! Хубаво е да спреш секса замалко докато не се излекуваш.

10.   А аз имам силен сърбеж и зачервявяне малко по-назад от вагината, макар че никога не съм водила полов живот. Моля ви кажете какви са възможните причини.

11.   Не е задължително да водиш полов живот! Има инфекции които не са венерически, но са сериозни и трябва да се лекуват! Не всяко течение и сърбеж = гъбички това са глупости! А пък само леченията може да се окажат много фатални! Има случаи в които промивките са строго забранени, така че хора ако не можете да дадете правилен съвет не пишете глупости най много да навредите!!! И №6 знам че сайта е анонимен, но много бих се радвала да се представите за да не направя грешката да попадна в кабинета ви ако реално сте гинеколог в което много се съмнявам!

12.   Здравейте! В аптеката казаха че може да се е увеличила кръвната захар.

13.   Аз наскоро започнах да приемам Диане 35-противозачатъчно и едновременно с това се появи неприятен сърбеж, какъвто описваш ти. Консултирах се с лекар и ми каза,че е от хормоните, които приемам. Но при всички случа и трябва да отидеш на гинеколог.

14.   Гъбички са предполагам.. И аз имах, а съм девствена..Отиваш на генеколог изписва ти антибиотик и минават (:И е задължително да отидеш за да не станат хронични!

ZuZi

15.   И аз май имам гъбички .. от 4-5 дена имам сърбежи и тук там гъст бял секрет .. Възможно ли е това да са наистина гъбички, и лекуват ли се лесно? и при кой доктор да ида: гинеколог или кожно-венерически ???

16.   Наложи ми се да ме лекуват с 3 антибиотика, в следствие на което малките срамни устни ми се издуха,все едно седях на тръни..гинеколожката каза че "чистя гъбички"
..след 2 седмици мазане с Гино-Певарил се появи сърбеж и зачервяване..дали може да е от претъркване или пак става въпрос за гъбарки?

17.   Здравейте и аз имам почти същия проблем.От 2-3 дена имам сърбеж и някой път като седнаа ии едновременно ме заболява малко и ме засърбява.Дали и аз имам гъбички?

18.   И мен не сърби от 3 дни.няма парене,нито болка. Само гъбички ли може да са ? Нямам намерение да ходя на гинеколог...някой може да да каже нещо,скоето да се оправя? Мерси предварително.

19.   ЗДР, ОТ ОПИТ ЗНАЯ ЧЕ НЕ Е ПРИЯТНО. АЗ МИСЛЯ МИ СЕ ПОЯВИХА ОТ СКОРОШНАТА И ДЪЛГА УПОТРЕБА НА АНТИБИОТИК. ИМАХ ПРОБЛЕМ СЪС ЗЪБ. КАК МИСЛИТЕ, ВЪЗМОЖНО ЛИ Е

20.   И АЗ ИМАМ УЖАСЕН СЪРБЕЖ ОТ НЯКОЛКО ДНИ ПРЕДИ МЕ И ПАРЕШЕ СЕГА САМО МЕ СЪРБИ КУПИХ СИ КЛОТРИМАЗОЛ НО СЪРБЕЖА СИ ОСТАВА ЩЕ ИЗЧАКАМ ОЩЕ ДЕН ДВА И АКО НЕ МИНЕ НА ГИНЕКОЛОГ

22.   Аз имам абсолютно същия проблем
до сега не ми се е случвало подобно нещо и се притеснявам
спазвам хигиена , отделно нямам скорошен полов контакт че да се заразя с някаква болест
разговарях с приятелки , те ми казаха че може да е от всичко
тоалетна хартия , белио и т.н но е добре да ида на генеколог
кожата ми е зачервена , това какво би трябвало да означава .. някакво възпаление или какво? а този отвратителен сърбеж ме кара да се чувствам дискомфортно .... помогнете :(

23.   сърбежа във вагината са гъбички-категорично, но ако само едната страна се лекува и продължава половият си живот със същия човек - просто няма смисъл от лекуването. Трябва да се лекуват едновременно партньорите

24.   След полов акт ако има и миризма неприятна, лепково течение със сигурност 100% гъбички+сърбеж и силно зачервяване-задължително е едновременно лекуване и на двамата. Абсолютно съм сигурна в това, което пиша

25.   Иди на преглед при гинеколог и каквито хапчета ти изпише такива пий.

26.   Здравейте на цялата аудитория.
Искам да споделя какво ми се случи и на мен по-този повод и сами си правете заключения.

Често боледувах..бронхит,няколко бронхопневмонии,бях
непрекъснато на антибиотици,но в началото не ми пре-
писваха към тях и В-КОМПЛЕКС.Имах същите оплаквания,
силен сърбеж,до разкървяване при тоалет,притесних се,
мъжът ми не ми изневерява,веднага изключих този ва-
риант,питах се какво става,докато в един момент споде-
лих с моята фармацефтка,и тя когато разбра,че личната
ми лекарка е "ПРОПУСНАЛА"да ми препише и В-КОМПЛЕКС КЪМ АНТИБИОТИКА,АЗ СЛЕД ТОВА СЕ оправих....И до ден днешен взимам антибиотик с В-КОМЛЕКС..И нямам проблем .....
Росирос 49г.
П.П. Човек се учи докато е жив.Аз не се притеснявам
никога да ПИТАМ.Затова в момента съм повече от ЛЕКАР.

27.   Ами примерно, ако усещаш дискомфорт но не е сърбеж а по-скоро леко си като възбуден или нещо подобно просто не е сърбеж а нещо друго?
Не вярвам да е гъбички? Алергия към нещо?

28.   и аз имам същия проблем, не съм ходила на генеколког.. но след като прочетох коментарите незабавно ще си запиша час..

29.   ООО, ако са гъбички те са много упорити!!!

30.   Искам да ви попитам дали са гъбички и с какво да ги лекувам имам зачервяване много лек сърбеш от 1 ден възможно ли е да се получава от антибиотиците защото съм болна и вече 3дни ги пия?

31.   Къде е зачервяването и сърбежът №30?
Може да е заразни гъбички или високо PH, или гъбички от антибиотика, или висока кръвна захар, или киселинна непоносимост към спермата на партньора, или много други причини. От всичко се получава сърбеж парене в и около влагалището.

32.   Ти първо трябва да разбереш дали деиствително са гъбички, може и нещо друго да е, като отидеш на лекър и ти пусне една микробиология, ако течението ти е като пресечено има вероятност да са гъбички

33.   Околовлагалището от вътрешната страна на срамните устни

34.   Ами от вътрешната страна на срамните устни покраи клитора

35.   Ами от вътрешната страна на срамните устни по кожата направих промивка с смрадлика и ми е малко по добре но прочетох че с лаика и сода ефектът е по голям???

36.   Благодаря

37.   Най - добре е да се отиде на гинеколог, за да не стане по - зле. Успех!

38.   След употреба на антибиотик. кортокостероиди/метилпредниззолон, дипрофост. фостерон. кортизол ит. н. /, гамаглобулини. Задължително някакъв флуконазол /дифлукан най добре или по евтин кандидин и т. н. /-4табл. по 50мг. и следваща по 150мг или 2 седмици по 1табл. седмично от 150мг. В краен случай микомакс.
При липса на ефект може да се касае за диабет, спин, туберкулоза, автоимунни заболявания, някаква инфекция, ендокринологични забол., нарушена защита на лигавицата на влагалището от прекомерна употреба на промивки и препарати.
Дано съм била полезна!

39.   И на мен ми се случи такова нещо... само че в момента нямам възможност да отида на гинеколог (просто цикълът ми дойде) дали ще стане още по-зле? Защото очевидно трябва да отида след като ми свърши...

40.   Здравйте, имам следния проблем преди няколко дни ходих на гинеколког защото имах силни сърбежи и тя ми пусна микробиологично изследване, което показа че ми няма нищо, но сърбежите ми продължават и то главно около големите и малките срамни устни. Знаете ли на какво може да се дължи при полоожение че не са гъбички?

41.   Да 40 първо си направи изследване на кръвната захар с това се започва не искам да те плаша. Може също да правиш секс без презерватив с партньора си и имате моментна различна киселинност PH, когато неговата течност попадне върху твоя може да сърби да пари. Спокойно ще отмине ползвайте презервативи месец два и всичко ще се оправи.

42.   Здравейте, разболях се преди една седмица, не съм пила никакви хапчета само фервекси. Тогава ми се появи сърбеж вътре и от вън, неприятна болка и доста бяло течение. От 2 дни имам сарбеж само от вън и е по слаб също и зачервяване. Не съм била до сега на гинеколог и за това не ми се ходи. Можете ли да ме посаветвате с някакъв крем или нещо подобно? Благодаря предварително

43.   Какви изследвания се правят за кръвната захар? А сърбежите опасни ли са? Могат ли да минат от само себе си?

44.   Здравеите, аз имам подобен проблем в момента. Сърбеж от няколко дена по вагината и то доста неприятен... почнах да си правя компреси със смрадлика, не смея да взимам никакви лекарства, за да не се влоши. Ходих на изследвания(стерилна урина) и чакам до 2 дни да излезат резултатите, а най-вероятно после ще посетя гинеколога.... моля се да нямам гъбички, а да е просто някакво възпаление :(

45.   Здравейте, моя проблем е подобен.. Сърби ме и ме боли, но не постоянно и е зачервено. Девствена съм. Бихте ли ми помогнали, може ли да е рак.. ;(

46.   Неприятно но факт жените сме обречени да сме податливи на всякакви микроби. Точно сега страдам от същото и най-тъпото е че не мога да отида на лекар поради простата причина че свободен час има чак след 1, 2 седмици!!! Кажете ми това нормално ли е даваш си парите за осигорвки да си стриктен едно друго и на края пак чакаш и ако продължи сърбежа казвам ви ще се метна... почвам да ставам яко раздразнителна!

47.   не знам, но е адски гадно.... някой знае ли колко лошо може да стане, ако не се отиде на гинеколог?? просто много ме е срам, въпреки че знам, че и без да имаш каквито и да е проблеми, тр да се ходи на прегледи...

48.   Здравейте, аз имам същия проблем. От 2 дни имам зачервяване от вътрешната страна на срамните устни, сърбеж. Чувството наистина е много неприятно. Не смятам да ходя на гинеколог, затова бих желала някой ваш съвет. Това на пръв поглед безобидно нещо би ли могло да ми подейства неблагоприятно за в бъдеще ? Би ли могло да мине от само себе си .. :(

49.   Всички имаме един и същ проблем (парене, сърбеж, зачервявяне някава промяна в секрета)ГЪБИЧКИ само и единствено гинеколог може да помогне аз бях по същия начин ако имате постоянен партньор предписват по едно хапче за него и за вас. Вагинални свещички и крем за мазане (клотримазол) всичко с рецепта може кремчето да ви го дадат без ама.... за около седмица ми мина колкото повече чакате по зле става. Надявам се да съм помогнала. Успех

50.   От два дена имам сърбеж на срамните устни, усещам парене и болка, течението ми стана като на парцали. Миналия месец ми беше така и след седмица може би се оправих, имам постоянен партньор от 4 месеца и няма никакви зарази и не ми е изневерявал. От какво може да се получи това, задължително ли е по полов път или може и от нещо друго, непоносимост към нещо или и аз не знам??

51.   50-имаш кандида. Хваща се много лесно и е заразно. Можеш да се заразиш от басейни, вани, тоалетни, анален секс, ако носиш прашки или пиеш антибиотик. Бактериите живеят в дебелото черво и ако преминат във вагината и се разболяваш. Лекува се много лесно, отиди на гинеколог, иначе много ще те сърби и ще ти се зачерви лигавицата.

1-50 от 70