Споделена история от Здраве

Болки в тестиса
Здравеите, аз сьм момче на 18 години от 4 години имам проблем с десния тестис левия ми го няма направиха ми операция декември 2014 г търсиха другия но неможаха да го намерят оказа се съм роден с един. Д-ра ми каза че не трябва да ме боли и не е нормално прекарал съм възпаление в десния тестис. Мен не спира да ме боли постоянно сьм на обезболяващи. Моля дайте сьвети защото вече не знам какво да правя смених около 6, 7 доктора.

Коментари

1.   Положението е много сериозно. Потърси специалист, търси професори или доценти в София или Пловдив.Прегледите и леченията са скъпи, но пък вепоятността да успеят да ти помогнат е голяма.
Успех!

2.   Може ли да ми препоръчате при кого , защото вече бях при два Доцента и 1 професор така известен в Варна Професор - Хинев. Подчертавам , че ми се подуват лимфните възли слабинните и правя много чести възпаления.

3.   н 2, продължи да си ходиш при последния си лекар, които ти знае историята на заболяването. Лечението на такива неща е доста дълго и не зависи от лекаря, но ако сменяш непрекъснато един лекар с друг, ти не можеш да проведеш един курс на лечение. Вече имаш мнение на двама именити лекари с титли - предполагам над 50-60 г.
Сега те съветвам все пак да потърсиш МЛАД лекар без име, защото те идват пресни от университета, ЗНАЯТ АНГЛИЙСКИ ЕЗИК и четат най-новите неща т. е. знаят и за нови медикаменти и нови научни открития за заболяването. Старите ни лекари за съжаление просто вече не са в състояние да четат научна литература, защото тя е на английски език и дори руските издания излизат на английски - с две думи си знаят старото и толкоз.
Моят бивш приятел имаше проблеми като твоя и се лекува при един дядко с много голямо име, но загуби търпение и спря да се лекува, което доведе до импотентност. Разделихме се по други причини, но до ден днешен той няма и деца, макар че имаше брак. Лекувай се и не се отказвай - това е най-важното и друго - не сменяй непрекъснато лекарите. Искай второ и трето мнение, но се лекувай при един лекар.

4.   Благодаря ти, незнам то и аз сьм сьщия загубих всякава надежда болки, болки постоянни трески то не се тьрпи. Казват някои лекуването ставало хомеопатично, но незнам как с какво. Само ме е страх тези вьзпаления да не направят по голяма беля каква ли незнам.

5.   Как така чак на 17г възраст някой е забелязал, че му липсва единият тестис? Как след раждането ти, нито наблюдаващите лекари, нито майка ти не са забелязали този факт?
А възпаленията се оправят с продължително лечение. Болката в тестис може да има много причини, но за дългогодишна болка не се сещам за причина, за 4 години каквото е имало да става е станало. Така че кураж, иди при лекаря си и лекувай възпалението.

6.   Благодаря, но на какво се дьлжи това тези постоянно болки в лимфните вьзли и тестиса , моля даите някакво мнение за лечение вкъщи. Просто нямам думи особенно грипа като ме хване болките се усилват скоро си правих изследвания Левкоцитите бяха малко увеличени 10-12