Споделена история от Здраве

Заразяване от фризьор
Здравейте.
Мъжът ми има гадния навик да си чопли главата и непрекъснато му се образуват рани. Въпреки скандалите, които му вдигам, той всеки път ходи при някакви нечистоплътници да го подстригват с машинка. Напълно наясно съм, че не я измиват дори под течаща вода. Само като си помисля по колко скалпове се е опирала тази машинка и тръпки ме побиват.
Купихме машинка, но той продължава да си ходи при бръснар.
Мен много ме е страх да не се зарази с нещо - особено е възможно с хепатит В или С.
Изпитвам ужас от болести, аз самата много рядко посещавам фризьорски салони, никога не посещавам маникюрист и педикюрист, нито козметик. Още повече, че преди доста години, една мега скъпа козметичка ми направи лицето на пъпки. След като ми беше минала през лицето с един уред, повтори процедурата и с една клиентка след мен, която имаше ужасно акне. Естествено, без да го дезинфекцира. Явно нямаше навика да го прави... Можеше аз да съм след пъпчивата клиентка.
Та да се върнем на въпроса с мъжа ми: дали има сериозна опсаност от заразяване? В такъв случай - ще зарази и мен. Имаме и малко дете. Накарах го да си пусне тест, обеща, но няма да го направи, познавам го.
Колкото и да звучи налудничаво, но изпитвам страх да правим секс, защото си представям как ме заразява.

Коментари

1.   Правилно разсъждавате! Наистина козметици, маникюристи и педикюристи разнасят широка гама от болести. Пише го и в медицинските учебиници.

Относно мъжа ви, да се надяваме, че нищо му няма. Но за да е ясно дали е заразен трябва да мине определено време (поне 2 месеца за хепатит Б и Це), за да покажат резултатите. Днес заразяване и утре изследване, не става.

Освен вирусна зараза, тези рани могат да инфектират с бактерии от самите машинки.

Но по-важното е да отиде на кожен лекар, за да си излекува раните. А за това чоплене на главата, психиатър би трябвало да го прегледа.

2.   Ти не си добре. Прекалено много си се вманиачила по тема чистота. Не съм чувала някой да се е заразил от фризьор или от козметик. Що се отнася до салон и качество, поддържат се естествено със някакви разтворими като хапчета във вода, както гребените така и всякакви инструменти и маши даже и със спирт. Е вече кой как работи трябва да си прецениш и да отидеш там където най ти допада. Успех

4.   Мисли трезво! Хепатит Б или Ц се предава сано по кръвен път. Ако няма кървища по машинката и открити рани по главата няма как да стане заразяване. Най-много да хване заразен пърхот от машинка за подстригване. Козметичните салони вече са друга работа - там имат досег с по-голяма площ от човешкото тяло, не само с косата.
По принцип ако си толкова страхлива и гнуслива на тема зарази не е лошо да посетиш специалист. За твое добро, доброто на мъжа ти и това на детето.

5.   не се притеснявай - няма как да те зарази! ти просто вече си БОЛНА!!! каква е тая мания? !

6.   Няма как да се зарази с хепатит по принцип, машините не образуват рани на главата, а само премахват косъма. С хепатит може да се зарази с кръв, попаднала върху рана, но и това да се случи, не всички хора на планетата страдат от хепатит.

8.   Авторката съм.
Благодара за коментарите, макар накои от тях да не бяха много мили. Може би наистина съм маниачка. Но винаги съм попадала на фризьори, които не мият гребените си ( и поради тази причина ги сменям). Когато бях бременна гинекологът ме накара да легна на кушетката без да постели нищо, а там имаше кръв, винаги са ми вземали кръв от вената без да слагат ръкавици. Ако имат изобщо ръкавици - те пазят тяхм не мен, защото не ги сменят. Когато лежах в МАЙЧИН ДОМ, ми забиха спринцовка в ръката, която преди това сестрата изтърва на земята. Когато свекър ми лежа в болница, сестрите хвърляха памуците по земята и върху таблата за хранене, а празните банки с кръв стояха няколко дни в стаята, без никой да ги мехне. Че съм маниачка, вероятно е така. Но много поводи са ми давани да се превърна в такава. За съжаление, ние българите не се славим с хигиена.

9.   Наистина си параноична. Вярно, че при манипулации с непочистени инструменти, могат да се пренасят зарази, ама чак пък толкова опасения ми се струват малко пресилени.
За хепатит - не знам, но от посещение във фризьорски салон, една позната се сдоби с някакво заболяване, прилично на отвратителен, едър, мазен пърхот - не си спомням точно името на заболяването, но дерматолога, който я лекува и казал, че най-често се пренася след фризьорска манипулация с непочистени инструменти. Гадно си беше, а и доста пари похарчи да се лекува. И все пак това не е гаранция, че всеки който ще бъде заразен.
Давай го по-ведро.

10.   Хубаво е човек да се грижи за здравето си и да спазва някаква лична хигиена, но май ти вече прекаляваш. Така, че дай малко по-спокойно, защото ако се вманиачиш на тази тема накрая и от вкъщи ще те е страх да излезеш, защото знаеш ли какви ужасни вируси и микроби има по улиците, а? Ами в градския транспорт... така, че спри преди да си се побъркала! Колкото и да ти е странно хепатит не се хваща толкова лесно колкото си мислиш. Да, в някои салони хигиената не е на супер ниво, но като цяло не са чак толкова мърляви колкото си мислиш, най-малкото защото ако редовно заразяват хората с това и с онова накрая ще си загубят клиентите. Пък и нали и самите те са в досег с тия инструменти по цял ден. Така, че никой не би рискувал да се зарази с нещо. За това просто спри да се филмираш и ако салонът в който ходи мъжът ти е толкова мърляв, просто го убеди да ходи другаде, където спазват по-добра хигиена.

11.   От хеатит б може да се зарази така, от хепатит ц - трудно, почти невъзможно. Решението е ваксина за Твое спокойствие. В днешно време човек трябва много да внимава. Подкрепям те напълно и не мисли, че си вманиечена. Имаш основание.