Споделена история от Други

Яйце на лястовиче
Здравейте
пиша тук , защото не знам от къде другаде да искам съвет
На село ще събаряме кокошарника , за да се построи друг , но. ...видях че има гнездо на лястовиче и има 3 яйца, които стоят леко потъмнели което значи че лястовичето вътре се оформило и не искам при събарянето на кокошарника да загинат лястовиченца на път да се излюпят скоро
всъщност извадих 4 яйца но дъщеря ми счупи едното и във яйцето нямаше жълтък а направо едно лястовиче което имаше вече перушинка
и сега яйцата са при мен и съм ги сложила в едно панерче с памуче и не знам какво да правя...да ги задържа ли , да ги покрия с някое парцалче ли ...просто никаква представа нямам какво да ги правя , аз бих ги оставила в гнездото , но след няколко дена гнездото ще се разруши и ако бях оставила и яйцата щяха да загинат..моля за съвет

Коментари

1.   Лягай и мъти...

2.   Ще загинат яйцата. Съжалявам! Само лястовичката може да си ги измъти и отгледа. Тя вече е уплашена.

3.   Ами трябва да стоят при телесна температура, а тя при птиците е по-висока, към 40 градуса. Демек - в инкубатор, който поддържа температурата постоянна.
Иначе и да има пиленца вътре, те си нямат още собствено производство на топлина и ще измръзнат и умрат, ако не се подгряват яйцата...

4.   Ой, миличките! Направо шапка ти свалям, че си решила да се грижиш за тях. Тези птички са ми били винаги много симпатични. Трябва да са на топличко според мен, но не мога да съм сигурна, защото никога не съм се грижила за птички. След като се излюпят може би ще трябва да им намериш някаква храна, те май червейчета ядат, но сигурно има и специална храна за птичета, не знам. Наистина не мисля, че мога да съм ти полезна и да дам адекватен съвет, но искам само да ти кажа, че много се зарадвах като прочетох историята ти. Браво и дано успееш да се справиш!

5.   Попитай ветеринар или някой по-опитен.