Споделена история от Здраве

Ужасно чувствителна кожа!
Здравейте, читатели на сайта. Имам ужасен и дългогодишен проблем, на който не успявам да намеря решение :( а именно свръхчувствителната кожа. Доста съм бяла, е не прозиращо бяла.. И всяко несъвършенство си личи от метри. Със смесен тип кожа съм - и по лицето, и по останалите части. Там където са сухите зони, се зачервява много, понякога се лющи. Там където е мазна, лъщи, избиват пъпки и т. н. Това предимно на лицето.
Но това, което ми е главен проблем, е кожата на тялото - ръце, гръб, бедра. Стават ми целите в зачервявания, пъпчици. Случва се предимно лятото от жегите, но и по принцип не липсват... Не съм тийнейджър само да допълня. Къпя се всеки ден. Когато се епилирам, забелязвам, че още повече се изострят тея червенини... Дали ще се бръсна, дали ще се дърпам с кола маска - кожата си 'пищи' от чувствителност и това е. Ами не мога да ходя с космите. Особено лятото когато повечето зони са на показ, не можеш да го допуснеш. Мажа си целите ръце с крем здраве - нищо не става. То с каквото и да се мажа, какво значение има.. Никакви успокояващи средства не действат.
По бедрата пък изскачат от вътрешната страна, при триене едно с друго. Като се къпя и използвам дори най-меката гъба, пак излизайки от банята цялата съм зачервена.
Ами омръзна ми вече, искам да имам гладка кожа като на нормалните жени.
Ще се радвам на препоръки!

Коментари

1.   За кожата единствено мога да ти препоръчам продуктите на марката La Roche. Отскоро ползвам един от кремовете им La Roche-Posay Effaclar Duo [ ] се казва, и съм много доволна. Но всеки един от продуктите им си има специфична цел за употреба, но те съветвам да ги погледнеш. Знам, че са доста по-скъпи, но поне си струва! :)